У бібліотеці ІФНМУ прикарпатська письменниця та журналістка Любов Загоровська презентувала свою книгу «Моя УПА».
Про це пише журналістка Фіртки.
«Написання цієї книги почалося абсолютно випадково. Я не історик, ніколи глибоко не вивчала тему УПА.
Але я працюю журналісткою, одного разу мені зателефонували знайомі із Києва, сказали, що їм дуже потрібен журналіст з Івано-Франківська, який поїде до Коломиї та візьме інтерв’ю у Мирослава Симчича.
І от запитали, чи зможу я. Їм так було вигідніше, аніж відправляти свого інтерв’юера з Києва. Я погодилась… з цього все й розпочалося», - розповідає Любов Загоровська.
У книзі описано 39 історій вояків УПА. Раніше цю книгу авторка вже презентувала у Києві, Львові, Чернівцях та інших містах.
«Навіть якщо прочитати лише вступне слово від авторки у цій книзі і бодай погортати її – ми вбираємо в себе дух тих розповідей.
Ми переконуємося, що вона зробила надзвичайно великий внесок в українську історичну документалістику, може й сама до кінця того не усвідомлює. Художня література – це одне, а тут живі люди», - каже Володимир Качкан, академік АН ВШ України.
В кінці презентації студенти 1-2 курсів Івано-Франківського національного медичного університету розповіли свої історії УПА, попередньо розпитавши у рідних.
«Унікальна книжка особливих історій, яких є 39. Сьогодні згадав собі, що Чорновіл написав книгу «Лихо з розуму» про 20 засуджених і за це загримів у Сибір.
Сьогодні ще дуже приємно, що відгукнулися студенти і розповіли свої історії УПА. Наша нація переживає в ці дні свою історію УПА. Від нас залежить не забути ці трагічні сторінки», - підкреслив Ігор Любчик, професор кафедри українознавства і філософії.
До речі, у книзі також є QR-код, сканувавши який читач має можливість послухати голос респондентів із записів самих інтерв’ю.
«Дякуємо ще й тим людям, які створили цю книгу своїми життями, історіями, подвигами. Вони берегли нам ту державу, яку ми зараз маємо.
Зараз є й другий виклик, який переживаємо на своїх плечах, емоціях і сімейних історіях.
Хай всі наші вояки переможуть і повернуться живі-здорові. А ми мусимо пам’ятати нашу історію і дякуємо тим людям, як сьогоднішня авторка, які фіксують це», - наголосив Роман Яцишин, декан медичного факультету ІФНМУ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Подорож парком імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську: цікаві факти від екскурсоводів (ФОТО)