Мистецтво запальної підтримки

 

 

Франківські вболівальники вже звикли до того, що баскетбольні матчі не обходяться без них - дівчат у яскравих костюмах, що розважають глядачів в ігрових паузах запальними танцями. Вони завжди в чудовому настрої і готові зарядити позитивом кожного. Гарні, стрункі, запальні - чи так вже й легко отримують вони захоплені вигуки з трибун?

Баскетболісти івано-франківської «Говерли» можуть здобувати перемоги чи зазнавати гірких поразок, грати класно чи посередньо, але танцювальна група підтримки головної спортивної команди регіону завжди чудова. Ці чарівні дівчата здатні завести навіть найпохмурішого вболівальника. Не вірите - приходьте на матчі «ведмедів» у манеж Коледжу фізичного виховання, і ви переконаєтеся в цьому самі.

«Говерла» чи не перша серед ігрових команд міста Івано-Франківська подбала про створення власної групи підтримки, яка одержала назву «Cherry Girls». Було це більше трьох років тому. З того часу багато що змінилося: баскетбольний клуб заслужено увійшов до когорти найкращих в Україні, ставши бронзовим призером Суперліги (2010-2011 рр.). Разом із командою цікавий шлях пройшла і її група підтримки, яка кожного домашнього матчу створює неймовірно позитивний настрій шанувальникам баскетболу під час ігрових перерв («тайм-аутів»).

«Наявність танцювальної групи у баскетбольного клубу - це не данина моді чи якийсь піар-хід, а необхідність, прописана в регламенті чемпіонату Суперліги. Варто наголосити, що ми не є чер-лідерами, а саме групою підтримки, відтак головний акцент робиться на танці. Але щоб глядачам не було нудно, ми їх розбавляємо спортивними елементами», - розповідає керівник танцювальної групи «Cherry Girl» Віра Рудницька.

Просто помахати помпонами змогла б, напевно, будь-яка дівчина. А щоб виступати дійсно красиво, потрібна хороша спортивна і хореографічна підготовка: за гру вибігати на майданчик з міні-танцями, які тривають по 1-2 хвилини, доводиться по 8-10 разів. У програмі «Cherry Girl» близько 20 номерів. Танцювальний репертуар оновлюється постійно, деякі номери затримуються надовго, деякі - ні. «У нас з вболівальниками є зворотний зв'язок, ми бачимо і відчуваємо, подобається їм номер чи ні», - зазначає лідер групи підтримки.

«Тренування у нас займають досить багато часу, ми займаємося три рази на тиждень, – розповідає Віра Рудницька. - Це так збоку здається, мовляв, що тут такого - вийти і станцювати. Насправді за зовнішньою легкістю стоїть колосальна робота. За три роки дівчата виросли професійно. Зараз вони справді показують яскраве шоу, якісно розпалюють публіку, надихають її на підтримку глядачів. Наше місто є невеликим, та щоразу, як проводяться різноманітні святкові чи розважальні заходи, наші дівчатка є активними учасниками кожного з них. Мені приємно, що нас знають і люблять в Івано-Франківську».

Зазвичай група підтримки починає підготовку, як мінімум, за два місяці до початку ігрового сезону, тобто влітку. «Протягом цього часу ми тренуємося щодня, крім неділі, - пояснюють дівчата з «Cherry Girl». - Наше завдання - підібрати музику, вивчити дванадцять нових композицій, а також розробити нові костюми. Їх потрібно п’ять-шість на сезон. Потім керівництво клубу затверджує танцювальну програму».

Набір танцівниць – складна і відповідальна стадія створення або оновлення складу колективу. «Щоб потрапити до нас, потрібно відповідати низці критеріїв. Від кандидаток ніяких дипломів, атестатів чи рекомендацій не вимагають, але необхідні певні дані – танцювальна та фізична підготовка, а також приваблива зовнішність. Вітається наявність гнучкості і розтяжки. До того ж, чим  вища дівчина, тим краще. Але головне, щоб танцівниця була запальною і яскравою. Якщо дівчина дуже гарно танцює, то можна закрити очі на її маленький зріст. Крім того, приймають у групу підтримки зазвичай дівчат у віці від 16 до 22 років. Трапляються, звичайно, винятки, але вони лише підтверджують правило. Буває так, що навіть майстри спорту з гімнастики, здатні виконувати складні акробатичні вправи, далеко не завжди відчувають ритм танцю.

Варто відзначити, що дівчата з «Cherry Girls» не тільки чудово танцюють, а й непогано знаються на баскетболі. «Ми з командою одне ціле, коли грають наші гравці, ми завжди за них сильно переживаємо, також стежимо за баскетболом, новинами та результатами», - кажуть танцівниці. Втім, підтримувати баскетболістів для них - це важливе, але далеко не єдине захоплення. «Це три в одному - робота, хобі та релакс, – стверджують красуні. - Ми паралельно вчимося у вузах і працюємо, причому у сферах, далеких від танців».

До танців на баскетбольних матчах багато дівчат ставляться професійно - як до роботи. «Спершу ми вважали, що танці на спортивних матчах – це своєрідне хобі, тому деякі з нас записалися у колектив, так би мовити, за компанію, - розповідають танцівниці. - Але через кілька місяців ми зрозуміли, що нас затягнуло. Зараз не уявляємо свого життя без цього». І справді відчувається, що дівчата звикли до оплесків трибун, уваги з боку вболівальників. Помітно, що їм подобається танцювати і красиво рухатися. І коли збирається переповнена спортивна арена, вони почувають себе справжніми зірками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрій МЕНІВ, ГК


07.12.2014 3841 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1058
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2666 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2226
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3087
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2680
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2404 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

520

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

532

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1016

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2261
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20493
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

715
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1984
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

267
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

870
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5570
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7435
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

985
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

733
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1102 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1604 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1462