Сьогодні, 18 червня, в рамках фестивалю «Porto Franko 2017» у театрі кіно «Люм’єр» відбулась зустріч – лекція з мистецтвознавцем, музейним менеджером та керівником відділу Київської національної картинної галереї Євгенієм Вітошкіним.
За словами мистецтвознавця, на сьогодні колекція музею налічує 13 тисяч одиниць, передає кореспондент Фіртки.
Євгеній Вітошкін розмовляв з франківцями про візуальне, образотворче мистецтво. Зокрема мова йшла про принципи зберігання мистецтва.
«Це все об’єкти, які уже існують у світі. Музей - це той Ноєв ковчег, основне завдання якого збирати "тварі по парі". Звичайно, на ковчег попадають не всі, адже він маленький. Зберегти усе неможливо. Треба робити вибір, що залишити, що зберегти. Виникає питання «Який критерій?», - розповідає музейний менеджер.
За його словами існує механізм відбору: є люди, котрі вирішують що залишається, а що зникає.
На думку Вітошкіна музейна справа нікуди не зникне. Вона залишиться, мовляв, якщо глянути на усі процеси, котрі відбуваються зараз – книги ніхто читати не перестав.
«Вони друкуються й друкуються, хоча більшість з них існують і в цифровому форматі», - каже мистецтвознавець.
«Я сподіваюсь, те що ми зібрали, те, що залишиться не буде найгіршим. Ми дуже любимо, коли митець, як мінімум, вміє малювати. Нам це цікаво і без цього нам дуже важко приймати роботи. Пробачте. Це не завжди розуміють митці, але вибачте, маємо те, що маємо», - зазначив Вітошкін.
Є цікавий нюанс – коли сучасний митець, будучи з нами, переходить у категорію класики.
«Кожен вирішує для себе особисто, хто для нього уже класик», - зауважив Євгеній Вітошкін.
Надалі, продовжив мистецтвознавець, музей окрім функцій зберігання повинен виконувати функцію накопичення.
«Це більше важливо аніж те, щоб намагатися продати те, що є у підвалах. Я вам чесно скажу, ми нічого не продали», - зізнався Вітошкін.
Довідково:
Вітошкін Євгеній – музейний менеджер, керівник відділу Київської національної картинної галереї, мистецтвознавець, оцінювач творів мистецтва, куратор культурних проектів Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр.