Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН” на своєму сайті відреагувала на звинувачення у сепаратизмі.
"Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН” висловлює обурення випадком, що трапився у суботу, 28 жовтня, біля офісу організації. Представники радикальних сил чинили психологічний тиск на членкинь ГО “МО”СТАН”, вимагали зустрічі з лідером організації. Навідріз відмовившись від зустрічі у публічному просторі, молодики у капюшонах намагались зірвати міжнародний захід за участі представників та представниць 7 країн (США, Німеччини, Йорданії та трьох країн Африки, активістів та активісток з України). Того ж вечора на адресу “СТАНу” посипались звинувачення в сепаратизмі у соціальній мережі Facebook та навіть деяких Івано-Франківських ЗМІ. У зв’язку з цим вважаємо за потрібне дати відповідь на звинувачення максимально відкрито та публічно", - йдеться у повідомленні.
У відповіді на звинувачення вказують, що ГО “Молодіжна організація “СТАН” – недержавна організація, заснована на базі однойменного літературного угрупування. Її основна мета: розвиток відкритого креативного громадянського суспільства через створення та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив.
"До 2014 року остаточно визначений проукраїнський проєвропейський напрям організації. Люди, котрі не поділяли цих поглядів пішли зі “СТАНу” у тому ж 2014. Команда “Молодіжної організації “СТАН” мріє бачити Україну демократичною країною з різноманітним та стійким громадянським суспільством, котре стоїть на захисті прав людини. Ми засуджуємо окупацію Криму, військову агресію і сепаратизм в Донецькій та Луганській областях.
Група молодих людей, що заблокувала офіс організації “СТАН” у суботу закидала “СТАНу” сепаратистську діяльність. Ті самі обвинувачення оприлюднені в постах окремих осіб та на сторінках організацій радикального спрямування. Автор(к)и публікацій наводять як аргументи на підтвердження гучних заяв фото членів літературного угрупування “СТАН” під час акцій у Луганську та сучасні знімки Олени Заславської, співзасновниці ГО “СТАН”, котра вийшла з організації у 2014 році, про що зробила публічну заяву. Нині О. Заславська є представницею сепаратиського формування. Проте ні вона, ні Олександр Сігіда, засновник літературного угрупування “СТАН” у 1999, а нині голова так званого “Союзу письменників ЛНР”, не мають жодних зв’язків з організацією, тим більше не мають впливу на її політику.
За свою проукраїнську позицію ГО «МО СТАН» постійно піддається критці з боку сепаратиських формувань так званих ЛНР і ДНР. На початку війни двоє членів організації через свої переконання потрапили у полон. А через подальші спроби російських військових затримати представників організації на захист останніх стала міжнародна фундація «Підтримка правозахисників»", - зазначають у повідомленні.
Також додають, що як експерт з культурної політики та розвитку громадянського суспільства лідер організації Ярослав Мінкін представляє Україну на міжнароднародних самітах та конференціях. “Молодіжна організація”СТАН” реалізовує проекти спрямовані на розвиток молоді, громадянську освіту, захист прав людини, демократизацію українського суспільства. За час роботи в Івано-Франківську випускниками та випускницями навчальних проектів СТАНу стало більш ніж 500 осіб.
Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ на вихідних в Івано-Франківську під офісом ГО протестували проти сепаратизму.
У середу, 1 листопада, об 11:00, відбудеться прес-конференція у прес-центрі агенції новин GALKA.IF.UA (Івано-Франківськ), на яку організація “СТАН” запрошує представни(ків/ць) медіа та громадськість.