2 травня у Івано-Франківську відбудеться сесія міської ради. З-поміж іншого, депутати голосуватимуть за проект рішення про затвердження висновків оцінювачів про вартість об’єктів комунальної власності міста.
Днями ці питання були винесені на розгляд профільної комісії. З-поміж іншого тут розглядали проект рішення щодо приватизації приміщення, площею 41 кв.м. на Незалежності, 37.
Приміщення на Незалежності, 37
«Згідно із висновками оцінювачів, приміщення у самісінькому центрі міста коштує трохи більше 500 тисяч гривень. Враховуючи реальну ринкову вартість нерухомості на франківській «сотці», можу сказати, що цифри занижені щонайменше у 5-6 разів», – каже голова постійної комісії з питань оренди та приватизації комунального майна, укропівець Сергій Гаєвський.
За такі кошти приміщення хочуть викупити. Збирається це зробити Ярослав Кравченко. Член Львівської обласної організації Національної Спілки художників України, в минулому – депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» та судячи із світлин у соціальних мережах, близький друг заступника Івано-Франківського міського голови Олексія Кайди.
Художник, львів'янин Ярослав Кравченко та перший заступник міського голови, львів'янин Олексій Кайда, мабуть, полюбляють готувати разом
«Я вже кілька місяців орендую це приміщення. Планую облаштувати там власну творчу майстерню. А також організовувати різні виставки молодих франківських художників, студентів», – каже свободівець Ярослав Кравченко.
За словами художника, на Прикарпатті він буває часто. І регулярно співпрацює із мистецькими закладами вищої освіти. Щоправда, про діяльність львівського митця у Івано-Франківську ніхто не чув.
У місцевій спілці художників кажуть: поки не мали нагоди поспілкуватись, а тим паче попрацювати із Ярославом Кравченком.
«Я сподіваюсь, що у цьому приміщенні дійсно буде творча майстерня чи виставковий зал. Бо, на жаль, більшість прикарпатських митців не мають коштів, аби дозволити собі приміщення у центрі Івано-Франківська», – каже голова спілки художників Прикарпаття Микола Якимечко.
Ба більше: за словами укропівців, схеми із такої «приватизації» – не поодинокі.
«Це поширена схема. Коли під начебто мистецькі речі практично за безцінь виділяють приміщення, яке згодом стає комерційним: кафе, магазином чи ще чимось схожим. І чому власне площу виділяють художникові зі Львова? За які заслуги? А місцевим чомусь не пропонують. У нас є багато молодих талановитих митців, які могли б за такі кошти придбати це приміщення», – каже художник, реставратор Роман Бончук.
За словами укропівців, в нашій міській раді приміщення за безцінь роздають своїм же. Оцінювачі ставлять ціну, яка зазвичай є значно нижчою за ринкову. І вже після такої операції, в основному наближені до «Свободи» люди, повністю приватизовують квадратні метри громади міста.
«Ще один «збіг»: у матеріалах сесії цього проекту рішення немає. Та хочу сказати, що фракція «УКРОП» у будь-якому випадку не голосуватиме за це питання», – сказав депутат міської ради від партії «УКРОП» Сергій Гаєвський.
Нагадаємо, у лютому на сесії міської ради уже розглядались схожі питання. Тоді мерти квадратні також приватизовували фірми, наближені до ВО «Свобода».
Комісія з питань оренди і приватизації комунального майна проголосували «за» цю корупційну приватизацію. З трьох депутатів лише один проголосував проти - голова комісії, член фракції УКРОП Сергій Гаєвський.
Сергій Абрамяк, фракція Свобода та Іван Пуйда, Самопоміч, підтримали своїм голосуванням корупційну приватизацію.
До слова, експерти-ріелтори вважають таку нерухомість найпривабливішою в Івано-Франкіську. Її ціна зараз сягає близько 3 тисячі доларів за квадратний метр. Таким чином, приміщення, вартістю понад 3 мільйони гривень хочуть купити за 500 тисяч, тобто вкрасти в іванофранківців більше 2,5 мільйонів.