На аукціоні у Коломиї, який проводила закарпатська фірма, замість очікуваних 25 млн заробили лише 287 тисяч

 

 

Аукціон, який вперше проводила у Коломиї фірма «Навіта», із запланованих 25 мільйонів гривень приніс місту лише 287 тисяч. Але про все за порядком.

 

Відтепер конкурсні торги з продажу комунального майна у Коломиї доручили проводити закарпатському приватному підприємству «Навіта», яке зареєстроване у селі Паладь-Комарівці Ужгородського району. Раніше торги у місті проводили дві місцеві фірми – Прикарпатська товарна біржа та Західний аукціонно-консалтинговий центр, пише Дзеркало Коломиї.

 

«Навіта» виграла тендер на проведення торгів у місті, запропонувавши, як повідомляють у міськраді, найбільш вигідну пропозицію – 3% від стартової ціни. Прикарпатська товарна біржа запропонувала 2% від кінцевої вартості. Але це те, що нам відомо лише на словах, адже Коломийська міськрада досі так і не оприлюднила тендерні пропозиції фірм, які брали участь у цьому конкурсі.

 

Одразу після конкурсу «Західний аукціонно-консалтинговий центр» звернувся до суду з вимогою скасувати рішення влади як таке, що принесе шкоду міському бюджету. 23 травня суд дослухався до аргументів позивача і заборонив міській раді проводити аукціони з продажу комунального майна за участю фірми «Навіта». Але через тиждень суд скасував свою попередню ухвалу про заборону на проведення аукціонів. Тому представники «Західного аукціонно-консалтингового центру» знову пішли до суду і тепер також вимагають відкликати суддю, який скасував ухвалу, і призначити на розгляд справи нового. Наразі рішення по цій справі немає.

 

На перший аукціон у цьому році, який відбувся сьогодні, 2 червня, ратуша виставила вісім лотів. Як планувалося, Коломия могла б поповнити казну на 25 мільйонів гривень, але із всіх лотів продався лише один – найдешевший.

 

Найдорожчим лотом на торгах було нежитлове приміщення (гуртожиток) площею 642 кв. м на площі Шевченка, 4, 5.  «Ласа» будівля – у самому центрі міста. Її стартова ціна складала аж 12 мільйонів 256 тисяч грн. Також на торги виставили:

 

  • підвальне приміщення площею 159,50 кв. м по вул. Чорновола, 55. Стартова ціна – 1 мільйон 140 тисяч грн;
  • підвальне приміщення площею 82,80 кв. м по вул. Чорновола, 49. Стартова ціна – 591 тисяча 600 грн.
  • нежитлове приміщення площею 25,10 кв. м по вул. Чорновола, 49. Стартова ціна – 308 тисяч 400 грн.
  • нежитлове приміщення площею 86,96 кв. м по вул. Пушкіна, 3. Стартова ціна – 664 тисячі 560 грн.
  • лазня площею 781,1 кв. м по вул. Гетьманській, 9. Стартова ціна – 2 мільйони 753 тисячі 280 грн.
  • нежитлові приміщення в адмінбудинку, площею 306,30 кв. м по вул. Горбаша, 9. Стартова ціна – 1 мільйон 124 тисячі грн.
  • нежитлове приміщення, площею 24,70 кв. м по вул. Січових Стрільців, 39. Стартова ціна – 287 тисяч 40 грн.

Цей аукціон назвати успішним, на жаль, не можна. Не вдалося продати сім лотів – бажаючих придбати не було. Продали лише приміщення по вул. Січових Стрільців. І то по цьому лоту був лише один заявник, який придбав це приміщення за стартовою ціною – 287 тисяч гривень.

 

«Ціна, – як каже переможець даного лоту Василь Дем’янюк, – доволі висока. На це, що не було заявників по інших лотах, вплинула цінова політика. Не зрозуміло, на підставі чого проводили експертну оцінку і за якими критеріями».

 

Торги, які проводила фірма «Навіта», відбувалися за новою як для Коломиї процедурою. Якщо колись в аукціоні всі лоти продавали один за одним без перерви, то тепер торги по кожному лоту проводили окремо. Тобто продаж кожного лоту відбувався по годині. Наприклад, лот №1 продають о 9 ранку, лот №2 – о 10 год., лот №3 – об 11 год. і т. д. Про нову процедуру проведення торгів у міськраді ніхто не повідомляв, та й не був ознайомлений.

 

О 9 ранку журналісти прийшли до міськради, але аукціон у той час не розпочався. Номер кабінету, де проводилися самі торги, теж був указаний невірно.

 

«Учасники не подали своїх пропозицій, – пояснював вже після торгів по останньому лоту в.о. начальника ВУКМ Віктор Волошенюк. – Свої заявки учасники могли подати за місячний термін. Щодо нової процедури проведення торгів, то її визначила фірма, яка проводила («Навіта», – Авт.)».

 

У відділі комунального майна міськради не знали (чи, можливо, приховували інформацію), о котрій годині і де проводитимуться торги. Журналісти стикнулися із хамством працівників міськради у відповідь на прохання надати точну інформацію про час і місце проведення, а також пояснення – чому аукціон переносять. А потім перед самим початком торгів представники «Навіти» повідомили іншому журналісту, що пресу на аукціон не запрошували, зазначивши, що «журналісти можуть бути присутні тут тільки згідно з їхнім рішенням». Та все ж ЗМІ вдалося бути присутніми.

 

Виходячи з того, що бажаючих придбати перших сім лотів не було – аукціон по восьмому лоту розпочався о 17 год.

 

Представниця «Навіти» сухо прокоментувала нову процедуру проведення торгів, але чи будуть її продовжувати – далі прогнозувати не бралася. «Щоб ми могли підготуватися, – казала ліцитатор Тетяна Некращук. – Тобто так ми маємо час на реєстрацію і підготовку. Та й нам потрібно перепочити».

 

Фірма «Навіта» вперше працює з Коломийською міськрадою. Під час аукціону були присутні дві їхні представниці –  вищезгадана ліцитатор Тетяна Некращук, а також Вікторія Дупин. Власне, вони обоє згідно з даними Єдиного держреєстру є засновниками  ПП «Навіта».

 

Журналісти поспілкувалися про торги з продажу комунального майна з міським головою Ігорем Слюзаром.

 

 

– Розкажіть про лоти, які виставлялися на аукціон, чому саме вони були відібрані для продажу? І як гадаєте, чому аукціон по них не відбувся?

– Всі приміщення, які сьогодні виставляли на аукціон, – в аварійному стані. Наприклад, підвальне приміщення під «собезом» є наполовину засипане і там стоїть вода. Ми рахували, що потрібно десь 1,5 мільйона гривень, щоб осушити той підвал. Це рішення (продаж підвального приміщення, – Авт.) було прийняте ще у минулій каденції. На сьогоднішній день на цей об’єкт покупці є.

Як не дивно, нерухомість у Коломиї – одна з найдорожчих в області. В принципі в нас іншого джерела фінансування для ремонту доріг та шкіл – немає. Останніх шість років бюджет розвитку формуємо тільки з продажу комунального майна і земельних ділянок.

Найбільшим і найпривабливішим об’єктом для інвесторів було приміщення колишнього гуртожитку медучилища на пл. Шевченка, 4, 5. Початкова вартість –  12 мільйонів гривень. Ми навмисне це приміщення не дрібнили на маленькі магазинчики, які могли, до речі, продати легко і без зусиль та й за більші кошти. Але нам стоїть на тому, щоб приміщення мало інвестиційну привабливість. Там можна зробити ресторан, готель… А не ще п’ять-шість магазинів, які не добавлять туристичної привабливості місту.

Тому цей об’єкт виставили на продаж. І я знаю, що на нього є щонайменше два покупці. Вони були тут минулого тижня, в той час коли я знаходився за межами  країни. Власне, тоді я дізнався з інтернету, що є судове рішення про заборону проведення аукціону. А по даному лоту, як знаєте, початковий внесок становить 1 мільйон 200 тисяч грн. Зрозуміло, жодний інвестор не піде на торги при існуючому судовому рішенні. Правда, це рішення пізніше було скасоване, але вчора була знову подана заява, і другий суддя має її розглядати, так як першого звинуватили у заангажованості.

Поки кінцевого рішення по тій судовій справі нема, у нас не буде ні одного інвестора на такі великі об’єкти з продажу…

Серед об’єктів була й лазня на Гетьманській, яка зачинилася ще сім років тому. Один столичний підприємець приїжджав і хотів тут відкрити супермаркет. І, зрозуміло, вони так само не пішли на аукціон через заборону суду.

Решта всі об’єкти, виставлені на торги, – мілкі. Але ми планували подвоїти суму стартової ціни. І з цього аукціону заробити хоча би 25 мільйонів гривень.

Але, «дякуючи нашим підприємцям», на цьому аукціоні місто не заробило нічого, не враховуючи продаж приміщення на Січ. Стрільців. Його й так не міг купити ніхто, окрім переможця конкурсу, бо воно заблоковане його приватним майном. І в принципі прибуток від продажу цього приміщення поки що нам не вирішує фінансові проблеми бюджету розвитку Коломиї.

 

– У Коломиї, як Ви зазначили, найвищі ціни на нерухомість. Розкажіть, як формується вартість об’єкту, який виставляють на аукціон?

– Згідно з експертною оцінкою. Її визначає експертна фірма, яка виграє конкурс. Вона й несе відповідальність, бо має відповідні ліцензії на проведення.

 

– Яка фірма цього року виграла конкурс по експертній оцінці?

– Вибачте, я не знаю.

 

– А за якими критеріями проводять оцінку?

– Уявлення не маю. І це мені не потрібно. На те є рішення сесії, яке закріпляє методику згідно з чинним законодавством. Але я розумію, про що ви говорите, – про конфлікт з визначення переможця конкурсу з проведення торгів…

Торік від заявленої стартової ціни було 6 мільйонів гривень, у результаті ми продали майна на 12 мільйонів. 2% від 12 мільйонів є більше, аніж 3% від стартової ціни 6 мільйонів. На основі цього комісія й визначила переможця.

Тобто нам вигідніше за 3% від стартової ціни провести торги, аніж за 2% – від кінцевої вартості.

Сьогоднішній аукціон цьому не ознака, бо є лише один учасник торгів. Але в принципі ми очікуємо подвоєння суми. А це серйозні гроші – від кінцевої 25 млн грн. і стартової – 15 млн грн. Я думаю, що в судовому засіданні ми доведемо, що були праві.

 

– Коли планується провести наступний аукціон?

– Завтра біржа отримає завдання оголосити нові торги. А аукціон можна проводити через 30 днів від оголошення.


03.06.2016 669 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

203
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1533 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1802 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2622
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

372

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998