На Бурштинській ТЕС залякують працівників, які вийшли на мітинг

 

 

Після мирної акції протесту, на яку у вересні вийшли працівники ДТЕК Бурштинської ТЕС, їхні вимоги задовільнили лише частково. Наразі більша їх частина залишилася лише обіцянкою, яку перекидають з одного місяця на інший. Але це ще не найгірше. Як стверджує голова профкому станції, після мирної акції протесту працівників, які намагалися звернутися до керівництва, почали переслідувати.


А все почалося з того, що 29 вересня 2016 року на території Бурштинської електростанції відбулася попереджувальна акція протесту працівників через невиконання інвестиційних зобов’язань з боку керівництва, пише Галицьке слово.
     

Таку акцію організували ініціативні групи та профком станції. Працівники в обідній час вийшли на мирний протест, щоб попередити керівництво. Страйкували через обід, щоб не зупиняти роботу станції. Одні працівники протестували на території ТЕС, а інші - за воротами. Незважаючи на вихідний день, вони прийшли, аби підтримати колег.
     

Минуло більше місяця з того часу. Наші журналісти намагалися поспілкуватися з директором ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрієм Шуваром, щоб дізнатися про заплановані чи уже реалізовані зміни щодо вимог працівників. Але очільник БуТЕС відмовився надати коментар, зазначивши:
     

«Зміни є. Зміни відбуваються, але я з вами їх обговорювати не буду по телефону».
     

Зустрітися директор теж не хотів, наголосивши, що журналістам потрібно звертатися у департамент зв'язків з громадськістю при станції. Та на телефонні дзвінки працівники департаменту у робочий час не відповіли.
     

Натомість ми поспілкувалися з головою профкому Бурштинської ТЕС Русланом Карвацьким. Він переконаний, що умови праці погіршилися з часу входження електростанції до складу ПАТ “ДТЕК Західенерго”.

 

 

Руслан Карвацький (на фото) озвучив чотири чіткі вимоги протестувальників.
    

Перша – підняти зарплату працівникам ТЕС. Оскільки, коли керівництво ТЕС купувало акції в 2012 році, то брало на себе інвестиційні зобов’язання, а саме - підняти зарплату на індекс інфляції. Зокрема, підрахований відсоток збільшення зарплати за 4 роки діяльності ДТЕК склав майже 86%, за словами голови профкому.
     

Тоді ж, у 2012 році, обіцяли виконувати всі соціальні зобов'язання перед працівниками  та членами їхніх сімей. Станом на цей рік нічого не змінилося, і міф про краще робітниче життя через приватизацію залишився на словах. А ще грейдерна система, яку, попри негативне ставлення працівників, ввели у дію, погіршила фінансовий стан.
     

Якщо ж повернутися з передісторії приватизації станції до сьогоднішньої ситуації, то друга вимога стосується вислуги років, яку у працівників забрали.
     

«Починаючи від 5 і до 35 років стажу, кожен мав надбавку за вислугу років 5, 10 чи 20%. Керівництво цю надбавку з 1 липня 2014 року незаконно внесло нібито в оклад. Але тих працівників, які мали вислугу 35 років, уже за два роки звільнено зі станції. Всі, хто залишились, так і не отримали вислугу. Для того, щоб люди не їхали працювати  за кордон, ми вимагали повернути цю надбавку, яка передбачена ст. 61  Закону України «Про електроенергетику», - пояснює Руслан Карвацький.
     

Третя умова працівників – виплата одноразової допомоги на оздоровлення у зв'язку з відпусткою; і четверта — повернути штатну чисельність працівників.
     

«Людей звільнили стільки, що в бригаді тепер замість 14 чоловік працює лише 8. Ці люди виконують роботу за 14-тьох, і їм би мали платити додатково за інтенсивність, але цього немає», - додав Карвацький.

     
«Було сказано, що оклади людям будуть підніматися «точково».
     

Казали, що будуть платити за інтенсивність, а також за навантаження в блоці вже з 1 вересня. Не сталося. А коли ми 29 вересня вийшли на мітинг, то директор публічно заявив, що цього взагалі робити не буде. Та є стаття 340 ККУ «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій». Тому вважаємо, що така заява директора - це шантаж. Щоправда, потім директор передумав і сказав, що зробить це все до 22 жовтня. Пізніше дата змінилася на 7 листопада. Керівництво станції нас годувало обіцянкою про те, що 12 жовтня відбудеться зустріч з керівництвом компанії і все буде вирішено на найвищому рівні. Натомість ми отримали пояснення, що наші вимоги  необґрунтовані, - проінформував голова профкому.
     

Та все ж після мітингу позитивні зрушення відбулися. Після 22 жовтня виплачено всі перероблені понаднормові години за півроку. Також внесено зміни щодо ювілейних дат: коли працівник відпрацював 25 років на станції чи йому виповнилося 50 років, то виплачується ще один оклад станом на момент настання ювілею. Зокрема, ювілейна дата - це пільга, передбачена колдоговором, а не законодавчою нормою. Отже, працівники досягли деяких змін, але це ще не кінцевий результат. Люди й надалі готові стояти на своєму і сподіваються тільки на позитивні зміни у майбутньому.
     

Незабаром – 7 листопада. На станції повинні відбутися якісь зрушення. Щоправда, працівники вважають, що, ймовірно, це чергова обіцянка, яку знову не виконають.
     

Тим не менше, люди готові до діалогу з керівниками. Але…«Найперше, що ми хочемо зробити зараз,  -  оцінити ситуацію, зрозуміти, що ж нового нам дадуть з 7 листопада? Якщо нічого, то вдамося до радикальних дій – будемо виходити на центральну дорогу, будемо повідомляти органи поліції, щоб вони обмежили рух транспорту… І будемо протестувати, стукаючи касками по асфальті. І те, що нам погрожують, буцімто за це нами будуть займатись СБУ та прокуратура,  – нас не лякає. Бо з нашого боку це буде акція протесту, при якій ми не заблокуємо рух. Транспорт буде рухатись, але на меншій швидкості. Таким чином ми будемо намагатися ще раз привернути увагу до своїх проблем, - ділиться планами на майбутнє Руслан Карвацький і додає, що керівництво, зменшуючи виплати,  діє проти працівників. А люди хочуть жити краще і не у страху. Та після акції протесту триває певне переслідування працівників, що брали участь у мітингу.

  

Руслан Карвацький зізнався, що погрози на його адресу лунали навіть від директора станції.
     

Дійшло до того, що політику керівництва працівники порівнюють з політикою Сталіна: нехай наші люди звільняються, а керівництво завезе сюди людей, які будуть працювати і не виступати за свої права.
     

Наші журналісти й надалі слідкуватимуть за розвитком подій на Бурштинській ТЕС і уже незабаром розкажуть про обіцянки-цяцянки та їх практичне втілення на станції.


10.11.2016 746 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

448
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1855
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3336
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1201
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1223
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1285 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

677

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

340

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1016

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1178
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

390
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2546
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1281
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1386
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

592
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15240
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7532
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

388
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

942 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

524
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

427
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

514