Мистецтво запальної підтримки

 

 

Франківські вболівальники вже звикли до того, що баскетбольні матчі не обходяться без них - дівчат у яскравих костюмах, що розважають глядачів в ігрових паузах запальними танцями. Вони завжди в чудовому настрої і готові зарядити позитивом кожного. Гарні, стрункі, запальні - чи так вже й легко отримують вони захоплені вигуки з трибун?

Баскетболісти івано-франківської «Говерли» можуть здобувати перемоги чи зазнавати гірких поразок, грати класно чи посередньо, але танцювальна група підтримки головної спортивної команди регіону завжди чудова. Ці чарівні дівчата здатні завести навіть найпохмурішого вболівальника. Не вірите - приходьте на матчі «ведмедів» у манеж Коледжу фізичного виховання, і ви переконаєтеся в цьому самі.

«Говерла» чи не перша серед ігрових команд міста Івано-Франківська подбала про створення власної групи підтримки, яка одержала назву «Cherry Girls». Було це більше трьох років тому. З того часу багато що змінилося: баскетбольний клуб заслужено увійшов до когорти найкращих в Україні, ставши бронзовим призером Суперліги (2010-2011 рр.). Разом із командою цікавий шлях пройшла і її група підтримки, яка кожного домашнього матчу створює неймовірно позитивний настрій шанувальникам баскетболу під час ігрових перерв («тайм-аутів»).

«Наявність танцювальної групи у баскетбольного клубу - це не данина моді чи якийсь піар-хід, а необхідність, прописана в регламенті чемпіонату Суперліги. Варто наголосити, що ми не є чер-лідерами, а саме групою підтримки, відтак головний акцент робиться на танці. Але щоб глядачам не було нудно, ми їх розбавляємо спортивними елементами», - розповідає керівник танцювальної групи «Cherry Girl» Віра Рудницька.

Просто помахати помпонами змогла б, напевно, будь-яка дівчина. А щоб виступати дійсно красиво, потрібна хороша спортивна і хореографічна підготовка: за гру вибігати на майданчик з міні-танцями, які тривають по 1-2 хвилини, доводиться по 8-10 разів. У програмі «Cherry Girl» близько 20 номерів. Танцювальний репертуар оновлюється постійно, деякі номери затримуються надовго, деякі - ні. «У нас з вболівальниками є зворотний зв'язок, ми бачимо і відчуваємо, подобається їм номер чи ні», - зазначає лідер групи підтримки.

«Тренування у нас займають досить багато часу, ми займаємося три рази на тиждень, – розповідає Віра Рудницька. - Це так збоку здається, мовляв, що тут такого - вийти і станцювати. Насправді за зовнішньою легкістю стоїть колосальна робота. За три роки дівчата виросли професійно. Зараз вони справді показують яскраве шоу, якісно розпалюють публіку, надихають її на підтримку глядачів. Наше місто є невеликим, та щоразу, як проводяться різноманітні святкові чи розважальні заходи, наші дівчатка є активними учасниками кожного з них. Мені приємно, що нас знають і люблять в Івано-Франківську».

Зазвичай група підтримки починає підготовку, як мінімум, за два місяці до початку ігрового сезону, тобто влітку. «Протягом цього часу ми тренуємося щодня, крім неділі, - пояснюють дівчата з «Cherry Girl». - Наше завдання - підібрати музику, вивчити дванадцять нових композицій, а також розробити нові костюми. Їх потрібно п’ять-шість на сезон. Потім керівництво клубу затверджує танцювальну програму».

Набір танцівниць – складна і відповідальна стадія створення або оновлення складу колективу. «Щоб потрапити до нас, потрібно відповідати низці критеріїв. Від кандидаток ніяких дипломів, атестатів чи рекомендацій не вимагають, але необхідні певні дані – танцювальна та фізична підготовка, а також приваблива зовнішність. Вітається наявність гнучкості і розтяжки. До того ж, чим  вища дівчина, тим краще. Але головне, щоб танцівниця була запальною і яскравою. Якщо дівчина дуже гарно танцює, то можна закрити очі на її маленький зріст. Крім того, приймають у групу підтримки зазвичай дівчат у віці від 16 до 22 років. Трапляються, звичайно, винятки, але вони лише підтверджують правило. Буває так, що навіть майстри спорту з гімнастики, здатні виконувати складні акробатичні вправи, далеко не завжди відчувають ритм танцю.

Варто відзначити, що дівчата з «Cherry Girls» не тільки чудово танцюють, а й непогано знаються на баскетболі. «Ми з командою одне ціле, коли грають наші гравці, ми завжди за них сильно переживаємо, також стежимо за баскетболом, новинами та результатами», - кажуть танцівниці. Втім, підтримувати баскетболістів для них - це важливе, але далеко не єдине захоплення. «Це три в одному - робота, хобі та релакс, – стверджують красуні. - Ми паралельно вчимося у вузах і працюємо, причому у сферах, далеких від танців».

До танців на баскетбольних матчах багато дівчат ставляться професійно - як до роботи. «Спершу ми вважали, що танці на спортивних матчах – це своєрідне хобі, тому деякі з нас записалися у колектив, так би мовити, за компанію, - розповідають танцівниці. - Але через кілька місяців ми зрозуміли, що нас затягнуло. Зараз не уявляємо свого життя без цього». І справді відчувається, що дівчата звикли до оплесків трибун, уваги з боку вболівальників. Помітно, що їм подобається танцювати і красиво рухатися. І коли збирається переповнена спортивна арена, вони почувають себе справжніми зірками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрій МЕНІВ, ГК


07.12.2014 3770 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

477
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1502
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2747 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3696
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3098
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2197

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

671

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

525

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1682

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1867
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

350
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

555
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

851
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5051
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

406
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

931
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10172
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

568
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

328
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

319
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

423
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

440