Міжнародний день музеїв, що відзначається 18 травня, корпоративний музей ПАТ «Прикарпаттяобленерго» провів у робочому режимі.
Цього дня на екскурсію до музею електрифікації Прикарпаття завітали учні 8-10 класів Івано-Франківської школи № 24. Зазвичай відвідувачами музею на території підприємства, що розташоване в Івано-Франківську на вул. Індустріальній, 34, є не лише школярі, але й офіційні делегації та гості компанії.
Знайомство з експонатами музею дозволяє простежити як історичні віхи поширення електроенергії на теренах краю, починаючи з перших приватних електростанцій у місті, так і літопис енергетичного підприємства – від запуску Станиславівської електрівні до сучасності.
Екскурсовод музею – працівник служби приладів обліку Микола Библів, що є колекціонером оригінальних електролічильників, також цікаво розповідає про вчених та першовідкривачів у галузі електротехніки, демонструє їхні винаходи. Нагадаємо, музей історії електрифікації Прикарпаття було відкрито в Івано-Франківську у серпні 2010 року у рамках відзначення 80-річчя з часу заснування ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Музей розташувався у новому адмінкорпусі за тією ж адресою, де колись функціонувала міська електрівня. Корпоративний музей було створено з метою дослідження історії підприємства, збереження цінних експонатів та утвердження через просвітницьку роботу високого іміджу ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Також відкриття закладу дає можливість наочно показувати дитячій аудиторії специфіку праці енергетика, особливості і небезпеки енергообладнання, нагадувати основні правила електробезпеки. Тим більше, що на згадку про екскурсію школярі отримують не лише проспекти про музей, а й книгу «Вольтки-суперагент.
Ілюстрована електробезпека для дітей» та «Пам’ятку з електробезпеки». Дітям зазвичай найбільше запам’ятовується макет вокзалу – першої будівлі у місті, де у 1897 році засяяло електричне освітлення. Також школярі у захваті від підсумкового тесту. Його можуть пройти усі бажаючі за допомогою інтерактивного монітору.
За результатами відповідей уважним відвідувачам присвоюється звання «Енергетик-початківець».