Містять багато вітамінів та корисних елементів: топ-12 найбільш корисних осінніх продуктів

Головний принцип здорового харчування — вживання сезонних продуктів. Природа дбає про свої творіння, саме тому вона дає тільки те, що потрібно в певний час року. Отримати максимальну кількість вітамінів і запастися ними на всю зиму можна, якщо вживати найкорисніші сезонні продукти.

Про це пише Terra Woman, передає Фіртка.

Щоб восени не хворіти і радіти життю, необхідно усього лише додати в меню якомога більше корисних сезонних продуктів, про які ми і розповімо в сьогоднішньому огляді.

1. Яблука

Солодкі або кислі, сирі або запечені - яблука хороші для здоров'я у будь-якому вигляді. Головне - переконайтеся, що з'їдаєте яблука разом зі шкіркою, оскільки саме в ній і зосереджена велика частина антиоксидантів, клітковини і флавоноїдів. А ще корисно розжовувати яблучне насіння - так ви збагатите організм йодом.

2. Брюссельська капуста
А чи знаєте ви, що усього пів склянки брюссельської капусти містить добову порцію вітаміну Д? Знайшлося в ній місце і іншим з'єднанням - фолієвій кислоті і залізу. Будучи правильно приготованою, брюссельська капуста дивує божественним смаком і ніжною текстурою. Спробуйте об'єднати її з гострим або пікантним соусом - навіть бальзамічний оцет буде доречний. 

3. Пастернак

Не плутайте цей коренеплід з морквою - загального у них тільки форма. Кухарі відмічають його дивовижний солодкуватий, майже горіховий смак, і радять додавати його для розкриття смаку у страви з рисом і картоплею, в супи і соуси. Ну і не забуваємо про користь для здоров'я - пастернак виступає хорошим джерелом калію і клітковини.

4. Груші

Казково солодкий смак цих плодів вже сам по собі є вагомою причиною, чому варто якомога частіше є груші. Не забуваємо також про те, в них міститься гідна порція вітаміну С, клітковини, пектину і міді. Ну а оригінальні рецепти зі свіжими або приготованими грушами - окремий привід купити кілограм-другой і приготувати щось особливе сьогодні на вечерю. 

5. Бруква

З ботанічної точки зору, бруква є гібридом ріпи і капусти. Особливо запав в душу цей коренеплід в Швеції - там його традиційно запікають в горщиках, варять супи або обсмажують з імбирем, медом і лимоном. Чим же корисна бруква? Високим вмістом клітковини і вітаміну С.

6. Цвітна капуста

Цвітна капуста зробить підтримку імунітету завдяки вмісту вітаміну С і інших фітонутрієнтів. А її солодкий, злегка горіховий смак ідеально підійде для теплих гарнірів і рагу. Якщо ви приготуєте її на пару і розімнете в пюре з додаванням мускатного горіха і часнику, вийде ідеальна основа для супу-пюре або прекрасна альтернатива картопляному пюре.

7. Гарбуз

Символ осені, золотистий гарбуз, ідеально впишеться у будь-яку страву, починаючи з салату і закінчуючи десертом. Пироги, пудинги, рагу, супи, запіканки, теплі салати. Цей список можна продовжувати нескінченно. Скажемо спасибі гарбузу за його солодкий, крохмалистий смак, високий вміст калію, бета-каротину і порції клітковини в 20% рекомендованої добової норми.

8. Ріпа

Ніжний і м'який, цей коренеплід є прекрасною альтернативою редису і капусті. За змістом корисних речовин ріпа є прекрасним джерелом вітамінів A, K, З і фолієвої кислоти. Листя ріпи, що нагадує за смаком гірчицю, можна додавати в салати, а сам коренеплід спробуйте запекти в овочевому рагу. 

9. Гранати

Напевно ви вже десь чули про те, що гранатовий сік надзвичайно корисний для серця і судин. Це дійсно так: гранати містять у великій кількості вітамін С, фолієву кислоту і антиоксиданти, за вмістом яких вони навіть перевершили червоне вино. Використовуйте гранатовий сік для приготування маринадів, а зернятка додавайте в салати для посилення смаку.

10. Фініки

Ці натуральні східні "цукерочки" з точки зору користі для здоров'я відрізнилися низьким вмістом жиру, великою кількістю клітковини і калію. Приготуйте традиційний північноафриканський десерт - фініки, фаршировані вершковим маслом і мигдалем, або створіть незвичайний смаковий акцент, додавши їх до рагу з м'ясом. 

11. Грейпфрут

Найулюбленіший фрукт усіх, хто худне - його властивість прискорювати спалювання жирів було науково доведено. Прославився грейпфрут і як джерело лікопина, вітаміну С (75% рекомендованої добової норми) і пектину, що допомагає знизити рівень холестерину. Спробуйте його у поєднанні із зеленню, авокадо і креветками або просто насолодіться склянкою фрешу.

12. Мандарини

Ми готові щодня зізнаватися в коханні мандаринам за те, що їх так легко чистити від шкірки, за їх дивовижний солодкий смак і за вміст щедрої порції вітаміну С і бета-каротину. Ці мініатюрні цитрусові хороші в холодний сезон і як самостійний снек, так і у поєднанні з мигдалем, фініками і медом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


14.10.2023 7214
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

254
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195