Міжнародне раллі "Трембіта": Івано-Франківщина вітає гостей

 

/data/blog/42127/4486292c467dd2e9d7d7e5b77d6268f1.jpg

 

18-19 жовтня 2013р. за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Коломийської міської ради на Прикарпатті відбуватиметься Міжнародне ралі «Трембіта» - завершальний, шостий етап Відкритого Чемпіонату України з ралі.

 

Організаторами ралі виступили Комітет ралі Автомобільної федерації України (FAU) та громадська організація «Прикарпатський автомобільний клуб». Коломийський, Снятинський, Косівський та Верховинський райони, а також місто Коломия прийматимуть не лише кращі ралійні екіпажі зі всієї України, а й автоспортсменів, які представлятимуть Росію, Казахстан, Туреччину.

Саме Міжнародне ралі «Трембіта», яке втретє відбуватиметься у ранзі етапу національного Чемпіонату з ралі (перші дві ралійні «Трембіти» було проведено 2006 та 2007рр.), поставить яскраву крапку у Відкритому Чемпіонаті України з ралі 2013-го року: за його підсумками визначиться абсолютний чемпіон України з ралі 2013-го року, а також срібний та бронзовий призери. На Прикарпаття приїдуть найсильніші українські ралійними: чинний лідер абсолютного заліку Валерій Горбань, переможець ралі «Трембіта 2007» Олександр Салюк, відомі українські гонщики Юрій Кочмар, Антон Кузьменко, Олексій Кікірешко, Віталій Пушкар… Станом на 16 жовтня заявки до участи подали 43 екіпажі та 9 команд. І це вже своєрідний рекорд: у ралійній «Трембіті 2006» взяло участь 26 екіпажів, у «Трембіті 2007» - 28 екіпажів.

Вперше ралі «Трембіта» відбулося 2006-го року за ініціативи тодішнього голови Комітету ралі Автомобільної федерації України (FAU) Андрія Александрова – видатного українського гонщика та інженера. На думку Александрова, гравійні дороги Західної України – надзвичайно вдалий вибір для класичного ралі через їхню здатність протистояти будь-яким примхам погоди. Окрім цього, швидкісні характеристики доріг на Прикарпатті вимагають від спортсменів максимальної концентрації, а отже, особливої майстерності керування машиною.

Цього року загальна дистанція ралі складе близько 406км, бойова дистанція (загальна довжина спецділянок) – майже 112км. Учасникам необхідно буде двічі подолати спецділянки (СД) у Коломийському, Снятинському, Верховинському та Косівському районах. Траса СД «Трембіта» проходитиме поблизу Дебеславців-Цуцулина-Коростів-Химчина-Вербовця, траса СД «Черемош» - через Розтоки-Білоберізку-Петраші-Хороцево-Барвінково, траса СД «Княже» - поблизу Драгасимова-Видиніва-Рудників.

Вже 17 жовтня у м. Коломиї (кафе «Фреш») розпочне роботу штаб ралі, де відбуватиметься попередня реєстрація учасників та видача документів. 18 жовтня о 6:00 на площі Відродження розпочне роботу парк сервісу. За традицією, жителі міста можуть вільно пересуватися його територією та спостерігати за роботою технічних команд екіпажів. З 9:00 до 15:00 на території «Bosh Сервісу» технічна інспекція перевірятиме бойові машини на відповідність нормативним документам, пломбуватиме їх та маркуватиме, а також прийматиме остаточне рішення про участь у перегонах.

Урочиста церемонія відкриття відбуватиметься 18 жовтня о 18:30 у Коломиї, на центральній площі міста – перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Ще до її початку усі охочі матимуть змогу сфотографуватися із улюбленими автоспортсменами та взяти у них автограф. А далі – стати свідками, як усі екіпажі проїдуть через церемоніальну рампу. По закінченні проїзду спортсменів через арку розпочнеться святковий концерт. Наступного дня, 19 жовтня, зранку, екіпажі випробують себе та бойові машини на гравійних трасах Івано-Франківщини.

З метою забезпечення безпеки і спортсменів, і глядачів, організатори повідомляють, що під’їзди до спецділянки «Трембіта» (поблизу Дебеславців-Цуцулина-Коростів-Химчина-Вербовця) буде перекрито о 6:30, до СД «Черемош» (поблизу Розтоків-Білоберізки-Петрашів-Хороцево-Барвінково) – о 7:30, до СД «Княже» (поблизу Драгасимова-Видиніва-Рудників) – о 9:00. Тож, усіх прихильникам автоспорту, які планують доїжджати до фан-зон власними авто, варто дістатися місць раніше за цей термін.

Урочистий проїзд учасників через фінішну рампу відбудеться одразу по завершенні змагань – 19 жовтня о 17:00 у Коломиї, на площі Тараса Шевченка. І відповідно до традиції, переможці Міжнародного ралі «Трембіта» прийматимуть привітання і подарунки.

Прикарпаття на цих змаганнях представлятиме екіпаж Степана Мазура (м. Івано-Франківськ) та Тараса Стенчука (смт Кути Косівського р-ну). Обидва гонщики – кандидати у майстри спорту з авторалі. Виступатимуть у класі У4000 на «Mitsubishi Lancer». Участь у ралійних змаганнях Мазур бере з 2006р. В активі його штурмана, Тараса Стенчука, поки що лише 1 рік ралійних змагань та тренувань.

Степан Мазур, учасник Міжнародного ралі «Трембіта» з Івано-Франківська: «Але настільки Тарас «підсів» на це ралі, настільки людина зацікавлена… Зараз активно тренується із досвідченими штурманами. Минулого року ми з ним проїхали три гонки Кубку України з ралі – і в усіх трьох у класі У4000 посіли перше місце. А ще торік взяли участь в «Александров Ралі» і посіли 4-е місце в абсолюті. Це неймовірно! Не маючи на той час за плечима жодного тренування, жодного виїзду бойового… Так само, як і зараз: ми ще не проїхали жодного бойового кілометра – і їдемо на гонку! Побачимо, як воно буде!».

Довідка:

Чемпіонат України з ралі – ралійна серія, організатором якої виступає Комітет ралі, що входить до складу Автомобільної федерації України (FAU). Ці змагання проводяться в Україні з 1994р. і включають кілька видовищних етапів. Етапи проходять у різних за своїми природними умовами регіонах – у Карпатах, на Прикарпатті й Буковині, у Криму та Приазов'ї. Міста, що рік у рік традиційно приймають ралі, – це Херсон, Львів, Чернівці, Маріуполь, Ялта.

Чемпіонат України з ралі 2013-го року складається з таких етапів:

17-18 травня – Міжнародне ралі «Чумацький Шлях» (Херсон)

14-15 червня – Міжнародне ралі «Маріуполь» (Маріуполь)

12-13 липня – Міжнародне ралі «Галіція» (Львів)

16-18 серпня – Міжнародне ралі «Александров Ралі» (Чернівці)

13-15 вересня – Міжнародне ралі «Ялта» (Ялта)

18-9 жовтня – Міжнародне ралі «Трембіта» (Івано-Франківськ)


17.10.2013 1830 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1398
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2666
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2189
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2262
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6808 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2540 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

436

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1260

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1365

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1517
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

377
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

243
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

650
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

141
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26607
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

617
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10541 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

148
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

168
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

486
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

629
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

694