Молитвою та урочистою академією в Івано-Франківську вшанували пам’ять отця Романа Бахталовського

 

 

 

Святкування 120-ї річниці від Дня народження Ісповідника віри о. Романа Бахталовського, ЧНІ заплановане в семи містах України, але в Івано-Франківську – наймасштабніше.

 

І це не випадково, адже з нашим містом дуже тісно пов’язане життя та служіння засновника Згромадження сестер Пресвятої Богородиці Фатімської.

 

У суботу, 21 жовтня, виповнилося 120 років, коли на світ народився великий подвижник, ревний душпастир ієромонах Роман Бахталовський. З цієї нагоди його духовні діти – сестри Згромадження Пресвятої Богородиці Фатімської організували урочисту академію присвячену світлої пам’яті о. Роману. Відбувся захід в монастирі оо. Редемптористів, що в Івано-Франківську по вул. Івасюка.

 

Розпочалося свято з Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Митрополит Володимир Війтишин. Йому співслужили отці Чину Найсвятішого Ізбавителя та о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ.

 

Після прослуханого уривку з Євангеліє, в якому Христос сказав: «Я прийшов, не щоб праведників кликати до покаяння, а грішних» (Лк. 5:32), Владика звернувся до присутніх з повчальним словом, в якому, серед іншого, наголосив на місії будь-якого душпастиря – кликати до покаяння.

 

На прикладі життя світлої пам’яті о. Романа, Митрополит Володимир зазначив, що його життя дуже влучно описує сьогоднішній уривок з Євангеліє. Попри всі труднощі радянського режиму, покійний отець не тільки зумів зберегти свою віру, але помножити її та у час, коли, здавалась, це не можливо, заснував нове монаше згромадження.

 

«Перед нами історія отця, а в його лиці – історія нашої Церкви-мучениці та нашого українського народу. Сьогодні отець для нас свідчить, що немає такої перешкоди, яка могла б завадити служити Богові, служити народові, служити одне одному», - переконаний Проповідник.

 

На думку Архієрея, якщо б сьогоднішнє святкування не відбулося в Івано-Франківську, воно було б не повне, адже світлої пам’яті о. Роман велику частину свого життя, праці духовної якраз провів тут.

 

«Сьогодні ми повинні навчатися в нього як любити Бога, як служити ближньому. Постать о. Романа Бахталовсього навчає нас як потрібно працювати для народу, для Церкви; шукати нові покликання і монаші, і священичі. Вони шукали його тоді, коли, здавалося це не можливо, коли говорили, що Церкви немає. А вони створювали нові згромадження, підпільно навчали священнослужителів, для того, щоб Церква вижили і була сьогодні вільною. Тому ми маємо не тільки шанувати цих святих людей, але направду маємо їх наслідувати», - заохотив Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії.

 

Після Літургії, присутні ще помолилися молебень за прославу Слуги Божого о. Романа Бахталовського, який розпочинається з Псалма 142. До слова, цей духовний гімн якнайкраще відображає мученицький шлях о. Романа – «Бо мою душу гонить ворог, життя моє у землю топче, він оселює мене в пітьмі, як давно померлих. Спаси мене, о Господи, від ворогів моїх, -до тебе прибігаю! Навчи мене творити твою волю, бо ти Бог мій. Хай дух твій добрий мене веде по землі рівній» (Пс. 142:4, 9-10).

 

Відтак розпочалась урочиста академія. Серед лекторів, які розповіли про життя та служіння о. Романа, про його Церковно-релігійну діяльність в період суспільно-політичних трансформацій, про нього як отця-редемпториста та духовного письменника, а також про о. Романа як засновника і провідника Згромадження сестер Пресвятої Богородиці Фатімської були: о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ (Голова Постуляційного Центру Беатифікації УГКЦ), п. Вікторія Чорнописька (кандидат історичних наук, асистент кафедри цивільного права та процесу Навчально-наукового Інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка»), о. Зміцер Чарнель, ЧНІ та с. Лукія Романів, Згромадження сестер Пресвятої Богородиці Фатімської.

 

Пролунали під час заходу і пісні, які в свій час написав о. Роман Бахталовський. На завершення дійства сестри подякували за присутність усім гостям та попросили про молитву до Всемилостивого Бога за прославу Його вірного слуги о. Романа. До слова, його беатифікаційний процес розпочався в 2006 р. і досі триває.

 

 


22.10.2017 600 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1237
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

414
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14307 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1653
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

935
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6288

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

698

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1523

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1210
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

570
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

716
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

648
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

939
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5983
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13940
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

318
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

612
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

540
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

855 2