З понад 800 садиб сільського зеленого туризму, які надають послуги гостинності в Івано-Франківській області, приблизно третина тимчасово призупинила приймати туристів під час пандемії.
Про це Суспільному Карпати розповів голова обласної Спілки сільського зеленого туризму Павло Горішевський.
"Карантин на сільський зелений туризм вплинув дуже негативно. Адже, коли немає туристів, нема і розвитку. Спад був дуже серйозний. У деяких садибах сягав 75-90 %, у порівнянні з минулим роком. Тим більше, що садиби не такі захищені, як скажімо, готелі. Тому відбулася призупинка діяльності приблизно у третині садиб. В основному через те, що власникам не вигідно було приймати поодиноких туристів, - зазначає Горішевський.
Багато господарів використали період першого локдауну для того, щоб переобладнати, переоснастити, відремонтувати приміщення. Хтось зробив нову альтанку, хтось - басейн, хтось - сауну.
За словами голови обласної Спілки сільського зеленого туризму, не зважаючи на тимчасову зупинку діяльності, працівників з роботи не звільнили. Адже сільські садиби обслуговують самі власники, які й зазнали втрат.
На переконання Горішевського, більшість садиб уже готові до новорічно-різдвяних свят і ще до локдауну зможуть приймати туристів.
"Однак тренд цього сезону такий, що люди бронюють місця не заздалегідь, а буквально за два-три дні до відпочинку. Туристи, насамперед, повинні поцікавитися у господарів, чи працюють вони відповідно до "Протоколу з надання послуг сільського зеленого туризму в корона- та посткоронавірусний період". Документ був розроблений Спілкою зеленого туризму, Національною туристичною організацією України за підтримки кількох міжнародних організацій", - каже Павло Горішевський.
Садиби, які надають послуги згідно з такими рекомендаціями, мають право використовувати міжнародний знак Safe Travels.
Читайте також:
Прикарпаття цьогоріч відвідали на 15% менше туристів, аніж торік (ВІДЕО)