Містять багато вітамінів та корисних елементів: топ-12 найбільш корисних осінніх продуктів

Головний принцип здорового харчування — вживання сезонних продуктів. Природа дбає про свої творіння, саме тому вона дає тільки те, що потрібно в певний час року. Отримати максимальну кількість вітамінів і запастися ними на всю зиму можна, якщо вживати найкорисніші сезонні продукти.

Про це пише Terra Woman, передає Фіртка.

Щоб восени не хворіти і радіти життю, необхідно усього лише додати в меню якомога більше корисних сезонних продуктів, про які ми і розповімо в сьогоднішньому огляді.

1. Яблука

Солодкі або кислі, сирі або запечені - яблука хороші для здоров'я у будь-якому вигляді. Головне - переконайтеся, що з'їдаєте яблука разом зі шкіркою, оскільки саме в ній і зосереджена велика частина антиоксидантів, клітковини і флавоноїдів. А ще корисно розжовувати яблучне насіння - так ви збагатите організм йодом.

2. Брюссельська капуста
А чи знаєте ви, що усього пів склянки брюссельської капусти містить добову порцію вітаміну Д? Знайшлося в ній місце і іншим з'єднанням - фолієвій кислоті і залізу. Будучи правильно приготованою, брюссельська капуста дивує божественним смаком і ніжною текстурою. Спробуйте об'єднати її з гострим або пікантним соусом - навіть бальзамічний оцет буде доречний. 

3. Пастернак

Не плутайте цей коренеплід з морквою - загального у них тільки форма. Кухарі відмічають його дивовижний солодкуватий, майже горіховий смак, і радять додавати його для розкриття смаку у страви з рисом і картоплею, в супи і соуси. Ну і не забуваємо про користь для здоров'я - пастернак виступає хорошим джерелом калію і клітковини.

4. Груші

Казково солодкий смак цих плодів вже сам по собі є вагомою причиною, чому варто якомога частіше є груші. Не забуваємо також про те, в них міститься гідна порція вітаміну С, клітковини, пектину і міді. Ну а оригінальні рецепти зі свіжими або приготованими грушами - окремий привід купити кілограм-другой і приготувати щось особливе сьогодні на вечерю. 

5. Бруква

З ботанічної точки зору, бруква є гібридом ріпи і капусти. Особливо запав в душу цей коренеплід в Швеції - там його традиційно запікають в горщиках, варять супи або обсмажують з імбирем, медом і лимоном. Чим же корисна бруква? Високим вмістом клітковини і вітаміну С.

6. Цвітна капуста

Цвітна капуста зробить підтримку імунітету завдяки вмісту вітаміну С і інших фітонутрієнтів. А її солодкий, злегка горіховий смак ідеально підійде для теплих гарнірів і рагу. Якщо ви приготуєте її на пару і розімнете в пюре з додаванням мускатного горіха і часнику, вийде ідеальна основа для супу-пюре або прекрасна альтернатива картопляному пюре.

7. Гарбуз

Символ осені, золотистий гарбуз, ідеально впишеться у будь-яку страву, починаючи з салату і закінчуючи десертом. Пироги, пудинги, рагу, супи, запіканки, теплі салати. Цей список можна продовжувати нескінченно. Скажемо спасибі гарбузу за його солодкий, крохмалистий смак, високий вміст калію, бета-каротину і порції клітковини в 20% рекомендованої добової норми.

8. Ріпа

Ніжний і м'який, цей коренеплід є прекрасною альтернативою редису і капусті. За змістом корисних речовин ріпа є прекрасним джерелом вітамінів A, K, З і фолієвої кислоти. Листя ріпи, що нагадує за смаком гірчицю, можна додавати в салати, а сам коренеплід спробуйте запекти в овочевому рагу. 

9. Гранати

Напевно ви вже десь чули про те, що гранатовий сік надзвичайно корисний для серця і судин. Це дійсно так: гранати містять у великій кількості вітамін С, фолієву кислоту і антиоксиданти, за вмістом яких вони навіть перевершили червоне вино. Використовуйте гранатовий сік для приготування маринадів, а зернятка додавайте в салати для посилення смаку.

10. Фініки

Ці натуральні східні "цукерочки" з точки зору користі для здоров'я відрізнилися низьким вмістом жиру, великою кількістю клітковини і калію. Приготуйте традиційний північноафриканський десерт - фініки, фаршировані вершковим маслом і мигдалем, або створіть незвичайний смаковий акцент, додавши їх до рагу з м'ясом. 

11. Грейпфрут

Найулюбленіший фрукт усіх, хто худне - його властивість прискорювати спалювання жирів було науково доведено. Прославився грейпфрут і як джерело лікопина, вітаміну С (75% рекомендованої добової норми) і пектину, що допомагає знизити рівень холестерину. Спробуйте його у поєднанні із зеленню, авокадо і креветками або просто насолодіться склянкою фрешу.

12. Мандарини

Ми готові щодня зізнаватися в коханні мандаринам за те, що їх так легко чистити від шкірки, за їх дивовижний солодкий смак і за вміст щедрої порції вітаміну С і бета-каротину. Ці мініатюрні цитрусові хороші в холодний сезон і як самостійний снек, так і у поєднанні з мигдалем, фініками і медом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


14.10.2023 7470
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2464
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

441
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674