Монетизація субсидій. Хто і коли зможе отримати гроші на руки?

З 1 січня в Україні запроваджують монетизацію субсидій. Вона пройде у три етапи. З нового року монетизація торкнеться тих, хто звернеться за субсидією вперше.

З травня - тих, хто отримує субсидію багато років, а з жовтня має запрацювати повномасштабна монетизація, пише Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Чим монетизація вигідна субсидіантам?

Вони, як твердять у Міністерстві соцполітики, зможуть всю суму зекономлених коштів отримати на руки і використати їх на свій розсуд. Торік в опалювальний період, за даними Мінсоцполітики, в Україні зекономило субсидії 20% домогосподарств. Серед них були і такі, хто зекономив 1-5 тис. грн. Але згідно з нормами, які діяли досі, вони за економію субсидій могли отримати «премію» лише у сумі, що еквівалентна вартості 100 куб. газу, тобто, не більше 700 грн.

Тепер після запровадження монетизації люди, що зекономили субсидії, зможуть отримати всю суму і використати її на власний розсуд. Це, на думку, урядовців, буде реальним стимулом до економії енергоресурсів.

Чи виграють від цього постачальники послуг ЖКГ?

У Мінсоцполітики вважають, що так, бо надання субсидій у грошовій формі дозволить їм вчасно отримувати компенсацію за надані послуги і уникнути утворення заборгованості за послуги ЖКГ, принаймні серед тих громадян, яким призначено субсидію.

Чи потрібно субсидіантам повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій, як повідомляє «Урядовий портал», обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні не потрібно поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

В Ощадбанк йти не потрібно. На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію, автоматично відкриють персональний обліковий запис у банку, на якому відображатимуться житлові субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто, кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Як відбуватиметься оплата комунальних послуг?

Оплата проходитиме автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для Ощадбанку онлайн-платіжку субсидіанта і банк перераховуватиме їм субсидію. І відразу повідомить субсидіанта SMS-повідомленням, скільки йому залишилося заплатити за комуналку.

Для одержувачів субсидій будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Чому гроші не роздадуть людям, яким призначено субсидії, на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів. Уявімо ситуацію, що 8 млрд грн щомісяця замість оплати комуналки потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з Нафтогазом за куплений газ.

Коли можна забрати зекономлені кошти?

Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перерахують на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк. Усі зекономлені кошти гром


29.12.2018 1248
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

643
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

379
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14079 12
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1609
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

900
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6214

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

670

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1494

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1303

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1188
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

545
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

684
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1609
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

623
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

915
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5951
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13768
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

282
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

578
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

507
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

822 2