Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» пройшов на Прикарпатті (фото)

 

ХІІІ Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» відбувся минулими вихідними в селі Королівці. Розпочався він зі святкових богослужінь у церквах міста Коломиї та району, а на стадіоні «Колос», де відбувалися основні фестивальні дійства, з самого ранку було людно.

 

Ґаздині готували наїдки, музики налаштовували інструменти для забави, ґазди робили останні приготування в своїх садибах. До слова, свої страви репрезентувало понад 20 селищ переважно гуцульського регіону, хоча приїхали і представники Покуття і навіть була одна лемківська садиба.

 

Загалом на фестиваль, за словами організаторів, завітало приблизно 10 тисяч гостей і учасників, а концертна програма тривала протягом цілої днини.

 

Такі фестивальні дійства надзвичайно важливі у наш час, переконаний заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Іваницький: «Відрадно, що на фестиваль приїхали представники не лише з цілої України, а й закордонні гості. Це дуже хороший показник для такого фестивалю, як «Коломийка». ХІІІ міжнародний фольклорний фестиваль став символом єдності, творчості, щирості і, найголовніше, це вкотре засвідчує, що ми єдина велика могутня держава, яка береже свої традиції, популяризує їх і передає наступним поколінням. Перш за все це свято організували для людей, а разом з тим воно вже є візитівкою Коломийщини на міжнародному рівні. Цей фестиваль має дуже добре коріння і дуже хороший імідж. Приємно, що участь у конкурсній програмі бере чимало молоді і дітей. Що більше дітей і молоді займатиметься танцями, співатиме, відвідуватиме різні гуртки, то впевненіше ми дивитимемось в майбутнє. Саме такі фестивалі покликані зберегти наші звичаї і традиції».

 

Коломийка – найбільш жива і жвава форма народного мистецтва, що постійно розвивається, наповнюється новим змістом, обіймаючи всі боки народного життя: особистого, родинного, побуту, не цурається соціально-економічних тем, легко переходить у царину гумору. Майже 30 колективів на великій сцені змагалися за звання кращих виконавців коломийки, адже головне завдання, яке поставили перед собою організатори фестивалю «Коломийка», – це відтворити в обрядах коломийку і популяризувати українську культуру не лише на теренах нашої держави, а й за кордоном.

 

Виступи колективів оцінювало кваліфіковане журі, яке складалось з відомих діячів культури і мистецтв України та з-за кордону. Кращими визнали колектив будинку культури Велика Кам’янка, вони і отримали диплом переможців та подарунки. Цьогоріч подивитись на українські традиції, та й самим виступити перед прикарпатською публікою приїхали колективи з Білорусі, Канади, Росії, Молдови, а також з різних куточків України. Галина Косівцова заступник голови Аксайського району Ростовської області, на Прикарпатті вже не вперше, вона в захваті від української фестивальної культури: «Хочеться побажати цьому фестивалю ще довго-довго жити, бо це важливо, це потрібно, тому що культура завжди була і буде без кордонів. Вона завжди є об’єднавчим фактором».

 

Роман Вітер з канадійського ансамблю пісні і танцю «Вітер»: «Я вже не вперше тут мені приємно приїжджати ожного нашого приїзду ми працюємо з різними місцевими колективами на Україні і ми пробуємо навчитися чогось нового, щоб привезти це до Канади і показати там». Голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич наголосив, що нині важливо відкривати Україну цілому світові, адже ми маємо що показати і чим пишатись. «Це вже не вперше на фестивалі до Коломийщини приїжджають іноземні делегації. Наш район підтримує міцні дружні стосунки з багатьма районами і провінціями інших держав. Нині важливо відроджувати наші традиції і не цуратися наших звичаїв. Культура і мова – це головне, що ідентифікує нас як націю, допоки ми берегтимемо і підтримуватимемо наші звичаї, допоки житиме й Україна», – наголосив М. Негрич і подякував всім, хто завітав на святкування, хто пам’ятає і шанує культуру та звичаї нашого народу та побажав, щоб наш край процвітав, розбудовувався та примножувався добробут людей. Почесними гостями свята були Герой України Василь Ткачук, депутат обласної ради Богдан Гдичинський, уродженець Коломиї, редактор журналу «Губернатор», заслужений журналіст України Богдан Білейчук. Поблагословили дійство єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ (КП) Іван (Бойчук) та місцеві священики.

 

Історія фестивалю «Коломийка» почалася в період піднесення національної і культурної свідомості українського народу. Перший фестиваль відбувся в Будинку культури с. Корнича Коломийського району в грудні 1989 року з ініціативи районного відділу культури та за підтримки Героя України Василя Ткачука. З кожним роком фестиваль стає масовішим і потужнішим, а рівень підготовки колективів – професійнішим, тож фестивалю «Коломийка» пророкують світле майбутнє. Попри дощ люди розходитись не поспішали, адже такого зібрання відомих артистів побачити доводиться не часто. Поза конкурсною програмою виступили імениті виконавці українських пісень з Прикарпаття – народний артист України Богдан Сташків, заслужені артисти Любов Качала, Михайло Попелюк, Алла Кобилянська, гурт «Дзвони», дует «Писанка», гуморист Микола Савчук. Забава в Королівці тривала аж до пізнього вечора і завершилася грандіозним феєрверком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська, шеф-редактор тижневика "Коломийські ВІСТИ" для "Фіртки"


27.07.2012 2332 2
Коментарі (2)

Олександр 2012.07.31, 11:30
Буду гололсувати - за Богдана ГДИЧИНСЬКОГО!!!
Іван 2012.07.31, 18:07
У порівнянні з виборами-2002 Прикарпаття розжилися додатковим мажоритарним округом. Але тим самим Центрвиборчком не зробив подарунок опозиції, а дав можливість з´явитися в парламенті ще одній потенційній «тушці» Партія регіонів спочатку не розраховувала на підтримку в Івано-Франківській області, виходячи з жорстких опозиційних настроїв прикарпатських виборців. Максимум, чого може досягти місцева ПР, це виграти в одному з семи мажоритарних округів. Причому найбільші шанси на перемогу по мажоритарці має не лідер обласної парторганізації нардеп-«регіонал» Василь Чуднов у рідній Гуцульщині, а депутат облради від ПР Богдан Гдичинський, який нині працює керівником служби міністра юстиції Олександра Лавриновича. А допомогти Гдичинському тріумфувати в Коломиї можуть не стільки «біло-блакитні» прапори і не тільки адмінресурс з боку губернатора-«регіонала» Михайла Вишиванюка, скільки фінансові та адміністративні важелі групи «Приват», для якої регіон є одним з базових в Україні (з 2003 по 2010 рік Гдичинський був віце-президентом компанії «Укрнафта», підконтрольної Ігорю Коломойському). «Приватівські» мажоритарники також йдуть на Івано-Франківщині під брендом партії УДАР Віталія Кличка і будуть, на радість владі, відбирати голоси в опозиціонерів. Ситуацію посилює хороша «кредитна історія» співпраці з «Приватом» лідера облорганізації «Батьківщини» нардепа Дмитра Шлемка, який на виборах-2012 виступає начальником обласного штабу об´єднаної опозиції. Втім, серед опозиціонерів першу скрипку на мажоритарці будуть грати не креатури Шлемка, а представники «Фронту Змін», залучений в останній момент до об´єднаної «Батьківщині» через «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка мер Калуша Ігор Насалик і, звичайно, «Свобода». Газета «Коментарі» проаналізувала передвиборчу ситуацію в 225 округах України. Повні результати цього дослідження увійшли до спеціального випуску. Детальний аналіз передвиборчої ситуації в Івано-Франківській області читайте тут. Джерело: Comments.UA
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

544
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1190
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2695
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1088
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1330
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2715

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1046

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1613 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1855

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1937
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

127
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

465
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

670
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

205
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

757
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

653
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

856
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

467
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

143
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

339
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

453
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

566