В усній та письмовій формах: прикарпатцям пояснили порядок подання та строк розгляду рапорту


фото: АрміяІнформ


Військовослужбовець звертається з рапортом до безпосереднього командира, а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання, — до наступного прямого командира.

Тобто рапорт подається по команді.

Детальніше розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, пише Фіртка.

Адвокатка наголошує, ніхто не може бути скривджений на службі чи притягнутий до відповідальності за те, що він подав рапорт.


Форма рапорту


Рапорт може бути поданий в усній та письмовій. Також військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.

Усний рапорт розглядається негайно і відповідь на нього надається також усно.

Письмова форма рапорту може бути: паперова або електронна форма.


Письмовий паперовий рапорт


У паперовому рапорті обов’язково потрібно вказати:

  • найменування посади командира, якому адресується рапорт;
  • заголовок «Рапорт»;
  • суть порушеного питання;
  • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (якщо такі є);
  • найменування займаної посади;
  • військове звання, власне ім’я та прізвище;
  • дату;
  • особистий підпис.

Рапорт в паперовій формі може бути надрукований або написаний від руки. Вимог до оформлення немає. Тобто командирам заборонено відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

Відтепер командирам заборонено встановлювати будь-які власні вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, у тому числі стосовно:

  • подання рапортів з окремих питань виключно написаними власноруч або друкованим способом;
  • недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів, кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;
  • наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на суть рапорту.

Окремі вимоги є до рапорту про звільнення. В якому обовʼязково зазначена має бути підстава звільнення (частина та пункт статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”), бажання чи не бажання продовжувати службу у резерві та найменування РТЦК та СП, до якого має бути направлена особова справа.


Форма та строк надання відповіді на рапорт


На усний рапорт відповідь має бути також усна.

На паперовий рапорт командири надають відповідь шляхом накладення резолюції, яка має наступний вигляд:

ПОГОДЖЕНО або НЕ ПОГОДЖЕНО (зазначається правова підстава та обґрунтування)

посада безпосереднього командира (начальника)

військове звання                             підпис                             Ім’я ПРІЗВИЩЕ
                                        (для рапорту, поданого в паперовій формі)

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами здійснюється в наступні строки:

  • негайно  усний рапорт;
  • невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин — рапорт щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;
  • не більше 14 днів — рапорт щодо всіх інших питань.

Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є:

  • дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру , а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром  – дата передачі рапорту прямому командиру;
  • у разі направлення поштою часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Непогодження рапорту 


Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром, який уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. 

Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.

Командири не мають права відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира, створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо.

Усі рапорти, які потребують розгляду командиром військової частини, попередньо обов’язково реєструє служба діловодства.

Непогодження рапорту не позбавляє права військовослужбовця повторно звернутись після усунення причин, з яких було непогодження (додати необхідні документи тощо).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову  


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2519
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1605 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3673
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5453
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1696
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2095

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

195

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

205

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

414

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

490
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

783
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2479 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

522
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

889
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4930
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

748
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

669
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

603
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

413
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

742
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

901 2