Молодь з Івано-Франківська відвідала Латвію з офіційним візитом (фото)

 

 

За підтримки міського голови Віктора Анушкевичуса, з 08 по 12 квітня 2015 року представники Івано-Франківського молодіжного міськвиконкому, учасники проекту «Молодь і влада», ансамбль танцю «Дивоцвіт» на запрошення Голови Єлгавської думи Андріса Равіньша з офіційним візитом відвідали місто-побратим Єлгаву Латвійської республіки.

 

В рамках поїздки відбулись зустрічі з представниками місцевої влади та молодіжних організацій. Для гостей з Івано-Франківська керівництво міста підготувало насичену культурну програму та цікаве дозвілля. Одним з поріднених міст так як зазначалось вище, побратимом Івано-Франківська є м.Єлгава знайомство з яким розпочалось із зустрічі з головою думи Андрісом Равіньшом та представниками міського уряду, інформує Фіртка з посиланням на офіційний сайт Івано-Франківська.

 

Андріс Равіньш, зазначив, що йому дуже приємно що у місто прибула делегація із Івано-Франківська, і вони готові поділитися своїм досвідом в управлінні містом із зацікавленими молодими людьми з України, очільник міста сподівається, що цей досвід буде корисним для їх майбутнього і майбутнього міста. Голова думи впевнений, що даний візит буде сприяти підвищенню відносин між Єлгавою та Івано - Франківськом. За ці роки міста стали не тільки партнерами по співпраці, але і дуже хорошими друзями.

 

Згідно з програмою перебування гостям з України розповіли про історію Латвійської держави, умови розвитку та функціонування країни після вступу до ЄС та головні напрямки розвитку м.Єлгави на найближчі роки.

 

Для стажерів проекту «Молодь і влада» це стало своєрідним продовженням стажування, адже молоді люди змогли ознайомитися з роботою та структурою органів правління міста. Основний акцент у місті зроблено на освіту. При чому, освіту як для молодих, та і для старших людей. Як наголошували неодноразово під час зустрічей латвійці, вони працюють на те, щоб після закінчення навчання, людина могла створити щось своє. Також важливо, що найголовнішим «королем» управління міста вважають мешканців, тому свою політику здійснює виключно у задоволенні інтересів єлгавчан.

 

Учасники поїздки змогли поспілкуватись із спеціалістом по роботі з молоддю, Єленою Грісле, побачити, як функціонує Земгальский центр підтримки громадських організацій, повчитися завзятості у керівника рок-школи, який за короткий термін перетворив свою ініціативу у хорошу справу.

 

Найбільше вразив «Земгальський регіональний центр розвитку компетенцій, - каже голова Молодіжного міськвиконкому Ірина Рабарська, - це унікальна установа, де дорослі люди можуть реалізувати себе та вдосконалити свої здібності, навчитися чомусь новому. Тут є мовні клуби, водійські курси, бібліотека, комп’ютерні класи та багато іншого, де кожен може знайти щось цікаве для себе».

 

Досвідом громадської діяльності також поділилась молодь нашого міста, розповівши своїм латвійським колегам про проекти реалізовані Івано-Франківським молодіжним міськвиконкомом впродовж кількох попередніх років та висловила бажання і готовність до співпраці у майбутньому.

 

Вже стало традицією щороку навесні проводити у латвійському м. Єлгава «Тиждень української культури», після цікавої та пізнавальної екскурсії міськими установами, іванофранківці відвідали та взяли участь у концерті.

 

«Це була маленька частина України далеко за її межами. Тепла атмосфера українських пісень залишила слід у серці кожного. Повний зал глядачів в кінці концерту аплодував стоячи, а в нас були сльози радості на очах», - ділиться враженнями стажер проекту «Молодь і влада», Аня Бріцька.

 

Ініціатором проведення Тижня української культури в Єлгаві виступив місцевий Центр української культури «Джерело» у співпраці з Управлінням громадської інтеграції Єлгавської думи.

 

По завершенні офіційних зустрічей молодь Івано-Франківська мала можливість у неформальній обстановці поспілкуватись з представниками влади м.Єлгави, налагодити дружні контакти з латвійською молоддю та представниками центру української культури «Джерело», відвідати м.Юрмалу та м.Ригу.

 

Уряд міста спільно із Центрорм української культури «Джерело» передав гуманітарну допомогу для сімей бійців АТО.

 

 

 

 


15.04.2015 440 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4193 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1414
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1496
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2620
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2341
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2271

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

244

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1478

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2226

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2969
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

532
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

687
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

672
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

513
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15967
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2859
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1141
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26618 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

993
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

853 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

654