Місцеві регіонали разом з донецькими продовжують «пиляти» бюджет Прикарпаття

 

Пройшло три роки з того часу, коли рятуючись від народного гніву Янукович втік з України і став «легітимним» у Ростові.
Здавалось би, що всі його слуги мали би понести відповідальність. Однак на сьогоднішній день складно говорити не тільки про кримінальну відповідальність тих, хто вчинив злочини проти власного народу, а й про політичну відповідальність членів команди Януковича.
В січні – лютому цього року на прохання Алли Шевченко здійснював юридичний супровід тендерної процедури по закупівлі тепла для Долинської школи - інтернату. Переговорний процес з теплопостачальною фірмою наштовхнув на ідею системного моніторингу сфери теплопостачання бюджетних закладів області. Отримана інформація і проведений аналіз стали холодним душем. Виявляється , що команда Януковича «вічно жива» і в той час коли «легітимний» відбуває заслання в Московії, його поплічники успішно покращують свій добробут за рахунок прикарпатців. 
В Івано-Франківську і районах, а особливо в Косові ( на батьківщині останнього представника Януковича на Прикарпатті Василя Чуднова) розквартирувалась група компаній, які прямо чи опосередковано належать регіоналам і активно зайшли на ринок бюджетного теплопостачання. Зокрема фірма «Теплодар Карпати» на якій директором за даними ЄДР рахується В.В.Чуднов, окупувала велику частину Тисменицького району і активно інтегрується в інші райони. За 2016 рік Чуднов молодший отримав з бюджету близько чотирьох мільйонів гривень. А на 2017 рік «Теплодар Карпати» підписало угод на суму уже близько п’яти мільйонів гривень. 
Не менш вдало «присіли» на бюджет і дві косівсько-регіональні фірми ТзОВ «Паровик» і ПФ «Тепловик», які гріють косівських і снятинських бюджетників. Директором обох цих фірм є колишній голова Косівської адміністрації, якого тісно пов’язують з Чудновим старшим, Андрій Клуб. Обидві фірми «нагріли» бюджетників за 2016 рік на сім мільйонів гривень. Цікавим є той факт, що поряд з регіоналами одним із засновників обох фірм є Роксолана Богданівна Марчук - дочка діючого першого заступника голови Косівської РДА Богдана Марчука. Якимось дивним чином бізнес на дровах об’єднав представників злочинної влади Януковича і нової постмайданівської, яка прийшла їй на зміну. В 2017 році обидві фірми успішно проходять тендерні процедури і продовжують зміцнювати фінансове становище прибічників Януковича її їх партнерів.
Ще в ряді фірм, які постачають тепло і зареєстровані на Косівщині, в складі засновників і серед директорів чомусь фігурують особи з донецькою реєстрацією. Такі фірми «нагріли» в минулому році бюджетників різних районів ще на два мільйони гривень.
Особливо успішно інтегрувалась на Прикарпаття група компаній донецько-регіонального походження, засновником яких є Усова Ніна Іванівна, а директором Запорожець Сергій Вікторович. ТзОВ «Західтеплоенергоінвест-Тлумач», ТзОВ «Західтеплоенергоінвест-Снятин», ТзОВ «Лінісе-Тисмениця» вкупі отримали з бюджету в 2016 році більше семи мільйонів гривень. Не дивлячись на те, що пані Усова ретельно приховує своє донецьке походження і навіть зареєструвала місце проживання у Львові, приховати бурхливу бізнесову донецько-луганську діяльність не вдалося, як і політичне регіональне минуле. З 2007 року по 2012 рік пані Усова була помічником народного депутата від партії регіонів Вечерко В.М. На Прикарпаття десантувалась в 2013 році. Після невдалого старту і судових процесів з партнерами перебрала засновництво всіх трьох фірм на себе, а директором став донецький партнер по ряду інших компаній Сергій Запорожець. Що не кажіть, а таки прикарпатці гостеприїмні.
На загал фірми місцевих і донецьких регіоналів нагріли в 2016 році бюджетників Прикарпаття більше ніж на двадцять мільйонів гривень.
До речі тариф на теплопостачання , який затверджують органи місцевого самоврядування або національна комісія в Києві, коливається від 1тис. грн. до 2 тис. грн. за 1ГКал. Так само різняться і витрати тепла на одиницю площі опалюваного приміщення. На 1 кв.м. теплопостачальники витрачають за сезон від 0, 04 ГКал. до 0,6 ГКал . Різниця тарифів і витрат вражаюча.
Мабуть така доброзичливість прикарпатців - це вдячність слугам Януковича за розграбовану і розшматовану Україну, за сотні вбитих і скалічених на Майдані, за тисячі полеглих і десятки тисяч поранених в українсько-російській війні. В той час коли патріотично налаштована громадськість України всіма силами боронить свою державу від ворога , місцеві і донецькі регіонали по тихому пиляють бюджетні кошти в очікуванні реваншу.


P.s. Наведені вище цифри, прізвища, назви фірм отримані з відкритих джерел, в тому числі за допомогою запитів на інфрмацію.


28.03.2017 Тарас Парфан 1894 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1845
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5441 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1497

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

977

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7699
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

163
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

240
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

369
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

864