
За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Івана Андріїшина, обстеження посівів озимих культур під урожай 2018 року показує, що із посіяних 92,8 тис. га озимини в доброму і задовільному стані знаходиться понад 98 відсотків площ.
З них озимої пшениці – 99 відс., жита – 100 відс., озимого ячменю – 99 відс., озимого ріпаку – 99 відсотків площ.
"Подальший стан посівів значною мірою буде залежати від сприятливості погодних умов для перезимівлі озимих культур у лютому. Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур та багаторічних трав на даний час є задовільними. Під час проведення моніторингу спостерігалася нестійка за температурою погода, часом випадали незначні та помірні опади. Стійкого зимового спокою в озимих культур не спостерігалось. В окремі дні у денні години при підвищенні температури повітря вище +5 Со тривала повільна вегетація рослин. Шкідливих явищ не помічалося. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3см) становила мінус 0°-мінус 2°, що значно перевищує критичну температуру вимерзання озимої пшениці. У передгір’ї та на рівнинній частині глибина промерзання ґрунту сягала 1см, в гірських районах ґрунт талий. На полях області сніговий покрив переважно розтанув, зберігся лише місцями на рівнині (1см)", - кажуть в Департаменті.
Значну небезпеку під час зимового періоду для озимих несуть мишоподібні гризуни.
"На даний час для розвитку їх популяцій у посівах озимих культур складаються несприятливі умови – опади у вигляді дощу спричинили перезволоження ґрунту, у пониженнях на полях утримується вода. На сьогодні чисельність мишоподібних гризунів є нижчою епідеміологічного порогу шкідливості та не несе загрози посівам. Господарствами області здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку", - підсумовують аграрії.