Місія нездійсненна: відкриття ринків у сільських та селищних громадах Прикарпаття

Дозвіл на відкриття продовольчих ринків для багатьох прикарпатських ОТГ став більше проблемою, ніж полегшенням. Як наголошують голови громад, виконати всі вимоги щодо роботи ринків для більшості ОТГ, особливо у сільській місцевості, на практиці виявилось неможливим.

Про роботу ринків в умовах карантину та ситуацію в громадах говорили в рамках онлайн-зустрічі з головами Ланчинської, Заболотівської та Рожнівської об’єднаних територіальних громад разом з командою Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», пише Фіртка.

Насамперед, проблеми стосуються реєстрації ринку як оператора ринку харчових продуктів та виконання окремих санітарних вимог. У більшості ОТГ - ринки змішаного типу і працюють вони під відкритим небом, як наприклад, у Ланчинській громаді. А від його закриття, зауважує голова громади Володимир Попович, досить істотно втрачає бюджет.

«У нас ринок належить до відання комунального підприємства громади. Тут справляється ринковий збір, загалом 8-10 тисяч щотижня. Цими коштами платимо заробітну плату працівникам підприємства, частково перекриваємо витрати на прибирання комунальних територій та вивіз сміття», - розповідає Володимир Попович.

Ринок не обгороджений і тут складно забезпечити дезінфекцію. Схожа ситуація з ринками і у Рожнівській громаді. Вони також змішаного типу та не мають офіційної реєстрації.

«В нашій громаді є два ринки в селах Рожнів та Хімчин, які працюють раз на тиждень. Це не спеціально обладнані місця для торгівлі. Сформувались вони стихійним чином дуже давно. Поки ми не можемо дозволити торгівлю там, адже дотриматись усіх вимог уряду там просто неможливо. Але люди звертаються. Ми ж місцевою комісією з питань надзвичайних ситуацій жодного рішення прийняти не можемо», - зазначає голова Рожнівської громади Сергій Радиш.

У Заболотівській громаді ринок приблизно такий же як і в Ланчині. Також під відкритим небом та з дуже невеликою кількістю спеціально обладнаних торгових місць. На ринку торгують різними товарами, не лише продовольчими, часто з машин.

«Більшість урядових вимог в наших умовах виконати просто неможливо. Поки не буде істотних пом’якшень в умовах роботи ринків, ми не зможемо відкрити ринок у Заболотові», - каже голова Заболотівської ОТГ Іван Танюк.

До того ж на ринок у Заболотові приїздять мешканці з сусідніх Тернопільської та Чернівецької областей.

Важливою проблемою, за словами представників ОТГ, є забезпечення можливості людям купити посадковий матеріал, розсаду і корми для тварин, що якраз і реалізовували на таких змішаних ринках. Тож вони очікують на пом’якшення карантину та якнайшвидше врегулювання роботи сільських ринків.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


09.05.2020 3229
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1957
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1852
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5479 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

994

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3677
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26141
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10180 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

202
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

880