
Самостійне управління будинками – ось основна проблема, яка постала перед українцями ще у 2016 році. Частина мешканців багатоповерхівок активізувалась та, попри численні труднощі, створила ОСББ.
Проте, більшість українців до цього виявились не готовими. Така ж ситуація і в Івано-Франківську. Раніше багатоквартирні будинки обслуговувала «ЄРЦ». Згодом комунальне підприємство реорганізували і назвали «МІУК».
Міська управляюча компанія, у зв’язку з реформою, взяла на свій баланс орієнтовно 600-800 будинків. В основному, це багатоповерхівки, в яких порівняно менше проблем із під’їздами, дахами, трубами. Звісно, у «добрих» традиціях комунальних підприємств, МІУК часто не виконує покладених на неї функцій. Проте, статутний капітал МІУКу щоразу зростає.
А тепер, переконує укропівець Мстислав Тарас, чинна влада взагалі намагається монополізувати сферу ЖКГ.
«Я вважаю, що функції будь-якого мера це ефективно, чесно та прозоро управляти містом та бюджетом. Але, на жаль, це не стосується Івано-Франківська. Як приклад, публікація Марцінківа, у якій він закликає мешканців подавати заявки до КП «МІУК» ( управляюча компанія) на співфінансування 50/50 ремонту під‘їздів», – розповів Мстислав Тарас.
Укропівець також пояснив, чому це погано вплине на всю комунальну сферу міста.
«У Франківську є 4500 багатоквартирних будинків. КП «МІУК» управляє близько 600-800. І саме КП «МІУК» буде розподіляти співфінансування та вирішувати, які будинки отримають таку можливість ремонту. Як бути іншим жителям будинків? ОСББ, ЖБК, інші управлінські компанії залишаться без ремонтів? А це тисячі будинків!», – обурюється Мстислав Тарас.
За словами укропівця, чинна франківська влада робить все, щоб монополізувати сферу ЖКГ та остаточно вбити необхідну всім реформу самоуправління та створення об‘єднань! Такої ж думки і керівники франківських ОСББ. Ось як прокоментував таке «співфінансування» Сергій Шевченко, голова одного з найбільших у місті ОСББ будинку на Набережній, 32.
«Чому ремонтом у будинку ОСББ має займатись тільки це підприємство? Чому ми самі не можемо знайти підрядника, узгодити який нам провести ремонт, що зробити і укласти з ним угоду, проконтролювати якість виконання робіт. А то у мене один співвласник написав заяву, що не хоче, щоб утепляли його квартиру, а знаєте чому? Тому що йому знайомий з Пасічної сказав, що їм утеплили будинок – і це нічого не дало!? А тому, що утепляв, точніше займався цим – не власник будинку, а найняті люди в комунальному підприємстві. Коли ми в торгово-промисловій палаті були на тренінгу з утеплення, то на нього приходив і представник комунального підприємства, але через півгодини – пішов по своїх справах. А там розповідали як і коли повинні проводитись роботи, щоб люди відчували результат утеплення! Так і з ремонтами», – написав Сергій Шевченко.
заспокійся товаришу, критикуєш та й критикуєш- вгомонися "учасник ато" проіздом, а роби