Мода і цистит: у чому зв’язок?

Перекліта Михайло Володимирович – лікар-уролог медичного центру «Оксфорд Медікал».

Холодна пора настала різко і дещо неочікувано. Більшість з нас не одразу зрозуміли, що свою улюблену осінню куртку пора ховати у шафу на найближчі три місяці. Як наслідок, море звернень до лікарів із загостреннями старих болячок: артрит, аднексит, пієлонефрит. Далеко не останню позицію у списку цих хвороб займає цистит. У чому зв’язок циститу та сучасної моди? Розглянемо це питання детальніше.

Цистит: причини його появи та симптоми

Люди, для яких «цистит» не пусте слово, з жахом згадують його симптоми. Ніби просте і поширене захворювання, але його симптоматика є просто нестерпною.

Цистит являє собою запальне ураження слизової оболонки сечового міхура, яке обумовлене проникненням інфекції. Інфекційним чинником зазвичай виступає умовно-патогенна флора: кишкова паличка, стрептококи, стафілококи та ін.

Сприяючими факторами циститу є імунні порушення, авітаміноз, переохолодження, проблеми з гігієною сечостатевих органів, супутні гінекологічні патології. До речі, за статистикою, відношення жінок до чоловіків, які мають в анамнезі цистит, складає 9:1. Чим це обумовлено? Причина полягає в особливостях будови сечівника – головних вхідних воріт інфекції з зовнішнього середовища. У чоловіків сечівник є вузьким і довгим, тому бактерія не завжди може проникнути до сечового міхура. У жінок ситуація значно гірша: оскільки сечівник короткий і значно ширший, то бактерії майже не мають перешкод на шляху до сечового міхура і активно ведуть там свою життєдіяльність.

Симптомами циститу є:

  • частий і неймовірно болючий сечопуск дрібними порціями;
  • біль внизу живота;
  • підвищення температури тіла;
  • загальне недомагання;
  • нетримання сечі;
  • поява крові у сечі.

Як переохолодження впливає на розвиток циститу?

Вважати, що цистит виник виключно через переохолодження – абсурд, адже захворювання в обов’язковому порядку повинне бути підкріплене інфекційним чинником. Але! Переохолодження сприяє зниженню загальної опірності організму людини, в тому числі опірності сечостатевої системи до умовно-патогенної флори. Тому період холоду є важливим етіопатогенетичним чинником циститу.

Люди, які страждають на хронічний цистит, відмічають, що у випадках переохолодження як загального, так і місцевого (поперек, ноги, таз), симптоми циститу виникають вже на наступний день.

Чіткий зв’язок із переохолодженням має сучасна мода на підкочування штанців та короткі пуховики, міні-спідниці та взуття, що пропускає вологу. Список можна продовжувати вічно.

Як вберегти себе і при цьому залишатися модним?

Чесно кажучи, серед свідомого населення мода поступово проходить процес реформації. Враховуючи актуальність здоров’я та здорового способу життя, сучасні бренди та фабрики массмаркету вирішили не ставити своїх споживачів перед вибором: здоров’я чи стиль. Тому, на сьогоднішній день ми можемо сміливо сказати, що бути здоровим – стильно!

Альтернативу «підкатам» складають теплі високі шкарпетки із цікавим принтом, на зміну коротким непрактичним курткам – довгі пальто та пуховики, які зовні нагадують велику теплу ковдру. Вибір  сучасного взуття дозволяє поєднати зручність, якість і стиль.

Навіть блогери починають подавати правильний приклад молоді, а саме у активному пропагуванні термобілизни. Сучасна термобілизна зовсім не псує вигляд фігури під одягом і не приносить суб’єктивних змалку знайомих нам ефектів поколювання, свербіння, дискомфорту. Тому давайте разом руйнувати стереотип про моду – одягайтеся тепло і зустрічайте новорічні свята без циститу!

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або+380503777299.


18.12.2020 14506
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

259
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1129
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2087 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

983
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2911
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1997

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

771

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

941

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1361

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1963
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26205 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

650
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

856
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2858
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1127
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

839
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1096
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1092
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

282
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4029
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

965
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1535