У Бурштині відбувся виїзний семінар «Про стан та перспективи розвитку житлово-комунального господарства малих міст та селищ області» для голів РДА, міських та селищних голів.
В ньому взяли участь голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванок, народний депутат України Ігор Зварич, заступники голови ОДА Василь Плавюк і Руслан Гусак.
Міський голова Бурштина Петро Курляк розповів присутнім про перспективи і проблеми розвитку ЖКГ у місті, результати проведених робіт. Приміром, на вул. Р. Шухевича встановили решітки водовідведення, частково відремонтували фасади будинків, виготовили нові лавки, проклали бруківку і насаджали дерев.
Гостей ознайомили з проектом очисної станції дощових і талих вод, який обійшовся місцевій владі у 40 тис. грн. Станція матиме 7 ступенів очистки і дистилюватиме воду до питного рівня. Також запроектовано каналізування цілого мікрорайону в старій частині міста.
Крім того, у м. Бурштин освітлили 12 вулиць. Встановили 2 теплові лічильники, лотки водовідведення (вул. В. Вітовського, Б. Хмельницького, Т. Шевченка), облаштували декілька майданчиків для паркування та більше 10-и для роздільного збору сміття. Спеціально для приватного сектора придбали 600 пластикових контейнерів і сміттєвоз. Місцева влада вжила ряд заходів щодо проведення ремонтних робіт приміщень дитсадків: перекрили дахи, встановили нові вікна, а зараз здійснюється заміна систем опалення та каналізування. Планують встановити сонячні колектори для подачі гарячої води до Бурштинського дитячого садка № 1.
Влада робить акцент на будівництві багатоповерхових будинків, значну увагу звертає на реконструкцію центральної дороги (вул. Т. Шевченка). Чимало зусиль докладено до озеленення. Центр міста прикрасили трояндами і чорнобривцями.
Після загального огляду відбулося підсумкове засідання в актовій залі Будинку культури «Прометей», де Михайло Вишиванок оперативно визначив головні проблемні питання. Насамперед вони стосувалися підготовки ЖКГ до зими. За словами голови облдержадміністрації, потрібно розробити схему енергопостачання у кожному районі.
“Місто Бурштин обране місцем проведення семінару не випадково. Адже саме тут найбільш активно розпочали роботу у напрямку проведення благоустрою міста. Бурштинці мають напрацювання щодо проведення робіт по водовідведенню, впровадженню роздільного збору та сортування ТПВ, будівництва контейнерних майданчиків та облаштування прибудинкових територій. З усіх міст області влада Бурштина досягла найбільших успіхів в активізації роботи ЖКГ”, – наголосив М.Вишиванюк.
До обговорення долучилися представники чеської компанії, яка спеціалізується на будівництві сонячних електростанцій. Такі підприємства вже є у Чернігівській та Одеській областях Науковці висловили бажання звести сонячну електростанцію і на теренах Івано-Франківщини.
Роман Пилип’юк, віце-президент Академії енергетики України, подякував Михайлові Вишиванку за сприяння розвою ЖКГ і вручив йому орден «За розвиток енергетики». Науковець наголосив на важливості самостійного виробництва палива для держави.
Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Галина Карп звернула увагу на проблему невикористання коштів державних субвенцій. За її словами, Богородчанський, Надвірнянський, Снятинський, Калуський, Долинський, Косівський і Тисменицький райони сповна не реалізовують надані їм грошові ресурси.
Загалом засідання було продуктивним. Обласна влада пообіцяла допомогти районам, у яких виникли труднощі з теплопостачанням та будівництвом котелень. Михайло Вишиванок окремо зупинився на ще невирішених проблемах м. Бурштина. Тут необхідними є ремонт дахів, утеплення і фарбування фасадів будинків, заміна трубопроводів, відселення людей із будівель, які знаходяться в аварійному стані (вул. С. Бандери),п ише "ГС",
Отож, є надія, що всі нагальні проблеми незабаром вирішать, бо найперший обов’язок влади – піклуватися про людей і забезпечувати їм оптимальні умови проживання.