Микола Палійчук: Чути правду — основне, чого хочуть люди

 

 

“Ті, що обіцяли життя “по-новому”, з останніх сил намагаються “зберегти країну”

 

Івано-Франківська обласна організація політичної партії “Українське об'єднання патріотів — УКРОП” - молода політична сила, на платформі якої участь у місцевих виборах беруть громадські активісти, військові, волонтери, підприємці, управлінці, фахівці різних галузей з кожного району Прикарпаття. За досить-таки нетривалий час в області вдалося сформувати потужну команду, мета якої — досягти якісних змін. Про діяльність прикарпатських “укропів” розповідає очільник обласної організації УКРОПу Микола Палійчук.

 

           

УКРОП — молода політична сила. Чи вдалося за цей нетривалий час зорганізувати міцну команду?

 

            Команда обласної організації політичної партії УКРОП — це в основному люди, які ніколи раніше не були в політиці (понад 90%), але водночас — це люди, які завжди були першими: раніше — на Майдані, під час революції Гідності, а тепер — на передовій, в час, коли наші військові найбільше потребують домопоги. Це люди, які готові до щоденної відповідальної праці, і наша позиція — зміни! Нам вдалося сформувати потужну команду, бо в ногу з молодими та амбітними ідуть люди з досвідом за плечима, а це дозволяє працювати злагоджено та конструктивно. Я неодноразово заявляв про те, що серед нас немає осіб, причетних до Партії регіонів та їх сателітів, тих, що підлягають люстрації. Тому повне очищення влади — наше пріоритетне завданння. Адже КОЛИШНІХ РЕГІОНАЛІВ НЕ БУВАЄ.

 

           

Миколо Васильовичу, Ви очолювали Івано-Франківську обласну державну адміністрацію 2007-2010 рр., відзначте здобутки та користь від досвіду.

 

            Незважаючи на те, що команда працювала не довго, трохи більше двох років, за цей час Івано-Франківщина вийшла на перше місце в Україні за рівнем соціально-економічного розвитку. Тому ми дуже добре знаємо, що потрібно зробити і як це робити. Насамперед — варто залучати інвесторів, бо це — створення нових робочих місць та зниження рівня безробіття. І лише прозорі чіткі правила та довіра до влади зможуть привернути увагу інвестора. Крім того, важливим залишається зменшення місцевих податків, особливо для тих людей, які перебувають на заробітках за кордоном, а мають бажання повернутися в Україну і працювати тут.

            Ми готові запроваджувати децентралізацію на місцях, бо вважаємо, що гроші з управлінь і відділів місцевих адміністрацій потрібно передати школам, лікарням, дитячим садкам та іншим установам. Я веду до того, що саме колективи цих чи інших закладів мають бути розпорядниками коштів.

            Щодо влади, то тут потрібна абсолютна прозорість: звіт про кожну використану гривню повинен бути опублікований на сайті установи/закладу відразу ж в момент оплати, і таким чином, кожен мешканець району матиме можливість стежити за бюджетними видатками.

            Один з пріоритетних напрямків нашої роботи — безпека мешканців краю. Вулиці — мають бути освітлені, а крім того, вважаємо за необхідне встановлювати камери відеонагляду. Варто скористатись чудовим досвідом під час роботи в Івано-Франківській ОДА, коли ми облаштували при кожному виїзді з міста відеокамери, як результат — жодної машини за рік не викрали.

 

           

За час передвиборчої кампанії, та й загалом, Ви провели чимало зустрічей з мешканцями області, побували в кожному районі. Не відчули розчарування? Чого найбільше прагнуть люди, як думаєте?

 

            Я провів дуже багато цікавих зустрічей, тому розумію, що основне, чого вони хочуть — це чути правду. Всі розуміють, що країна в стані війни. Всі готові ділитися навіть останнім, аби через волонтерів відправляти необхідну допомогу військовим, які перебувають на Сході. Через стрімке знецінення гривні, люди відчувають значні втрати в доходах, але навіть готові “затягнути ремені”, тільки б допомагати військовим, тому їм потрібна правда... Люди просять покарати винних у розстрілах на Майдані, очистити владу від регіоналів та їх прибічників. Люди сильні! Вони вірять у перемогу, але для цього їм потрібна ПРАВДА.

            А що маємо натомість? Гостре розчарування теперішньою владою! І всі ми розуміємо, що третій майдан не на часі, бо це призведе до ще більших втрат, до непередбачуваних наслідків. У мене складає ться враження, що влада думає, ніби вона робить все правильно. Їй потрібно дати належну оцінку. Попри те, що серед чиновників є непогані фахівці, хороші люди, яких я добре знаю і поважаю, влада почала вибори з порушень: адже 16 виборчих комісій в області з 21-ї очолили представники партій, які ввійшли в БПП. Несправедливо відбувалось формування виборчих округів, представники влади пішли на вибори, не дотримавшись гендерної квоти. Почати виборчий процес з порушення законодавства — це, як мінімум, дуже цинічно, тим паче, після Революції Гідності. Тому цим людям вірити не можна!

            Вони відчули вседозволеність, і якщо на місцевих виборах отримають високий результат, то в Україні може відбутися повна узурпація влади.

 

           

Але ж це місцеві вибори...

 

            Так. Це місцеві вибори. Тому кількість провладних депутатів у Верховній Раді України не збільшиться і не зменшиться, але є одне “але”: ті, що обіцяли життя “по-новому”, з останніх сил намагаються “зберегти країну”... Хай виконають спочатку попередні обіцянки, а потім уже дають нові.

 

           

То ж за кого голосувати виборцю?

 

            Багато партій мають сильних і фахових людей у списках, ми цього не заперечуємо, і до багатьох кандидатів, що балотуються від інших політичних сил, я ставлюся з повагою. Натомість, ми ведемо свою команду, маємо свою програму, а це означає, що ми ГОТОВІ БРАТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за те, що відбуватиметься в області. Ми готові відповісти за кожне своє слово! І в цьому наша перевага.


23.10.2015 1207 1
Коментарі (1)

уляна міхєєва 2015.10.26, 18:26
Пане, люди хочуть, щоб політики не служили олігархам в фейкових приватних партіях, бо вже майже не залишилось непродажних.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2