На чому заробити в Україні з урахуванням положень соціології Герта Хофстеде

Герт Хофстеде (Geert Hofstede) - відомий голландський соціолог, який провів великий міжкультурний дослідження понять і цінностей, що використовуються в різних країнах. Ці дослідження були опубліковані в його книзі "Культурологія: п'ять розмірів культур" (Culture's Consequences: Comparing Values, Behaviors, Institutions and Organizations Across Nations), виданій у 1980 році.
В основі положень Хофстеде лежить ідея того, що культура має визначені характеристики, які впливають на поведінку людей і прийняття рішень
Дослідження Герта Хофстеде можуть надати корисної інформації для підприємців, які хочуть вести бізнес в Україні.

Спочатку розглянемо культуру України.

Згідно з дослідженнями Герта Хофстеде, Україна має такі характеристики культури:
  • Високий рівень індивідуалізму: Україна відноситься до країн з високим рівнем індивідуалізму, що означає, що українці зазвичай надають пріоритет особистим цілям та успіху, а не колективним. Українці також мають тенденцію до конкуренції та індивідуальної відповідальності.
  • Високий рівень уникання несприятливих ситуацій: Характеризує той факт, що українці зазвичай уникають ризиків та уникнення несприятливих ситуацій має високий пріоритет. Це може мати вплив на бізнес-рішення, де українські менеджери можуть бути більш обережними та обдуманими.
  • Високий рівень маскулінності: Україна має високий рівень маскулінності, що означає, що в культурі більш акцентується на традиційних чоловічих ролях, таких як конкуренція, успіх та лідерство. Це може відображатися у стереотипах щодо ролі жінок у суспільстві.
  • Високий рівень нестабільності: Україна має високий рівень нестабільності, що може відображати високий рівень невизначеності та ризику в політичній та економічній сферах.
  • Високий рівень контролю: Україна має високий рівень контролю, що може відображатися у високій ролі влади та ієрархії в організаціях та суспільстві загалом.

А тепер перейдемо до бізнесу.

Оскільки Україна має високий рівень індивідуалізму, бізнес, який пропонує персоналізовані продукти та послуги, може бути досить успішним.
Наприклад, бізнес, що пропонує індивідуальні консультації з бізнес-розвитку або надає персональні послуги з візажу та стилізації волосся, можуть бути добре прийняті в українському ринку.
Оскільки Україна має високий рівень уникання несприятливих ситуацій, підприємництво, яке пропонує безпечні, стабільні продукти та послуги, може мати більш широкий ринок. Наприклад, бізнес, який пропонує безпечні, екологічно чисті продукти, може мати перевагу в Україні.
Оскільки Україна має високий рівень нестабільності, бізнес, який може адаптуватися до змін, може бути досить успішним. Наприклад, бізнес, який працює зі стратегіями більшої гнучкості, щоб швидко реагувати на зміни в економічному та політичному середовищі, може мати перевагу в Україні.
З урахуванням високого рівня контролю та ієрархії в українському суспільстві, бізнес-ідеї, які підтримують структурованість та організованість, можуть бути досить успішними в Україні. Наприклад, бізнес, який пропонує систему управління та організації бізнесу для інших компаній, може бути великою користю для клієнтів в Україні.
Загалом, бізнес, який може пристосуватися до особливостей українського суспільства та культури, може бути досить успішним. Це означає, що підприємці мають бути готовими до праці в умовах невизначеності, здатність робити швидкі зміни та адаптуватися до нових умов, а також бути чутливими до потреб та побажань клієнтів.
Окрім того, в Україні є декілька галузей, які зазвичай мають високу популярність, такі як інформаційні технології, сільське господарство та продукти харчування, будівельна індустрія, медицина та фармацевтика. Проте, перед вибором конкретної галузі, підприємець має провести детальне дослідження ринку та зрозуміти, які продукти та послуги будуть найбільш вигідними в контексті української культури та бізнес-середовища.


25.02.2023 Василь Масюк 4007
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

117
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

786
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3463 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3849
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4219
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5365

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

108

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

577

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1135

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1631
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

214
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56762
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

536
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10343
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

776
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

743
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5365
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13246
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

339
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

355
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1186