Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»: як це було

Концертом для військових та їхніх родин завершили 15-ий Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». 

Про це написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Традиційне дійство Івано-Франківська розпочалося на самісіньке Різдво у Храмі Царя Христа, а завершилось великим гала-концертом 28 грудня. І попри тяжкий воєнний час в Україні, ювілейна «Коляда на Майзлях» зібрала майже півсотні учасників.

«Потрібен фестиваль в даний час, тому що він людей об’єднує, трішки дозволяє переключитися від війни і несе таку виховну мету в собі: прославляємо Бога, прославляємо народження Ісуса Христа», - впевнений учасник колективу Храму «Пресвятої Богородиці» Віктор Струк.

А ще, додають колядники, головне, що фестиваль вдалося зберегти, адже це і є збереження українських традицій.

«Коляда – це наші традиції, це те, за що боряться наші Герої, наші воїни. Нам треба це зберігати, тому я вважаю, що це дуже правильно, що цей фестиваль зберегли і фестиваль продовжує і має своє життя зараз», - каже учасниця фестивалю Галина Курус.

Майже півсотні колективів за 4 дні. На завершальному гала-концерті у храмі Царя Христа заспівала і легендарна «Піккардійська терція». А сам фестиваль вже другий рік поспіль відбувся на підтримку збройних сил України.

«Коляда – це є наша спільна молитва. І вже 15-й ювілейний фестиваль відбувається в умовах війни, але дуже багато колективів, які сьогодні виступають, мають у своєму складі військових, мають родини, на жаль, загиблих наших Героїв.

І символічно, що у Івано-франківську фестиваль продовжує свою діяльність і кошти, які збираються на фестивалі, всі ідуть на Збройні сили України.

Тому дякую нашій греко-католицькій церкві, дякую нашим колективам, які погодилися, дякую Піккардійській терції, яка погодилася приїхати на закриття фестивалю», -  каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Особливий концерт для військовослужбовців та їх родин організували вже наприкінці фестивалю. Атмосферний та чуттєвий. Колядки тут особливо ніжні. Для військових – це вкотре звернення до Бога та повернення у безтурботне дитинство.

«Коляда для нас – це, напевно, звернення до Господа про наш порятунок, в першу чергу. Ми мусимо просити Бога, щоби нам допоміг перемогти цього злючого ворога», - каже військовослужбовець Василь Марко.

«Свято з дитинства. Хотілося б, щоби передалося наступному поколінню, щоби воно проходило в мирний час. Коляда входить до генетичної спадщини нашого народу», - каже військовослужбовець Василь Кадук.

Концерт для рідних наших захисників – це особлива радість у час Різдвяних свят, коли їх найрідніші так далеко, і  стоять на обороні всієї держави.

«Я дружина військового і мій чоловік зараз воює на сході у досить гарячій точці. А прийшла я сюди саме тому, що моя дитина сьогодні співає колядку у ансамблі «Бандурні барви».

Звісно, я не могла пропустити цей чудовий захід, де можна почути так багато гарних, ніжних колядок. І це можливість відчути таку певну радість в житті.

Бо зараз не так багато таких моментів радості», - каже дружина військовослужбовця, мама учасниці «Коляди для військовослужбовців» Вікторія Біла.

Під час 15-го фестивалю  духовенству вдалося видати повну збірку колядок, які звучали протягом 14-ти років на «Коляді на Майзлях».

«Перший раз фестиваль породив і має певний плід – видали перший збірник тих колядок і щедрівок, які виконувалися попередніми роками. Вийшли вже книжкою ці колядки.

Атмосфера, як завжди, радісна, бо коляда, це перш за все, не стільки культурне, явище, скільки явище духовне, релігійне. Ми колядуємо, бо ми молимося», - каже парох храму Царя Христа, настоятель монастиря Василіян о.Артемій Новіцький.

До слова, цьогоріч вперше фестиваль «Коляда на Майзлях» розпочався 25 грудня, коли Україна відзначала Різдво з усім світом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Молитва та допомога військовим: як в Івано-Франківську відзначили Різдво Христове


30.12.2023 Іван Муканик 601
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1774
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

437
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14410 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1671
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

947
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6319

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

722

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1537

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1340

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1225
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

660
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

953
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5997
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14051
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

867 2