Мінськ: Путін зробив вигляд, що не розуміє Порошенка

 

http://espreso.tv/uploads/article/55928/images/im578x383-!!!!.jpg

 

Мінська зустріч в черговий раз підтвердила – без визнання Росією своєї участі у протистоянні на Донбасі, чи без забезпечення „непрозорості” українсько-російського кордону, дипломатичні способи вирішення проблеми не коштують ресурсів, витрачених на підготовку переговорів.

Вчорашні переговори в Мінську залишили дивне відчуття ірреальності. Сторони поговорили про газ і про торгівлю, про економічні інтереси Росії і європейські перспективи України, про гуманітарну допомогу Донбасу, де насувається гуманітарна катастрофа, не зважаючи на приїзд гуманітарного конвою, який українська сторона називала гуманітарним вторгненням. Путін укотре довго і плутано розповів про втрачені ґешефти та інші економічні негаразди, які принесе Росії українська асоціація з ЄС. Склалося враження, що він переказує аргументи, рік тому озвучені незабутньому Віктору Федоровичу.

Сторони домовились продовжити переговори про газ, і потурбуватися, щоб експерти простежили, аби українська асоціація з ЄС не сильно вдарила по інтересах Росії. Сторони потисли руки, і чемно розійшлися. Якби не обличчя учасників, у стороннього спостерігача могло б скластися враження, що зустрілися двоє сусідів, яким треба розібратися з парою-трійкою економічних суперечностей. Які, крім решти, вирішили потішити своєю компанією третього сусіда – підстаркуватого диктатора, який скучив за міжнародним інтересом до своєї особи, і впродовж усього дійства виглядав без п’яти хвилин іменинником.

Питання припинення війни залишилося якось трохи за дужками.

Хоча ні, українська сторона розповіла за результатами переговорів і про „відповідальних за мирний процес”. З постпереговорних новин склалося враження, що цим повинні зайнятись навіть не дипломати з МЗС, а начальники генштабів. „Президент України також поінформував, що будуть проведені консультації між начальниками генштабів двох країн для забезпечення предумов мирного процесу на Донбасі” – саме так повідомили інформагенства. Хочеться вірити, що репортери щось не те почули – в іншому разі Міністерство оборони впору перейменовувати в Міністерство миру. Чи може, в нас непомітно трапився переворот, і начальник генштабу тепер вирішує взагалі всі питання?

За припинення постачання російської зброї і найманців відповідатимуть, явна річ, прикордонники. "Ми домовилися, що негайно почнуться консультації прикордонників, метою яких буде забезпечення реалізації цієї вимоги (встановлення контролю на кордоні України і РФ)", - сказав Порошенко. Про формат цих заходів уточнень не було. Якщо хтось забув – останні консультації російської сторони з українськими прикордонниками проходили в форматі обстрілу НУРСами з вертольотів, за підсумками – четверо вбитих і троє поранених.

На цьому фоні Путін теж не заморочувався з оригінальністю – він розповів, що потрібне перемир’я, а потім діалог сепаратистів з Києвом. І навіть пообіцяв по мірі сил допомогти налагодженню діалогу. Так ніби він дотепер мало працював на цій ниві.  

Загалом, склалося враження, що ми спостерігаємо за командою „Титаніка” в момент, коли айсберг вже зробив свою справу, а команда продовжує радитись, скільки тисяч миль пройдуть двигуни без капремонту, хто організовує черговий розважальний вечір і куди поділась пляшка коньяку з кают-компанії. Той факт, що обом сторонам переговорів доводиться щодня читати про кількість цинкових гробів зі своїми солдатами обидва президенти стримано оминули. Як і той момент, що як мінімум одна, а можливо й обидві високі сторони, рухаються в бік соціально-економічного колапсу.

У сухому залишку зустрічі хіба що угода про звільнення незаконно затриманих – за тієї умови, звісно, що російська сторона її виконає. В Росії ж не можуть незаконно затримати, правда?

Останнім часом рідко доводиться погоджуватися із російськими колегами, але репліка „Комерсанта” про те, що президенти говорили різними мовами, схожими на російську, і в результаті переговорів їхні позиції хіба що віддалилися, скидається на правду.

Позиція, яку зайняло керівництво РФ, формально „самоусунувшись” від дій своєї армії на Донбасі, унеможливлює адекватний мирний процес, і вимагає від українського президента нестандартних рішень. Рішень, які могли б реально вплинути на сприйняття ситуації Володимиром Путіном, і переконали б його в тому, що продовження конфлікту не в його інтересах.

Якими будуть ті рішення – перекриття магістральних газопроводів, роздача зброї населенню і формування партизанських загонів, оренда в кредит якоїсь комерційної армії в США чи облаштування кордону по лінії перебування сил АТО станом на 24-00 – думати людині, яка взяла в руки булаву, і пообіцяла відповідати за цю державу. При тому думати – швидко. Бо наш айсберг уже п’ять місяців з нами...


27.08.2014 424 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1038
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2107
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1972
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1924
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5929
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8610 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1142

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1873

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2632

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2573
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

325
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

767
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

845
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

14852
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2492
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

792
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2733
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26233 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

354
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

802
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

882
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1108