Міністерство освіти і науки затвердило механізм перезарахування оцінок із закордонних шкіл за українською 12-бальною системою.
Для 25 країн створили окремі таблиці, для решти застосовуватиметься універсальна, повідомили в міністерстві, пише Фіртка.
Перезараховувати можна оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту дисциплін (зокрема, українську мову, літературу та історію) учні вивчатимуть за скороченими програми й проходитимуть оцінювання дистанційно.
"Як працюватиме нова система? Якщо, наприклад, учень чи учениця отримав/-ла оцінку «добре» (dobry) з математики в Польщі, то відповідно до таблиці переводимо цей результат в українську оцінку «8» з математики або алгебри / геометрії.
Якщо моделі оцінювання відрізняються, МОН рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримав/-ла в Німеччині оцінку «1» (дуже добре), що відповідає українському високому рівню, можна виставляти найвищу оцінку — «12»", — йдеться у повідомленні.
Окремі таблиці розробили для таких країн:
- Словаччина;
- Болгарія;
- Литва;
- Бельгія;
- Фінляндія;
- Туреччина;
- Естонія;
- Ізраїль;
- Ірландія;
- Іспанія;
- США;
- Латвія;
- Швеція;
- Австрія;
- Швейцарія;
- Румунія;
- Норвегія;
- Канада;
- Німеччина;
- Польща;
- Чехія;
- Італія;
- Велика Британія;
- Нідерланди;
- Угорщина;
- Франція.
Для всіх інших країн перезарахування здійснюватиметься за загальною таблицею.
Учні, які одночасно навчаються за кордоном та в Україні, можуть скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном.