Митрополит Володимир звернувся до прикарпатців із Великоднім посланням (ВІДЕО)

Коли жінки мироносиці з поспіхом поспішили від гробниці, вони були налякані та стривожені, адже бігли сповістити апостолів про те, що бачили та почули.

Однак Ісус, з’явившись, заспокоїв їх кажучи: «Не бійтесь! Ідіть і сповістіть моїх братів, щоб ішли назад у Галилею: там мене побачать» (Мт. 28,10). У Галилеї Ісус розпочав свою проповідь і з Галилеї поширилася по всьому світу звістка про Христове Воскресіння. Ця радісна подія змінює наше існування, спрямовує нас до повноти вічного життя з Богом.

Звістка про Христове Воскресіння та надія, яку дав нам Ісус, є найкращим дарунком, яким повинні поділитися з нашим ближнім. Її ми звіщаємо не тільки словами, а насамперед своїми вчинками, свідченням свого життя. Христове Воскресіння свідчить і сьогодні та дарує надію усім, хто її втрачає і хто перебуває в смутку, сумнівах чи зневірі в часі невтомної боротьби нашого народу за свою свободу, своє існування. Коли навколо стільки скривджених, убогих, вдів, сиріт, ми повинні бути свідками Божої присутності навіть серед темряви та жахіть війни.

Пасха Христова надає новий зміст життю людини – перемінює людину у нове створіння. Христос, як новий Адам, вийшов із гробу як із лона землі, даруючи усьому новий початок. Тому в майбутньому нас чекає не смерть, не загибель, а – життя вічне. Смерть для християнина вже не має останнього слова. Ось чому Церква Христова закликає нас у ці дні до радості: «Світися, світися, новий Єрусалиме, слава бо Господня на Тобі засяяла. Радій нині і веселися, Сіоне, а Ти, чиста Богородице, втішайся воскресінням Сина Твого» (Ірмос Пасхальної Утрені).

Своїм Воскресінням Христос дає нам силу та впевненість для боротьби та перемоги над злом, гріхом та смертю. Господь надихає до самовідданого служіння кожному ближньому, своїй родині, своєму народові та Батьківщині.

Дорогі брати і сестри, постійно звертаймо свій погляд на Христа Воскреслого, Який своїм таїнственним воскресінням вказує нам, що Бог приготував для кожного з нас нове життя разом із Ним у Його славі, любові та радості.

Занесімо наші молитви та огорнімо виявом особливої любові, вдячності, підтримки наших захисників та захисниць, які щохвилини засвідчують своїм життям та служінням жертовну любов до нас, ревність до пошанування людського життя та гідності. Поділімось пасхальною радістю з батьками, матерями, дружинами, чоловіками та дітьми, які втратили найдорожчих людей на цій страшній війні, бо тільки віра у воскресіння може зцілити біль втрати. Огорнімо своїми молитвами та присутністю поранених. Пам’ятаймо у щирій молитві про повернення полонених та тих, які зникли безвісті. Піднесімо наші серця у молитві за медиків, рятувальників, енергетиків, працівників правоохоронних органів та українську владу. Виявляймо нашу вдячність та підтримку волонтерам, військовим капеланам, усім, хто дбає про побут вимушено переселених осіб.

Ділюся цією радістю з владиками нашої Івано-Франківської Митрополії, священнослужителями, богопосвяченими особами, семінаристами, катехитами, учителями, молоддю та всіма вірними.

У це свято над святами бажаю усім вам відчути істинну радість єдності з Христом Воскреслим, який дарує життя у повноті тим, які Його шукають, а, знайшовши, наповнюються небесним миром. Просімо Пречисту Діву Марію, співстраждаючого свідка смерті і воскресіння свого Сина, щоб Вона запалила у наших серцях пасхальну радість, яка є відблиском Її радості, бо саме Пресвята Богородиця є автентичним свідком воплочення, смерті та воскресіння нашого Господа Ісуса Христа.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Розклад богослужінь в Івано-Франківській громаді на Великдень


15.04.2023 Тіна Любчик 1440
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1008 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1659
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3268

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

711
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

235
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1