На Франківщині батьки не пускають дітей на навчання до аварійної школи

 

 

Страйк, як єдиний дієвий спосіб впливу на чиновників. На Франківщині батьки учнів вже декілька днів не пускають своїх дітей на навчання. 

 

У селі Раковці більше двохсот учнів. І всі вони навчаються у стареньких корпусах. Їх сім, щоправда, два із них - через аварійний стан - кілька років тому закрила санепідемстанція, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

 

Сьогодні під класи також облаштовані приміщення у сільській раді та дитячому садочку. Але місця всім все одно не вистачає. Учнів з кожним роком більшає. Найважче дітям навчатися взимку - розказує мати п'ятикласника Анна. У класах дуже холодно і її син постійно хворіє.

 

"От ми даємо ось ці подушечки щоб діти не простуджувалися. Бо висидіти стільки уроків на таких холодних стільцях дуже важко. Діти хворіють", - сказала Анна Луцик, мати п'ятикласника.

 

Нову школу в Раковці почали зводити ще тридцять років тому. Фундамент залили лише в 2011 і після цього роботи припинились. Минулого року батькам увірвався терпець, і вони першого вересня не пустили дітей до школи, а ще на кілька днів перекрили дорогу. Тоді чиновники відразу віднайшли в бюджеті два з половиною мільйони гривень, за які до кінця року були зведені аж два поверхи нової школи. Нещодавно роботи знову припинились. І селяни почали страйкувати - дітей від початку тижня до школи не пускають.

 

"У нас тепер один вихід страйк. Коли ми страйкуємо, почали того року страйкували почалося трошки завезли панелів, завезли цегли почали робити ціле літо ніхто не робив а як першого вересня не пішли діти до школи то робили до морозів, руки замерзали люди робили", - сказала Марія Веркалець, жителька села Раковець

 

Вже через день після того, як діти не пішли до школи, на будівництві закипіла робота.

 

"Кінець лютого мали вже бути робочі на школі. Їх не було. Дітей не пустили в понеділок до школи. Вже десь стали появлятися робочі і от вчора приїхали до нас представники обіцяють нам 500 тисяч", - сказала Руслана Вишнівська, жителька села Раковець

 

"Районною радою прийнято рішення разом із субвенцією в межах 500 тисяч гривень. Десь цього тижня має бути на рівні обласної ради розглянуто питання на бюджетній комісії з приводу спрямування ще 500 тисяч гривень", - сказав Василь Петришин, заступник голови Богородчанської РДА

 

Та люди незадоволені - цих грошей вистачить всього на один-два місяці будівництва. Весь кошорис більше 30-ти мільйонів гривень. Тому сьогодні теж пускати дітей до школи батьки не збираються. Чекають на детальний план робіт, і виділені під нього реальні гроші. 

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року батьки учнів Раковецької школи перекрили дорогу та не пустили дітей до школи, вимагали продовжити будівництво школи, яке призупинилось кілька років назад. Питання будівництва школи ще минулого року гостро піднімала депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Марія Рудик, яка направляла безліч запитів та звернень щодо виділення коштів на Раковецьку школу. Зокрема, щодо включення її у перелік об’єктів, які будуть фінансуватись з  Державного фонду регіонального розвитку, щодо виділення коштів з Держбюджету для реалізації проектів соціально-економічного розвитку.

 

Як відомо, через аварійний стан школи у Раковці учні навчаються у старих корпусах, класи облаштували навіть у столовій, в приміщенні НВК та сільради. Там складні умови для навчання, щоб їх покращити, за сприяння обласного управління освіти та Марії Рудик, для учнів школи закупили нові парти, також Рудик допомогла з постачанням послуг Інтернету. 

 

Будівництво нової школи розпочалось в 2011 році. До 2013 року був закладений тільки фундамент, але з початком революції призупинилось. Цьогоріч розлючені батьки вкотре не пустили дітей у школу та навіть перекривали дорогу, бо умови в яких навчаються діти є неприйнятними. Тому питання будівництва школи є важливим для райдержадміністрації, для райради, депутатів всіх рівнів.

 

 

Читайте також:

Область обіцяє виділити кошти на будівництво Раковецької школи в 2017 році

Кабмін відмовився виділити кошти на добудову школи у Раковці

Журналісти показали на всю країну, як прикарпатські діти вчаться у стайні і глиняній хаті священика замість школи (відео)

На будівництво школи у Раковці виділили мільйон гривень

В одному із сіл Івано-Франківської області не пролунав Перший дзвоник (фоторепортаж+відео)

Скандал на Прикарпатті: Люди не пустять дітей до старої школи поки не почнуть будувати нову (відео+фото)


06.04.2017 682 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2834
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

995
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1055
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1064 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3143 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

920

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

789

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1100
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

165
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2360
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1159
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

461
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15080
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7393
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

826
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

389
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

299
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

385
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

672
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1120