“Ті, що обіцяли життя “по-новому”, з останніх сил намагаються “зберегти країну”
Івано-Франківська обласна організація політичної партії “Українське об'єднання патріотів — УКРОП” - молода політична сила, на платформі якої участь у місцевих виборах беруть громадські активісти, військові, волонтери, підприємці, управлінці, фахівці різних галузей з кожного району Прикарпаття. За досить-таки нетривалий час в області вдалося сформувати потужну команду, мета якої — досягти якісних змін. Про діяльність прикарпатських “укропів” розповідає очільник обласної організації УКРОПу Микола Палійчук.
УКРОП — молода політична сила. Чи вдалося за цей нетривалий час зорганізувати міцну команду?
Команда обласної організації політичної партії УКРОП — це в основному люди, які ніколи раніше не були в політиці (понад 90%), але водночас — це люди, які завжди були першими: раніше — на Майдані, під час революції Гідності, а тепер — на передовій, в час, коли наші військові найбільше потребують домопоги. Це люди, які готові до щоденної відповідальної праці, і наша позиція — зміни! Нам вдалося сформувати потужну команду, бо в ногу з молодими та амбітними ідуть люди з досвідом за плечима, а це дозволяє працювати злагоджено та конструктивно. Я неодноразово заявляв про те, що серед нас немає осіб, причетних до Партії регіонів та їх сателітів, тих, що підлягають люстрації. Тому повне очищення влади — наше пріоритетне завданння. Адже КОЛИШНІХ РЕГІОНАЛІВ НЕ БУВАЄ.
Миколо Васильовичу, Ви очолювали Івано-Франківську обласну державну адміністрацію 2007-2010 рр., відзначте здобутки та користь від досвіду.
Незважаючи на те, що команда працювала не довго, трохи більше двох років, за цей час Івано-Франківщина вийшла на перше місце в Україні за рівнем соціально-економічного розвитку. Тому ми дуже добре знаємо, що потрібно зробити і як це робити. Насамперед — варто залучати інвесторів, бо це — створення нових робочих місць та зниження рівня безробіття. І лише прозорі чіткі правила та довіра до влади зможуть привернути увагу інвестора. Крім того, важливим залишається зменшення місцевих податків, особливо для тих людей, які перебувають на заробітках за кордоном, а мають бажання повернутися в Україну і працювати тут.
Ми готові запроваджувати децентралізацію на місцях, бо вважаємо, що гроші з управлінь і відділів місцевих адміністрацій потрібно передати школам, лікарням, дитячим садкам та іншим установам. Я веду до того, що саме колективи цих чи інших закладів мають бути розпорядниками коштів.
Щодо влади, то тут потрібна абсолютна прозорість: звіт про кожну використану гривню повинен бути опублікований на сайті установи/закладу відразу ж в момент оплати, і таким чином, кожен мешканець району матиме можливість стежити за бюджетними видатками.
Один з пріоритетних напрямків нашої роботи — безпека мешканців краю. Вулиці — мають бути освітлені, а крім того, вважаємо за необхідне встановлювати камери відеонагляду. Варто скористатись чудовим досвідом під час роботи в Івано-Франківській ОДА, коли ми облаштували при кожному виїзді з міста відеокамери, як результат — жодної машини за рік не викрали.
За час передвиборчої кампанії, та й загалом, Ви провели чимало зустрічей з мешканцями області, побували в кожному районі. Не відчули розчарування? Чого найбільше прагнуть люди, як думаєте?
Я провів дуже багато цікавих зустрічей, тому розумію, що основне, чого вони хочуть — це чути правду. Всі розуміють, що країна в стані війни. Всі готові ділитися навіть останнім, аби через волонтерів відправляти необхідну допомогу військовим, які перебувають на Сході. Через стрімке знецінення гривні, люди відчувають значні втрати в доходах, але навіть готові “затягнути ремені”, тільки б допомагати військовим, тому їм потрібна правда... Люди просять покарати винних у розстрілах на Майдані, очистити владу від регіоналів та їх прибічників. Люди сильні! Вони вірять у перемогу, але для цього їм потрібна ПРАВДА.
А що маємо натомість? Гостре розчарування теперішньою владою! І всі ми розуміємо, що третій майдан не на часі, бо це призведе до ще більших втрат, до непередбачуваних наслідків. У мене складає ться враження, що влада думає, ніби вона робить все правильно. Їй потрібно дати належну оцінку. Попри те, що серед чиновників є непогані фахівці, хороші люди, яких я добре знаю і поважаю, влада почала вибори з порушень: адже 16 виборчих комісій в області з 21-ї очолили представники партій, які ввійшли в БПП. Несправедливо відбувалось формування виборчих округів, представники влади пішли на вибори, не дотримавшись гендерної квоти. Почати виборчий процес з порушення законодавства — це, як мінімум, дуже цинічно, тим паче, після Революції Гідності. Тому цим людям вірити не можна!
Вони відчули вседозволеність, і якщо на місцевих виборах отримають високий результат, то в Україні може відбутися повна узурпація влади.
Але ж це місцеві вибори...
Так. Це місцеві вибори. Тому кількість провладних депутатів у Верховній Раді України не збільшиться і не зменшиться, але є одне “але”: ті, що обіцяли життя “по-новому”, з останніх сил намагаються “зберегти країну”... Хай виконають спочатку попередні обіцянки, а потім уже дають нові.
То ж за кого голосувати виборцю?
Багато партій мають сильних і фахових людей у списках, ми цього не заперечуємо, і до багатьох кандидатів, що балотуються від інших політичних сил, я ставлюся з повагою. Натомість, ми ведемо свою команду, маємо свою програму, а це означає, що ми ГОТОВІ БРАТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за те, що відбуватиметься в області. Ми готові відповісти за кожне своє слово! І в цьому наша перевага.