Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»: як це було

Концертом для військових та їхніх родин завершили 15-ий Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». 

Про це написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Традиційне дійство Івано-Франківська розпочалося на самісіньке Різдво у Храмі Царя Христа, а завершилось великим гала-концертом 28 грудня. І попри тяжкий воєнний час в Україні, ювілейна «Коляда на Майзлях» зібрала майже півсотні учасників.

«Потрібен фестиваль в даний час, тому що він людей об’єднує, трішки дозволяє переключитися від війни і несе таку виховну мету в собі: прославляємо Бога, прославляємо народження Ісуса Христа», - впевнений учасник колективу Храму «Пресвятої Богородиці» Віктор Струк.

А ще, додають колядники, головне, що фестиваль вдалося зберегти, адже це і є збереження українських традицій.

«Коляда – це наші традиції, це те, за що боряться наші Герої, наші воїни. Нам треба це зберігати, тому я вважаю, що це дуже правильно, що цей фестиваль зберегли і фестиваль продовжує і має своє життя зараз», - каже учасниця фестивалю Галина Курус.

Майже півсотні колективів за 4 дні. На завершальному гала-концерті у храмі Царя Христа заспівала і легендарна «Піккардійська терція». А сам фестиваль вже другий рік поспіль відбувся на підтримку збройних сил України.

«Коляда – це є наша спільна молитва. І вже 15-й ювілейний фестиваль відбувається в умовах війни, але дуже багато колективів, які сьогодні виступають, мають у своєму складі військових, мають родини, на жаль, загиблих наших Героїв.

І символічно, що у Івано-франківську фестиваль продовжує свою діяльність і кошти, які збираються на фестивалі, всі ідуть на Збройні сили України.

Тому дякую нашій греко-католицькій церкві, дякую нашим колективам, які погодилися, дякую Піккардійській терції, яка погодилася приїхати на закриття фестивалю», -  каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Особливий концерт для військовослужбовців та їх родин організували вже наприкінці фестивалю. Атмосферний та чуттєвий. Колядки тут особливо ніжні. Для військових – це вкотре звернення до Бога та повернення у безтурботне дитинство.

«Коляда для нас – це, напевно, звернення до Господа про наш порятунок, в першу чергу. Ми мусимо просити Бога, щоби нам допоміг перемогти цього злючого ворога», - каже військовослужбовець Василь Марко.

«Свято з дитинства. Хотілося б, щоби передалося наступному поколінню, щоби воно проходило в мирний час. Коляда входить до генетичної спадщини нашого народу», - каже військовослужбовець Василь Кадук.

Концерт для рідних наших захисників – це особлива радість у час Різдвяних свят, коли їх найрідніші так далеко, і  стоять на обороні всієї держави.

«Я дружина військового і мій чоловік зараз воює на сході у досить гарячій точці. А прийшла я сюди саме тому, що моя дитина сьогодні співає колядку у ансамблі «Бандурні барви».

Звісно, я не могла пропустити цей чудовий захід, де можна почути так багато гарних, ніжних колядок. І це можливість відчути таку певну радість в житті.

Бо зараз не так багато таких моментів радості», - каже дружина військовослужбовця, мама учасниці «Коляди для військовослужбовців» Вікторія Біла.

Під час 15-го фестивалю  духовенству вдалося видати повну збірку колядок, які звучали протягом 14-ти років на «Коляді на Майзлях».

«Перший раз фестиваль породив і має певний плід – видали перший збірник тих колядок і щедрівок, які виконувалися попередніми роками. Вийшли вже книжкою ці колядки.

Атмосфера, як завжди, радісна, бо коляда, це перш за все, не стільки культурне, явище, скільки явище духовне, релігійне. Ми колядуємо, бо ми молимося», - каже парох храму Царя Христа, настоятель монастиря Василіян о.Артемій Новіцький.

До слова, цьогоріч вперше фестиваль «Коляда на Майзлях» розпочався 25 грудня, коли Україна відзначала Різдво з усім світом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Молитва та допомога військовим: як в Івано-Франківську відзначили Різдво Христове


30.12.2023 Іван Муканик 539
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1297
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2066
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1288
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1579 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4296 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34136

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

262

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

254

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

574

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

981
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1354
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1432
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

839
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6676
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2146
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12410
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1720
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

637
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

697
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

528
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1081
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

461