Місто не моїх мрій

 

Я знаю, що моє ставлення до розвитку мого міста не є ні правильним, ні надто поширеним.

 

Все сказане далі буде виявом найщирішої ксенофобії, патологічного українського пролетарського націоналізму, радикального консерватизму, зоологічного локального патріотизму і наївного утопічного сепаратизму, що загрожує територіальній цілості та нинішньому панівному ладові нинішнього ж державного устрою цілої держави, розпалюванням внутрішньої національної ворожнечі та нетерпимості до меншин. 

 

Йдеться про дуже невеликі ділянки землі. У кроках – десь п’ятдесят на п’ятдесят (шість секунд бігу на четвірку за нормативами для сьомого класу середньої школи на початку вісімдесятих). Йдеться про кілька акацій, горіхів, ясенів, старих яблунь, якихось сливок, горобин. Йдеться про пару кущів бузку, про заражений каштановою міллю каштан, про майже здичавілу грушку, про шатра винограду на деяких із цих дерев, про джунглі полину і божого деревця, про газони з травою й аличу.

 

Дуже скоро цієї останньої зеленої цитаделі у міста вже не буде. Замість колишніх садів, проґавлених давнішими будівничими, постануть нудні багатоповерхові споруди, які  заступатимуть гори, місяць і ще якісь уцілілі сади.

 

Наші міста, орієнтуючись на людські потреби, стають щораз менше людськими. Потреби витісняють людей. Тут дедалі прикріше стає просто жити. Тут треба ходити у чимраз новіші торгові центри і купувати або хоча би мріяти купити, намагатися купити щось із однакового непотребу, якими ці центри заповнені. Перед цим або після цього, або у міжчассі треба щось пити або їсти. Робити це потрібно у новітніх кафе і у шатрах з пивом, настільки схожих, що проблеми вибору нема взагалі. Зрозуміло, що при цьому треба зважати на безліч малих і великих паркінгів, які так зручно охоплюють своєю мережею усе місто. На ровері краще їхати тротуарами, бо їзда дорогами досить перешкоджає водіям, а псів треба вигулювати у офіційно заборонених для цього місцях.

 

Пити куплене вино і цілуватися найбажаніше вдома, бо всі зелені подвір’я з лавочками віддані під забудову. Намагатися розглядати деталі старих фасадів теж нема чого. Краще милуватися вигадливими вивісками, якими ці сумні фасади вкриті дуже щільно. Щодо того, по чому ходити, то підошви можуть забувати про нерівність і слизькість бруківки, бо дуже скоро її вдасться позбутися остаточно.

 

Чомусь весь цей наш економічний бум виглядає страшенно нудно і тоскно. Так само, як і численні групи приїжджих туристів, мандрівників зі Сходу.

 

Зрештою, самим туристам, схоже, не так зле. Погляд, вирощений на проспектах-шосе, оточених захаращеними спальними районами довкола хаотичних заводів, сприймає наше недоруйноване місто як європейську екзотику. Виснаженим отруйними димами легеням навіть не треба їхати до гір – трохи менше загазоване автомобілями повітря  вже цілюще. Вимученим сурогатами печінкам і шлункам місцева горілка – як ліки. До того ж приємна впізнавана музичка, прийнятні ціни і послужливий народ.

 

Правдоподібно, що і туристами вони себе не почувають. Держава ж одна, і вона дедалі більше їхня. Пора подумати про квартири у центрі цього приємного міста, про якусь приватну територію у Карпатах… Проїздом тут можна і відпочивати, і рішати діла… І про які такі сади може йтися?...

 

Тарас Прохасько

"ГК"


11.07.2012 Тарас Прохасько 1199 6
Коментарі (6)

Щукар 2012.07.11, 15:15
Добре написано
42 2012.07.11, 15:26
Супер!
Джоні 2012.07.11, 18:12
і про що оце пан Тарас написав??? ніпрощо !!!вода водою
БотакЄ 2012.07.11, 18:25
Тема не розкрита. Маленька купка рефлексій. З цього можна було б зробити кілька оповідань
дзюньо 2012.07.11, 19:49
хочете конкретики - слухайте наших депутатів. Вони пацани конкретні. Конкретні статті пишуть, конкретні бабки гребуть, конкретні діла рішають і конкретно розводять усіх. А Тарас пише щиро.
гавриїл 2012.07.13, 11:49
добре написано- Рагульград
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

515
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3067
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21182
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2046
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1545 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2418

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

222

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

183

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

796

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2211
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

228
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

507
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1057
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

220
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

829
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

800
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

725
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8281
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

343
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1009 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2228 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

923