Про це йшлося на черговому виїзному засіданні колегії головного управління охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА, яке відбулось в Тисменицькому районі.
Насамперед, начальник головного управління охорони здоров'я Микола Олінійчук, перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник, головні лікарі ЦРЛ, ЦМЛ, головні лікарі обласних лікувальних закладів та головні спеціалісти ГУОЗ ОДА оглянули Лисецьку ЦРЛ та ознайомилися з роботою первинної ланки Тисменицького району – відвідали фельдшерсько-акушерський пункт в с. Старий Лисець амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах Черніїв та Підлужжя. Після цього, відбулась підсумкова нарада під керівництвом очільника галузі охорони здоров'я Прикарпаття Миколи Олінійчука.
До роботи колегії приєдналися й голова Тисменицької РДА Ігор Овчар, голова районної ради Володимир Семенів, головні лікарі АЗПСМ, завідувачі ФАПів, районні профільні спеціалісти та голови сільських рад Тисменицького району.
Присутні заслухала питання про стан надання медичної допомоги населенню Тисменицького району – доповідав головний лікар Лисецької ЦРЛ Тарас Скоропад. Також слово мали й обласні спеціалісти: головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ОДА з акушерства та гінекології Ігор Вакалюк, головний спеціаліст ГУОЗ ОДА з педіатрії Лідія Сенюта, головний спеціаліст ГУОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич, головний спеціаліст ГУОЗ ОДА з хірургії Володимир Пилипчук. Вони розповіли про недоліки та перспективи розвитку, кожен зокрема своєї служби. Підсумок підводив перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник.
Крім того, порушували питання про порядок направлення громадян області, що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, до установ НАМН України в рамках Меморандуму про співпрацю Національної Академії медичних наук України та Івано-Франківської обласної державної адміністрації і питання про раціональне використання коштів державного бюджету для медичного забезпечення осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Колегія головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації визнала стан надання медичної допомоги населенню Тисменицького району задовільним. Проте, є й ряд проблемних питань. Як, наприклад, необхідність придбання такої апаратури:
- Rtg – апарату на три робочих місця для Тисменицької МЛ;
- апарату для обробки Rtg – плівки для рентгенкабінету Лисецької ЦРЛ;
- наркозний апарат для Лисецької ЦРЛ;
- фіброколоноскоп;
- краніальний УЗД – датчик.
Крім цього, колегія вирішила необхідним створення на базі Ямницької клінічної лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини пункту лікарської швидкої допомоги та створення єдиного диспетчерського центру на базі Тисменицької МЛ для координації роботи бригад швидкої допомоги району. Також на колегії було вирішено вжити й ряд інших заходів для покращення якості надання медичної допомоги населенню Тисменицького району.