На Бурштинській ТЕС запрацював підводний дрон

На ДТЕК Бурштинська ТЕС почали обстежувати гідротехнічні споруди за допомогою підводного дрона. Новітній підводний дрон Chasing M2 використовується для більш швидких і точних вимірів. За його допомогою уже провели діагностику Берегової насосної станції та гідротехнічних затворів.

ДТЕК Енерго – лідер цифрової трансформації, що інвестує у нові технології та інновації. Дроном Chasing M2 керували пілоти внутрішнього ремонтного підрядника «Інтеренергосервіс». Обстежили дно ковшу глибинного водозабору на Береговій насосній станції Бурштинської ТЕС, гідротехнічні затвори дамби Бурштинського водосховища  та енергоблоків.

«Для проведення подібного обстеження необхідно залучати професійних водолазів. А це значні фінансові та часові витрати. Тому використання дрона – чудовий альтернативний спосіб, який допомагає як і обстежити дно, так і отримати точні виміри глибини й інформацію про стан гідроспоруд. Пілоти Інтеренергосервісу уже показали нам на що здатні їхні літальні апарати, які обслідують станційне обладнання згори. Тепер черга за підводними обстеженнями, за результатами яких ми зможемо виявляти чи є дефекти, а також  планувати очисні та ремонтні роботи на обладнанні гідроспоруд», – коментує Валерій Хом’яков, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Завдяки тому, що підводний дрон оснащений професійною відеокамерою, потужним світлом та лазерним вимірювальним обладнанням, енергетикам вдалося отримати якісну картинку дна й визначили обсяги та локації донних відкладень. Оскільки вода прямо подається з водосховища, то з часом дно замулюється піском, сміттям, рештками рослин й риб. А отже необхідно час від часу проводити очисні процедури.

«Використання підводних дронів робить нашу роботу більш ефективною, бо є місця, куди людина фізично не може дістати. Для прикладу – труби діаметром 50-70 см, які можна оглянути зсередини. Дронами це робити набагато швидше та безпечніше, ще й без прив'язки до пори року», – розповідає Андрій Друзь, головний фахівець виробничо-технічного відділу Інтеренергосервіс.

До слова, вперше за весь час експлуатації станції енергетики оглянули дроном стан конструкцій скидних циркуляційних водоводів. Перевірили чи немає руйнування, зміщення конструкцій, появи тріщин та відшарувань в бетоні, а також корозії елементів армування. Адже стан гідротехнічних споруд – це, перш за все, безпека експлуатації станції.

Застосування підводних дронів для діагностики гідротехнічних споруд активно використовується у компанії. Обстеження за допомогою дрону допомагає швидко виявляти недоліки й отримувати чіткіші виміри, ніж за традиційних оглядів водолазами. Людський фактор мінімальний, виконання роботи оперативніше та безпечніше, а отже по-справжньому ефективне.


ДОВІДКА

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов

Партнерський матеріал                                                      


25.11.2021 1512
Коментарі ()

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

740
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

673
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3287
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21369
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2145
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1624 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

494

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

306

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

903

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2303
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

591
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1139
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

293
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

918
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

887
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

789
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

162
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1634 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

508
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1463 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2326 4