Монетизація субсидій. Хто і коли зможе отримати гроші на руки?

З 1 січня в Україні запроваджують монетизацію субсидій. Вона пройде у три етапи. З нового року монетизація торкнеться тих, хто звернеться за субсидією вперше.

З травня - тих, хто отримує субсидію багато років, а з жовтня має запрацювати повномасштабна монетизація, пише Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Чим монетизація вигідна субсидіантам?

Вони, як твердять у Міністерстві соцполітики, зможуть всю суму зекономлених коштів отримати на руки і використати їх на свій розсуд. Торік в опалювальний період, за даними Мінсоцполітики, в Україні зекономило субсидії 20% домогосподарств. Серед них були і такі, хто зекономив 1-5 тис. грн. Але згідно з нормами, які діяли досі, вони за економію субсидій могли отримати «премію» лише у сумі, що еквівалентна вартості 100 куб. газу, тобто, не більше 700 грн.

Тепер після запровадження монетизації люди, що зекономили субсидії, зможуть отримати всю суму і використати її на власний розсуд. Це, на думку, урядовців, буде реальним стимулом до економії енергоресурсів.

Чи виграють від цього постачальники послуг ЖКГ?

У Мінсоцполітики вважають, що так, бо надання субсидій у грошовій формі дозволить їм вчасно отримувати компенсацію за надані послуги і уникнути утворення заборгованості за послуги ЖКГ, принаймні серед тих громадян, яким призначено субсидію.

Чи потрібно субсидіантам повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій, як повідомляє «Урядовий портал», обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні не потрібно поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

В Ощадбанк йти не потрібно. На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію, автоматично відкриють персональний обліковий запис у банку, на якому відображатимуться житлові субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто, кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Як відбуватиметься оплата комунальних послуг?

Оплата проходитиме автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для Ощадбанку онлайн-платіжку субсидіанта і банк перераховуватиме їм субсидію. І відразу повідомить субсидіанта SMS-повідомленням, скільки йому залишилося заплатити за комуналку.

Для одержувачів субсидій будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Чому гроші не роздадуть людям, яким призначено субсидії, на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів. Уявімо ситуацію, що 8 млрд грн щомісяця замість оплати комуналки потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з Нафтогазом за куплений газ.

Коли можна забрати зекономлені кошти?

Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перерахують на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк. Усі зекономлені кошти гром


29.12.2018 1263
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

515
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

812
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1971
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3432
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1265
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1462

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

417

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1062

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1227
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

441
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

500
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1437
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15302
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

155
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1174 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

465