У перший день тижня до редакції завітав чоловік, обурений тим, що йому в міській поліклініці не видали лікарняного листка.
З його розповіді, живе він і працює (пенсіонер) у Калуші, податки й страхові пенсійні внески теж сплачує у нашому місті, тут же отримує й пенсію. У зв’язку з тим, що батьки, які проживали в Жидачівському районі Львівської області, померли, він зареєстрований там. 17 жовтня чоловік впав із велосипеда й побив ногу. За медичною допомогою звернувся до травматолога Калуської міської поліклініки. Лікар подивився, порекомендував йому зробити рентгенівський знімок (результат – травма коліна), призначив УВЧ, мазь, таблетки. Оскільки коліно болить, на роботу чоловік ходити не може, тому звернувся за лікарняним листком. У поліклініці відмовили, пояснивши, що іногороднім не видають. Це йому підтвердив і заступник головного лікаря медичного закладу. Їхати до Жидачева, коли болить нога, чоловік не може. Не може й працювати, тому змушений оформити відпустку за власний рахунок. Чоловіка цікавить, чому в міській поліклініці відмовились видати йому лікарняний листок.
За роз’ясненням даної ситуації (а вона, скоріш за все, непоодинока, бо ні для кого не секрет, що в Калуші проживає чимало громадян, які зареєстровані деінде) газета «Дзвони Підгір'я» звернулася до головного лікаря міської поліклініки Михайла Гаврилишина.
– Працівники поліклініки надали цій людині необхідну невідкладну медичну допомогу. Лікар визначив, що загрози життю немає. І це основне. А ресурс медичної установи розрахований на тих дорослих жителів, які, згідно з даними паспортного стола, зареєстровані в Калуші, тобто з Державного бюджету на медицину кошти розподіляються на душу дорослого населення. Це фінансування ми використовуємо на закупівлю рентгенплівки, знезаражувальних засобів тощо. Всі ті кошти, які цей чоловік хоче отримати у нас, виділені на Жидачівський район і там пропадають, або ж район має змогу використати їх на щось інше. Отримати лікарняний в Калуші цей чоловік може лише за рахунок громади Калуша, бо хтось із калушан уже не буде мати змоги відкрити лікарняний листок, пишуть Паралелі.
Люди повинні зрозуміти, що поліклініка не може обслуговувати всіх, хто зареєстрований будь-де. В інших містах практикують, що іногородні платять внесок (навіть до 500 грн.), якщо хочуть, щоб їх обслуговували в тій чи іншій медустанові. В Калуші такого не практикують. Обслуговування іногородніх – це якраз ті всі черги під кабінетами, додаткове навантаження на лікаря тощо. Тільки те, що людина просто зайшла в поліклініку, обходиться установі в середньому в три гривні. І ні для кого не секрет, що в місті проживає чимало мешканців, які виписані звідси, щоб не платити за комунальні послуги, проте медичні хочуть отримувати тут. Люди зловживають, стараються взяти з держави і міста по максимуму, навіть не задумуючись, що це не зовсім порядно.
Видати лікарняний листок іногородньому ми можемо в крайньому випадку. Скажімо, мешканцю Одеської чи іншої надто віддаленої області, який перебуває у відрядженні в Калуші і захворів на грип. А для лікування ноги можна поїхати й додому, бо коліно, як в даному конкретному випадку, можна лікувати півтора і більше місяця.