
З початку року пожежники Долинського району гасили траву на 2 млн 834 тис. грн.
Звідки береться така вражаюча сума та яка шкода для довкілля від подібних катастроф пояснили у Долинському районному відділі ДСНС, інформує Фіртка.
"З настанням весни люди все частіше палять суху траву та відходи, не думаючи про наслідки. Станом на середину березня рятувальники нашого району виїжджали на пожежі майже 80 разів. Більше половини цих виїздів спричинені спаленням трави. Зазвичай на місці злочину винуватця пожежі немає, рятувальників викликають люди, які випадково побачили пожежу або біда торкнулася безпосередньо їх. Скільки це коштує. Виїзд рятувальної бригади триває від 1 до 2 годин, залежно від рівня та масштабу загорання", - розповіли у відомстві.
За статисткою виїзд одного екіпажу обходиться платникам податків у 26 тисяч гривень. Це середня вартість, яку називають у ДСНС. Сюди враховують пальне, амортизацію автомобіля, заробітну плату, амуніцію рятувальників і вартість засобів, що застосуються, аби приборкати вогонь. Якщо банально помножити кількість виїздів пожежників району на підпали трави, отримаємо 2 млн 834 тис. грн для бюджету країни.
Аби цифра була зрозуміліша – це 1 тисяча 834 мінімальних місячних пенсій згорають у вогні.
Ситуація є загрозливою – не тільки для Долинщини, а й для всієї країни. Наше міністерство і ДСНС веде активну кампанію проти такої діяльності, і хочу нагадати, що штраф за таке може сягати 1700 гривень”. Більше того, спалення трави може призвести до техногенних катастроф, адже вогонь легко кочує територією і може перекинутися на об’єкти інфраструктури, наприклад на АЗС.
Зараз дуже багато пожеж. Люди спалюють усе, не дивлячись на тварин, котрі живуть під землею. Якщо будинок знаходиться недалеко від лісу, дуже часто полум’я переходить на ліси. У цьому випадку загасити вогонь набагато важче. У зоні ризику – їжаки, зайченята, білки. В мережу часто викладають шокуючі фото загиблих у вогні звірів. За словами рятувальників, навіть люди наражаються на небезпеку.
Фіксувати порушення та накладати адміністративну відповідальність на паліїв уповноважена поліція та екологічна інспекція. Першим буває тяжко зафіксувати правопорушника на місці, а штаб Держекоінспекції розташований в Івано-Франківську. Пильність небайдужих громадян може вплинути на ситуацію.
Втім щодня доводиться констатувати, що на Прикарпатті продовжують палити суху траву.
Читайте також:
В Івано-Франківську кількість займань сухої трави збільшилась на понад 40%