Міська поліклініка Калуша видає лікарняні лише прописаним у місті

 

У перший день тижня до редакції завітав чоловік, обурений тим, що йому в міській поліклініці не видали лікарняного листка.


З його розповіді, живе він і працює (пенсіонер) у Калуші, податки й страхові пенсійні внески теж сплачує у нашому місті, тут же отримує й пенсію. У зв’язку з тим, що батьки, які проживали в Жидачівському районі Львівської області, померли, він зареєстрований там. 17 жовтня чоловік впав із велосипеда й побив ногу. За медичною допомогою звернувся до травматолога Калуської міської поліклініки. Лікар подивився, порекомендував йому зробити рентгенівський знімок (результат – травма коліна), призначив УВЧ, мазь, таблетки. Оскільки коліно болить, на роботу чоловік ходити не може, тому звернувся за лікарняним листком. У поліклініці відмовили, пояснивши, що іногороднім не видають. Це йому підтвердив і заступник головного лікаря медичного закладу. Їхати до Жидачева, коли болить нога, чоловік не може. Не може й працювати, тому змушений оформити відпустку за власний рахунок. Чоловіка цікавить, чому в міській поліклініці відмовились видати йому лікарняний листок.



За роз’ясненням даної ситуації (а вона, скоріш за все, непоодинока, бо ні для кого не секрет, що в Калуші проживає чимало громадян, які зареєстровані деінде) газета «Дзвони Підгір'я» звернулася до головного лікаря міської поліклініки Михайла Гаврилишина.



– Працівники поліклініки надали цій людині необхідну невідкладну медичну допомогу. Лікар визначив, що загрози життю немає. І це основне. А ресурс медичної установи розрахований на тих дорослих жителів, які, згідно з даними паспортного стола, зареєстровані в Калуші, тобто з Державного бюджету на медицину кошти розподіляються на душу дорослого населення. Це фінансування ми використовуємо на закупівлю рентгенплівки, знезаражувальних засобів тощо. Всі ті кошти, які цей чоловік хоче отримати у нас, виділені на Жидачівський район і там пропадають, або ж район має змогу використати їх на щось інше. Отримати лікарняний в Калуші цей чоловік може лише за рахунок громади Калуша, бо хтось із калушан уже не буде мати змоги відкрити лікарняний листок, пишуть Паралелі.



Люди повинні зрозуміти, що поліклініка не може обслуговувати всіх, хто зареєстрований будь-де. В інших містах практикують, що іногородні платять внесок (навіть до 500 грн.), якщо хочуть, щоб їх обслуговували в тій чи іншій медустанові. В Калуші такого не практикують. Обслуговування іногородніх – це якраз ті всі черги під кабінетами, додаткове навантаження на лікаря тощо. Тільки те, що людина просто зайшла в поліклініку, обходиться установі в середньому в три гривні. І ні для кого не секрет, що в місті проживає чимало мешканців, які виписані звідси, щоб не платити за комунальні послуги, проте медичні хочуть отримувати тут. Люди зловживають, стараються взяти з держави і міста по максимуму, навіть не задумуючись, що це не зовсім порядно.



Видати лікарняний листок іногородньому ми можемо в крайньому випадку. Скажімо, мешканцю Одеської чи іншої надто віддаленої області, який перебуває у відрядженні в Калуші і захворів на грип. А для лікування ноги можна поїхати й додому, бо коліно, як в даному конкретному випадку, можна лікувати півтора і більше місяця.


30.10.2012 2199 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1018
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2608 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2187
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3040
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2647
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2362 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

494

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

497

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

990

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2212
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

692
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1960
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2056
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

233
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

844
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5541
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7406
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1419
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

696
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1073 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1576 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1436