Мирослав Ступар: Останні тури пройшли без суддівських скандалів

 

/data/blog/42318/c7dd2e9e642bb77120f74ba57067fc04.jpg

 

Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар - про мирнулий тур ПЛ.

"Волинь" - "Говерла". Віктор Швецов у цілому впорався з роботою. Єдиний суперечливий момент відбувся за участі Віталія Гошкодері, якого трохи затримали на самому куті штрафного. Суддя був поруч і вирішив, що це не те порушення, що тягне на 11-метровий удар. Це його право так вважати. Але затримку за футболку чітко було видно, тільки після цього гравець "Волині" ще не впав, а відчув, що його підштовхнули, і після паузи вирішив рухнути на газон. Неоднозначний епізод.

"Іллічівець" - "Шахтар". Юрій Вакс мав сумніви, проводити матч чи ні, але поле лише місцями було непридатним. Тоді як на більшій частині поля можна було грати, і переносити матч на інший термін було б нелогічно з урахуванням уболівальників, що прийшли підтримати своїх улюбленців, і, власне, суперників, що серйозно готувалися до матчу. Ваксу довелося працювати у важких кліматичних умовах. Гра була достатньо жвава, тим більше "Іллічівець" вів у рахунку, але два призначених пенальті, які не викликають сумнівів, змінили ситуацію. Арбітр правильно визначав правопорушення і вів гру в необхідному руслі.

"Карпати" - "Дніпро". Ніяких питань до арбітражу. Олександр Дердо відсудив на належному рівні, а переміг сильніший.

"Ворскла" - "Металург" Зп. Зрозуміло, що Олександр Головков - дебютант прем’єр-ліги, і йому не завжди вдавалося вписатися в ритм матчу. Гра не була жорсткою, але мали місце пропуски окремих правопорушень. Серйозні питання викликав момент, коли арбітр не зарахував гол "Металурга", на що звернув після матчу увагу головний тренер запоріжців Сергій Пучков. У цій ситуації повтори не дають чіткої відповіді, була гра рукою чи ні. З того ракурсу, що нам показали по телебаченню, здалося, наче м’яч потрапив у груди гравцю "Металурга". Але Головков вирішив, що мала місце гра рукою, і гол не зарахував. Багато він говорив з футболістами: у випадку з Павлом Ребенком на 57-й хвилині показав на кишеню, що збирається показати картку півзахиснику "Ворскли", але потім пригальмував і вирішив обмежитися усним зауваженням. Страшити футболіста картками - не метод. Такі дії треба наперед прораховувати, і, якщо робити, то впевнено.

"Зоря" - "Севастополь". Євген Арановський - досвідчений арбітр, і ця гра не була для нього складною. Арбітр гідно провів матч і повністю розібрався з першим і другим попередженням Сергія Симоненка. Усім відомо, що цей виконавець - один з найагресивніших у нашому чемпіонаті, і в Луганську арбітр справедливо нагородив його "гірчичниками" за надмірну грубість.

"Арсенал" - "Динамо". Матч не був важким для арбітражу. Юрій Можаровський спокійно відсудив і не зробив якихось зайвих помилок.

"Металург" Д - "Таврія". Не було особливих зауважень до арбітра Юрія Фощія, який правильно призначив пенальті. Можливо, захисник ненавмисно хотів зіграти рукою, але так вийшло, що він нахилився і підгріб під себе м’яч, що потрапив до нього. Справедливий 11-метровий, який зрештою не був реалізований.

"Металіст" - "Чорноморець". Дмитро Кутаков має достатній авторитет в прем’єр-лізі і підтверджує це рівнем арбітражу. Достатньо численні попередження, що видав Кутаков, не викликали сумнівів, добре він розбирався в усіх ситуаціях. Більше того, зумів управляти грою, враховуючи її дух. Наприклад, на 39-й хвилині Павло Кутас абсолютно справедливо заробив "гірчичник" за дуже грубий фол, коли стрибнув у ноги супернику, а на 69-й хвилині той-таки Кутас зірвав небезпечний прохід Марко Девича, і арбітр мав підстави показати захиснику "Чорноморця" другу жовту картку і достроково відправити у роздягальню, але не зробив цього. Ця картка не була обов’язковою, і, напевно, Кутаков розумів, що може змінити розклад сил на полі.

Хочу додати, що останні тури пройшли без суддівських скандалів, за справедливого арбітражу. Щоправда, треба зробити поправку, що не було якихось занадто суперечливих моментів. Ну і добре, що їх не було, адже за будь-яких обставин краще говорити про позитив, ніж негатив.

 

За матеріалами: ukrfootball.in.ua


23.10.2013 567 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

536
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1912
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33312
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2210
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2946
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4983 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

322

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1089

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

693

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

913
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

186
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

496
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

577 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1047
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

893
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

986
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

756
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30133 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

777
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3753
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

419
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

455