Михайло Вишиванюк: "Реформи - це реактивна тяга, яка виведе Україну в число перших країн світу"

 

20 вересня у Києві в інформаційному агентстві RegioNews відбулася веб-конференція з головою Івано-Франківської обл­держадміністрації Михайлом Вишиванюком. На прес-конференції були представники багатьох мас-медіа, в т. ч. й нашої газети. Людей турбували найрізноманітніші питання як щодо професійної діяльності очільника Прикарпаття, так і щодо особистого життя. Найцікавіші питання і відповіді на них ми пропонуємо читачам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Вишиванюк, чому Ви пішли в політику? Як почали нею займатися?

– Від діда-прадіда я – хлібороб, але доля розпорядилась так, що опинився на посаді голови обласної держадміністрації. Мені найбільш імпонує господарська робота, конкретна робота, а в політиці змушений брати участь тільки з однієї метою: страшно не люблю несправедливість і брехню, голий популізм. Так що мимохіть береш участь у дискусії, у політичних процесах. Президент України Віктор Федорович Янукович мені особисто імпонує тим, що він вирішив взяти на себе основну вагу удару, провести економічні реформи, адміністративні, судові, податкову реформу, бюджетну і т. д. За рахунок проведення цих реформ хоче вивести Україну у число 20 передових країн світу. Я цього хочу теж.

 

– Івано-Франківська обласна рада приймає чимало політичних заяв, адресованих Президентові та іншим високопосадовцям. Як, на Вашу думку, чи є реальний результат таких заяв і як Вам працюється з теперішнім складом обласної ради?

– По-перше, я неодноразово звертався до депутатського корпусу з пропозицією розмежувати політичну і депутатську роботу. Політичні заяви можуть прийматися на мітингах, у партіях, а не в сесійному залі. І політичні заяви, які приймались у сесійному залі, нічого області не дали. А з радою потрібно працювати, з такою, якою вона є.

 

– Як гадаєте, чи готові прикарпатці вийти на другий Майдан?

– Для чого? У нас, на превеликий жаль, за останніх 20 років нашої Незалежності в Україні сформувалася велика кількість професійних борців, які звикли тільки боротися, не важливо з ким, і не важливо за що. І я вважаю, що нам потрібні не борці, а будівничі своєї держави, і всю енергію людей потрібно акумулювати на будівничий процес, а не на війну між собою, прикриваючись інтересами народу, прикриваючись боротьбою за незалежність України, а насправді – воюючи за свої корисливі, егоїстичні особисті інтереси.

 

– Чи правда, що Ви збираєтеся звільнити двох голів районних адміністрацій? За що?

– Так, правда. За невідповідність займаним посадам. По-перше, рішення прийнято щодо одного голови – Рогатинської райдержадміністрації, яка особисто на колегії обласної державної адміністрації учора в своєму виступі сама розписалася в своїй безпорадності. Голові Галицької райдержадміністрації встановлено термін для виправлення недоліків. Врахує, поправить роботу – буде працювати.

 

– Пане Михайле, як відбувається інвестиційна політика в області, управління міжнародною-технічною допомогою? Чи обговорюються ці питання на рівні керівників регіонів?

– По-перше, Івано-Франків­ська область відкрита для всіх інвесторів, незалежно від віросповідання і національності. В обласній адміністрації створено спеціальний підрозділ для підтримки і захисту інвестицій. Крім того, обласна рада прийняла рішення, що всі інвестори, які починають нове виробництво, звільняються від усіх місцевих податків.

 

– Яким чином розвиваєте туристичну привабливість регіону?

– З метою розвитку цієї галузі народного господарства у нас відкрито при університеті імені В. Стефаника Інститут туризму, де готуємо фахівців.

 

– Яка ситуація в регіоні щодо розробки родовища солі у селі Верхній Струтин?

– У цей четвер я планую поїхати, подивитися особисто на це родовище разом з директором компанії «Карпатнафтохім». І, звичайно, там потрібно знайти компромісне рішення, підписавши відповідну угоду з мешканцями Верхнього Струтина, при тому, що розробку можна вести, не зачіпаючи інтереси селян. Якщо не вирішити цього питання, то є загроза зупинки цілого ряду виробництв, в результаті чого може 3200 людей залишитись без роботи на хімкомбінаті у Калуші. Крім того, це величезні збитки, недоотримання коштів до бюджетів усіх рівнів. До вирішення цього питання дуже активно залучена наука. І саме на основі їх висновків прийматимуться ті чи інші рішення.

 

– Які плани на наступні вибори і як довго плануєте залишатися на посаді голови ОДА?

– Я планую на цій посаді залишатися до 2020 року, оскільки сподіваюся, що до того часу Президентом України буде залишатись Віктор Федорович Янукович. Якщо, безперечно, дозволить здоров’я.

 

– Чи не розглядаєте можливість Вашого призначення на посаду міністра?

– Ніколи.

 

– Ви й досі переконані, що за Януковича у 2015 році проголосує 70% населення?

– Переконаний, що в західному регіоні все це відбудеться знову ж таки за рахунок проведених реформ, кінцевий результат яких – значне поліпшення рівня життя нашого народу через ріст заробітних плат і ріст пенсійного забезпечення нашого населення.

 

– Вашому регіону допомагають реформи влади Януковича? Як оцінюєте їх ефективність?

– Не тільки нашому регіону допоможуть реформи. Реформи – це та реактивна тяга, яка виведе Україну в число передових країн світу. Я маю право так казати, оскільки за плечима досвід роботи на посаді першого керівника майже 30 років.

 

– Чи співпрацюєте з областями України і чи розвиватимете ці зв’язки?

– Ми співпрацюємо з Новгородською, Оренбурзькою, Курською, Ростовською областями Російської Федерації. Маємо підписану угоду про співпрацю з Донецькою областю, існує домовленість з головою адміністрації Донецької області паном Шишацьким, що в кінці вересня – на початку жовтня буде обмін дружніми візитами. Також у листопаді делегація з Івано-Франківщини планує побувати в Тюменській області. Товаришуємо з областями Румунії, Польщі, Угорщини, Словаччини.

 

– Як боретеся з корупцією? Чи багатьох чиновників в Івано-Франківській області впіймали «на гарячому»?

– По-перше, у нас раз на квартал в обласному драмтеатрі відбуваються зустрічі на тему «Влада і бізнес», куди приходить вся влада області та представники бізнесу, в залі стоять мікрофони, і відбувається відповідний діалог, який оформляється відповідним протоколом. Відповідно контролюється хід виконання. Чергова така зустріч відбудеться у нас в кінці вересня – на початку жовтня. До відповідальності притягаються і посадовці, за незначні порушення звільняються з займаних посад, за кримінальні – притягаються до кримінальної відповідальності. Для прикладу: за розкрадання коштів, які були виділені для ліквідації наслідків повені 2010 року порушено і направлено до суду 68 кримінальних справ.

 

Які перспективи з роботою для молоді у регіоні?

– Натепер це справді проблемне питання для нашого регіону. І вихід з цієї ситуації один – через максимальне залучення інвестицій створювати нові робочі місця для молоді. Від початку року в область залучено 167 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій. І робота ця триває.

Але скільки ми б не зробили у цьому напрямку, все одно будемо вважати роботу цю недостатньою, адже з молоддю потрібно займатись від 6-ої години ранку до 12-ої години ночі. В Україні кожна молода людина, як на мене, є перспективною, і кожна має свій шанс. Головне – визначити мету і йти до неї. Велику роботу виконує молодіжна адміністрація області, її роботу оцінюю високо. Це дійсно надзвичайно активний орган, якому вдається об’єднувати навколо себе молодь різного віку і різного світогляду, який дає можливість зреалізуватися молодим прикарпатцям.

 

– Чи вистачає у Вас часу, щоб прочитати книжку? Яку літературу любите?

– Серйозну, науково-попу­ляр­ну. З наших сучасних письменників мені найбільше подобається Марія Матіос – з великим задоволенням прочитав її «Солодку Дарусю», «Націю» та інші твори. З великим захопленням прочитав передостанню книжку «Червона Атлантида» Ганни Герман. Не сподівався, що вона напише її так по-стефанівськи, по-нашому.

 

– Як на Вашу думку, що чекає регіон наступного року?

– Звичайно, що робота, напружена праця.

 

Наостанок Михайло Вишиванюк подякував усім, хто поставив запитання і провів веб-конференцію, та зазначив: «Сьогоднішня зустріч є ще одним проявом демократії і розбудови демократичного суспільства».

 

Оксана Островська Коломийські Вісти


26.09.2011 2350 3
Коментарі (3)

Xvam 2011.09.27, 00:12
Так, так , з цим ми не вийдем навіть в число перших країн третього світу. Боже бережи Україну! Куди ми йдем?!?!
до Хvam 2011.09.27, 23:36
Хто йде? Ніхто не йде! Лижемо попу вісачяйше прізначєнаму губєрнатару. А шо ? Стидно? Кому? Такі стидно... А за бабки?
Xvam 2011.09.28, 00:11
До модератора: Слово "селюх" не є ,образливим, не географічно скерованим, СЕЛЮХ - це стан ментальності та рівень освіченності; і не опускайте ,будь ласка, всіх мешканців Франківщини до цього рівня. дякую.
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

904
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1719 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3854
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5643
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1795

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

315

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

301

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

1001
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

602
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

592
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

871
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

98
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2119
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

639
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

963
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1226
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

522 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

716
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

488
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

815