На храмове свято до Дори на Івано-Франківщині приїхав Блаженнійший Святослав (фото)

 

2 серпня до Студитського монастиря, що посвячений на честь славного пророка Іллі до села Дора (Яремче)  вже традиційно з’їжджаються паломники з усієї України. Цьогоріч святкування були по-особливому урочисті, адже Архієрейську Божественну Літургію очолив Блаженнійший Святослав. Також завітали сюди понад 70 священослужителів, Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир і Владика Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло.

 

Більше 5 тисяч прочан зібралися на подвір’ї Студитського монастиря Святого пророка Іллі у Дорі. Божественній Літургії передували всенічні моління-чування. Люди, котрі проживають в ближніх селах радо зустрічають гостей, заздалегідь готуючи різні страви, щоб поділитися з подорожуючими. У Дорі Блаженнійшого Святослава зустрічали звуки трембіти та діти.

 

«Це свято яке дозволяє нам ще і ще заглибитися у те таїнство вогненного сходження на небо святого пророка Іллі. Той час який випав на час життя Іллі пророка був часом тогочасної глобалізації. Усе рухалося, усе мінялося. Царство Ізраіля  Іуди наближалося до упадку, народи переселялися, релігії змішувалися і народ Ізраіля почав забувати свого Бога, того Бога, який дарував йому свободу, який вивів його із єгипетської землі, який дарував йому цю обітованну землю. В той час видавалося що якісь модерні божки будуть чимось кращим і потужнішим, що вони зможуть задовільнити всі потреби людей. І в той час великого занепаду духовного і релігійного життя великої розгубленості мирського життя Господь Бог викликав до своєї місії пророка Іллю. Вся мирська місія пророка Іллі проповідь одного Бога борця і визволителя Божого народу. Пророк Ілля був досконалим передвісником і прообразом Ісуса Христа, того єдиного Бога, що послав нам силу Святого Духа, того, який навчив нас Божий народ, церкву христову розуміти і пізнавати цього єдиного Бога в трьох особах: Отця, і Сина і Святого Духа», – наголосив у своїй проповіді Блаженнійший.

 

Блаженнійший також наголосив, що життя Пророка Іллі нагадує нам поклонятися єдиному Богу, і навчають, що першочерговим завданням молитви є навернення. Там, де зникає Бог, людина потрапляє в рабство ідолопоклонства, справжнє поклоніння Богові означає віддати себе Йому та людям.

 

«Дора, Яремче є свята обитель де слова про життя і проповідь а також про сходження на небо Іллі звучать по-особливому. В той час коли жерці атеїзму справді вигублювали усіх хто признавався до Христової Церкви і віри в єдиного Бога в трьох особах були ті люди, які підносили руки до неба і випрошували вогонь Духа Святого як і Ілля.

 

Приїзду Блаженнійшого чекала вся Гуцульщина. Монистар є Патріаршого права отож природно, що Блаженнійший Святослав має знати про ті монастирі, які йому належать. Вперше на Службу Божу зібралося так багато прочан і, як наголосив, настоятель монастиря це підтвердження того, що місце і справді стало осередком духовності.

 

«Для нас є великим знаком Божим що до Студитського монастиря приїхав Блаженнійший Святослав. Тут не має ані чудотворного джерела, чи чудотворної ікони, але збирається величезна кількість людей і це свідчить про те що це місце намолене. Ті люди які тут жили тут роками, вони передали дух молитви, вони передали власне те, що для людини є найціннішим і найдорожчим. Адже люди шукають того, хто би міг її зрозуміти підтримати, міг допомогти розвязати проблеми, а хто ж це зробить як не Господь», – наголосив Ієромонах Ілля Мамчак настоятель монастиря.

 

По завершенні Архієрейської Божественної літургії Блаженнійший Святослав привітав усіх хто носить ім’я Ілля з святом, а хористи як і належиться заспівали многая літа. На завершення  Блаженнійший Святослав покропив присутніх свяченою водою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська


03.08.2012 3974 0
Коментарі (0)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

567
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2801 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2528
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6680 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2978
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2559

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

376

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1178

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2281

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3088
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17033
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

638
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

912
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

255
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

686
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2036
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34573
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27349 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

145
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

372
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

458
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2196