Місцеві вибори два роки потому: як мери виконують свої передвиборчі обіцянки (інфографіка)

 

 

 

Сьогодні, 25 жовтня, рівно два роки, як в Україні відбулися місцеві вибори: жителі міст і сіл обирали місцеві ради, сільських, селищних і міських голів.

 

Частина з них стали об’єктами моніторингу «Слова і Діла»: на рівні з керівниками державного масштабу, ми вивчаємо також те, як виконують обіцянки мери обласних центрів країни.

 

Ретельно перевіривши виконання всіх обіцянок мерів, ми готові оголосити лідерів та аутсайдерів рейтингу відповідальності. При цьому варто зазначити, що аналітики порталу брали до уваги виключно програмні обіцянки мерів. Відповідно до критеріїв визначення обіцянок, якими користується «Слово і Діло», далеко не всі програми мерів містили перелік конкретних обіцянок, тож і кількість обіцянок із програми в різних голів обласних центрів може кардинально відрізнятися.Так, перше місце в рейтингу виконання передвиборчої програми в мера Запоріжжя Володимира Буряка.

 

Однак річ у тім, що з його передвиборчої програми аналітикам порталу вдалося «витягнути» лише одну обіцянку – домогтися відкриття в місті нового центру швидкої допомоги. У червні цього року він запрацював, тож Буряк отримав чергове «виконано» до свого досьє і, як наслідок, 100% виконаних передвиборчих обіцянок. Якщо брати до уваги всі обіцянки запорізького градоначальника, то рівень його відповідальності сягає 26%.

 

Схожа ситуація й у відстороненого мера Миколаєва Олександра Сєнкевича, який у нашому рейтингу опинився на другому місці, маючи 75%. У нього було 4 обіцянки в передвиборчій програмі, 3 з них він виконав, одна поки що «в процесі» (хоча якщо його таки відправлять у відставку, то вона, скоріш за все, потрапить до архіву). Серед виконаних зобов’язань: залучення громадськості до обговорення стратегії розвитку Миколаєва, приєднання міської ради обласного центру до проекту «Відкритий бюджет» та аудит і оприлюднення інформації про комунальну власність Миколаєва. Загальний рівень відповідальності Сєнкевича (з урахуванням непрограмних обіцянок) – 45%.

 

Дещо об’єктивніша картина в мера Тернополя Сергія Надала. В його програмі на останніх виборах містилося 25 пунктів, які аналітики «Слова і Діла» кваліфікували як обіцянки. Жодної він поки що не провалив, 10 – виконав, 15 – перебувають у статусі «в процесі». Серед найважливіших виконаних програмних обіцянок тернопільського мера – відкриття перинатального центру другого рівня, реконструкція амфітеатру Співочого поля та запровадження системи електронних закупівель. Загалом Надал, який обіймає посаду міського голови вже другий термін поспіль, має 63% виконаних зобов’язань.

 

 

Також до топу «відмінників» виконання передвиборчих програм увійшли міські голови Хмельницького, Ужгорода та Чернівців Олександр Симчишин, Богдан Андріїв і Олексій Каспрук. У них 38 і по 33% виконаних програмних обіцянок відповідно.

 

А от кого в плані реалізації передвиборчої програми похвалити немає за що, то це градоначальника Харкова. Геннадій Кернес просто не подав до ЦВК своєї передвиборчої програми. Принаймні, в опублікованому вигляді аналітики «Слова і Діла» її не знайшли. Тож і до графи «виконані програмні обіцянки» списувати нічого. Загалом у Кернеса 47% виконаних зобов’язань, що є досить непоганим результатом.

 

Недалеко від нього «втік» мер Полтави Олександр Мамай. Перед виборами він повівся дуже оригінально, заявивши, що не даватиме нових програмних обіцянок, а просто продовжить виконувати свою попередню програму. Тож аналітики порталу продублювали обіцянки, які Мамай не встиг виконати протягом попередньої мерської каденції – їх виявилося дві. І обидні наразі ще не виконані. Це зобов’язання побудувати сміттєпереробний і молочний заводи. Загальний рівень відповідальності Мамая, як і у Кернеса, 47%.

 

І ще один учасник трійки аутсайдерів рейтингу виконання передвиборчих обіцянок – міський голова Львова Андрій Садовий. Злий жарт із ним зіграло те, що він включив до своєї програми велику кількість цілком конкретних пунктів. Якщо Садовому вдасться їх виконати, це зробить йому честь. Принаймні поки що він жодної програмної обіцянки із 66 ще не провалив. А виконав наразі дві – щодо запровадження швидкої процедури реєстрації підприємства та створення порталу відкритих даних до інформації з різних сфер життя міста. Загалом у Садового 40% реалізованих зобов’язань.


25.10.2017 1289 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1084
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

407
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14257 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1643
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

925
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6272

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

691

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1517

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

565
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

704
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1624
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

642
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

931
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5975
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13899
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

308
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

604
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2