Будівельна індустрія пропонує декілька різновидів утеплювачів різної якості, специфіки монтажу та цінових категорій.
Серед них довгий час незмінно популярною залишається мінеральна вата, зокрема, вироблена з базальтового каменю. В чому причини такої затребуваності — розбираємося далі.
Головні переваги мінвати
Цей матеріал виготовляється з натуральної сировини, тому є екологічно безпечним і може використовуватися не тільки для зовнішньої ізоляції будинків, але й для внутрішнього утеплення житлових приміщень. Також мінеральна вата має такі особливості:
- не горить, не тліє і не виділяє токсичних речовин під час нагрівання;
- має робочий температурний діапазон від -190 до +700°С;
- завдяки пористій текстурі має високі теплозберігаючі характеристики;
- дозволяє підтримувати в приміщеннях тепло в холодну пору року і прохолоду влітку;
- демонструє відмінні звукозахисні та вібростійкі якості;
- забезпечує ефективну циркуляцію повітря;
- не піддається впливу біологічних та хімічних факторів;
- має доступну вартість;
- легко, хоча й дещо повільно, монтується без використання спеціального обладнання.
Цей матеріал є універсальним: за його допомогою можна ефективно утеплити дах та фундамент, фасади, внутрішні стіни та перегородки, підлогу, підвал або погріб, водопровідні або газові труби, системи каналізації й опалення, димоходи тощо. Мінеральна вата має схильність до зниження утеплюючих властивостей під впливом вологи. Тому в комплексі з нею зазвичай використовують спеціальні захисні мембрани.
Різновиди мінеральної вати
Для того щоб утеплення принесло очікувані результати, важливо правильно вибрати мінвату. Вона має розгалужену класифікацію за різними ознаками, зокрема:
- за наявністю покриття: звичайна та фольгована;
- за формую випуску: плитна та рулонна;
- за товщиною: від 20 до 150 мм;
- за щільністю: від 23 до 155 кг/м3.
Вибираючи мінеральну вату, слід зважати на те, які саме конструкції підлягають утепленню. Від цього залежатимуть оптимальна щільність та товщина матеріалу. До того ж для ізоляції рівних поверхонь більш доцільно купити утеплювач у плитах. А для димоходів та труб зручнішим у монтажі є рулонний різновид. Навіть технологія утеплення пласких і скатних дахів передбачає різну щільність матеріалу. Укладання мінеральної вати будь-якого виду можливе своїми руками, хоча й потребує певних навичок. Особливо важливо щільно стикувати між собою плити, надійно фіксувати їх на поверхні або каркасі й не забувати про паро- та вітрозахист.
Реклама