В усній та письмовій формах: прикарпатцям пояснили порядок подання та строк розгляду рапорту


фото: АрміяІнформ


Військовослужбовець звертається з рапортом до безпосереднього командира, а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання, — до наступного прямого командира.

Тобто рапорт подається по команді.

Детальніше розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, пише Фіртка.

Адвокатка наголошує, ніхто не може бути скривджений на службі чи притягнутий до відповідальності за те, що він подав рапорт.


Форма рапорту


Рапорт може бути поданий в усній та письмовій. Також військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.

Усний рапорт розглядається негайно і відповідь на нього надається також усно.

Письмова форма рапорту може бути: паперова або електронна форма.


Письмовий паперовий рапорт


У паперовому рапорті обов’язково потрібно вказати:

  • найменування посади командира, якому адресується рапорт;
  • заголовок «Рапорт»;
  • суть порушеного питання;
  • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (якщо такі є);
  • найменування займаної посади;
  • військове звання, власне ім’я та прізвище;
  • дату;
  • особистий підпис.

Рапорт в паперовій формі може бути надрукований або написаний від руки. Вимог до оформлення немає. Тобто командирам заборонено відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

Відтепер командирам заборонено встановлювати будь-які власні вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, у тому числі стосовно:

  • подання рапортів з окремих питань виключно написаними власноруч або друкованим способом;
  • недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів, кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;
  • наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на суть рапорту.

Окремі вимоги є до рапорту про звільнення. В якому обовʼязково зазначена має бути підстава звільнення (частина та пункт статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”), бажання чи не бажання продовжувати службу у резерві та найменування РТЦК та СП, до якого має бути направлена особова справа.


Форма та строк надання відповіді на рапорт


На усний рапорт відповідь має бути також усна.

На паперовий рапорт командири надають відповідь шляхом накладення резолюції, яка має наступний вигляд:

ПОГОДЖЕНО або НЕ ПОГОДЖЕНО (зазначається правова підстава та обґрунтування)

посада безпосереднього командира (начальника)

військове звання                             підпис                             Ім’я ПРІЗВИЩЕ
                                        (для рапорту, поданого в паперовій формі)

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами здійснюється в наступні строки:

  • негайно  усний рапорт;
  • невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин — рапорт щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;
  • не більше 14 днів — рапорт щодо всіх інших питань.

Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є:

  • дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру , а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром  – дата передачі рапорту прямому командиру;
  • у разі направлення поштою часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Непогодження рапорту 


Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром, який уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. 

Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.

Командири не мають права відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира, створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо.

Усі рапорти, які потребують розгляду командиром військової частини, попередньо обов’язково реєструє служба діловодства.

Непогодження рапорту не позбавляє права військовослужбовця повторно звернутись після усунення причин, з яких було непогодження (додати необхідні документи тощо).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову  


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

516
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3069
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21183
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2048
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1546 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2422

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

225

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

184

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

797

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2212
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

230
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

508
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1058
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

223
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

830
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

801
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8282
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

345
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1015 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2231 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

924