Мода і цистит: у чому зв’язок?

Перекліта Михайло Володимирович – лікар-уролог медичного центру «Оксфорд Медікал».

Холодна пора настала різко і дещо неочікувано. Більшість з нас не одразу зрозуміли, що свою улюблену осінню куртку пора ховати у шафу на найближчі три місяці. Як наслідок, море звернень до лікарів із загостреннями старих болячок: артрит, аднексит, пієлонефрит. Далеко не останню позицію у списку цих хвороб займає цистит. У чому зв’язок циститу та сучасної моди? Розглянемо це питання детальніше.

Цистит: причини його появи та симптоми

Люди, для яких «цистит» не пусте слово, з жахом згадують його симптоми. Ніби просте і поширене захворювання, але його симптоматика є просто нестерпною.

Цистит являє собою запальне ураження слизової оболонки сечового міхура, яке обумовлене проникненням інфекції. Інфекційним чинником зазвичай виступає умовно-патогенна флора: кишкова паличка, стрептококи, стафілококи та ін.

Сприяючими факторами циститу є імунні порушення, авітаміноз, переохолодження, проблеми з гігієною сечостатевих органів, супутні гінекологічні патології. До речі, за статистикою, відношення жінок до чоловіків, які мають в анамнезі цистит, складає 9:1. Чим це обумовлено? Причина полягає в особливостях будови сечівника – головних вхідних воріт інфекції з зовнішнього середовища. У чоловіків сечівник є вузьким і довгим, тому бактерія не завжди може проникнути до сечового міхура. У жінок ситуація значно гірша: оскільки сечівник короткий і значно ширший, то бактерії майже не мають перешкод на шляху до сечового міхура і активно ведуть там свою життєдіяльність.

Симптомами циститу є:

  • частий і неймовірно болючий сечопуск дрібними порціями;
  • біль внизу живота;
  • підвищення температури тіла;
  • загальне недомагання;
  • нетримання сечі;
  • поява крові у сечі.

Як переохолодження впливає на розвиток циститу?

Вважати, що цистит виник виключно через переохолодження – абсурд, адже захворювання в обов’язковому порядку повинне бути підкріплене інфекційним чинником. Але! Переохолодження сприяє зниженню загальної опірності організму людини, в тому числі опірності сечостатевої системи до умовно-патогенної флори. Тому період холоду є важливим етіопатогенетичним чинником циститу.

Люди, які страждають на хронічний цистит, відмічають, що у випадках переохолодження як загального, так і місцевого (поперек, ноги, таз), симптоми циститу виникають вже на наступний день.

Чіткий зв’язок із переохолодженням має сучасна мода на підкочування штанців та короткі пуховики, міні-спідниці та взуття, що пропускає вологу. Список можна продовжувати вічно.

Як вберегти себе і при цьому залишатися модним?

Чесно кажучи, серед свідомого населення мода поступово проходить процес реформації. Враховуючи актуальність здоров’я та здорового способу життя, сучасні бренди та фабрики массмаркету вирішили не ставити своїх споживачів перед вибором: здоров’я чи стиль. Тому, на сьогоднішній день ми можемо сміливо сказати, що бути здоровим – стильно!

Альтернативу «підкатам» складають теплі високі шкарпетки із цікавим принтом, на зміну коротким непрактичним курткам – довгі пальто та пуховики, які зовні нагадують велику теплу ковдру. Вибір  сучасного взуття дозволяє поєднати зручність, якість і стиль.

Навіть блогери починають подавати правильний приклад молоді, а саме у активному пропагуванні термобілизни. Сучасна термобілизна зовсім не псує вигляд фігури під одягом і не приносить суб’єктивних змалку знайомих нам ефектів поколювання, свербіння, дискомфорту. Тому давайте разом руйнувати стереотип про моду – одягайтеся тепло і зустрічайте новорічні свята без циститу!

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або+380503777299.


18.12.2020 14025
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

783
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

602
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9354 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2694 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1994
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2496

Як московити крали історію наших предків.

185

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

182

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

716

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

753
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

162
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

276
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

489
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

167
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

424
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

508
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

648 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5759
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

228
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

395
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

481
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

487