8 липня минув місяць як на Прикарпатті вирувала стихія. Вона наробила чимало лиха в п”яти районах обалсті. І хоча минуло вже чотири тижні мешканці досі оговтуються: вони ремонтують, мурують, вивозять сміття та намул, відпирають та відчищують болото.
Найгірше з городиною. Вона залишилась просто закаменованою на грядках. Про врожай і мови не має. А після того як зійшла вода і селяни взялись на прибирання вони натрапляли на купи змій, який з лісів змила течія. Влада прикарпаття виділила кошти на подолання анслідків.
Проте аби люди отримали адренсну допомогу від держави, потрібно аби негоду визнали стихійним лихом.
"Від огорожі та затишного саду і сліду не залишилось. тут була городина, там заді була городина, сітка була, тутка садочок такий був. У два ряди йшов. Повністю все прозривало.зробилося просто жах. Ми навіть не холчемо виходити сюди на вулицю", - розповідає Наталя Микитин, мешканка села Вікняни.
На городі ще стрирчать зелені гички буряків, картоплі та цибулі. Але врожаю вже не буде. Бурхлива течія здерла верхній шар грунту, а палюче сонце, що прийшло потім, намертво зацементувало недостиглі плоди у землі. Зате вода принесла чимало сміття та земноводних.
"З-під сміття масово вилазили змії. То були червоні і чорнії змії. Сім”ями з лісу, з гніздами цілими принесло, старих не було, а маленьких було по три в гнізді, по чотири і коли сміття ми збирали з цілих гніздів почали тікати змії", - каже Олеся Лущак, мешканка села Вікняни.
"Ми надіємось на те, що кошти Кабмін виділить. Ми подали поки що на резервний фонд, а резервний фонд передбачає класифікаю надзвичайних ситуацій. Тому зараз ми чекаєм рішення комісії надзвичайних ситуацій України про визначення категорії надзвичайної події, яка сталась в області", - говорить Василь Плав'юк, перший заступник голови облдержадміністарції