Михайло Вишиванюк: "Реформи - це реактивна тяга, яка виведе Україну в число перших країн світу"

 

20 вересня у Києві в інформаційному агентстві RegioNews відбулася веб-конференція з головою Івано-Франківської обл­держадміністрації Михайлом Вишиванюком. На прес-конференції були представники багатьох мас-медіа, в т. ч. й нашої газети. Людей турбували найрізноманітніші питання як щодо професійної діяльності очільника Прикарпаття, так і щодо особистого життя. Найцікавіші питання і відповіді на них ми пропонуємо читачам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Вишиванюк, чому Ви пішли в політику? Як почали нею займатися?

– Від діда-прадіда я – хлібороб, але доля розпорядилась так, що опинився на посаді голови обласної держадміністрації. Мені найбільш імпонує господарська робота, конкретна робота, а в політиці змушений брати участь тільки з однієї метою: страшно не люблю несправедливість і брехню, голий популізм. Так що мимохіть береш участь у дискусії, у політичних процесах. Президент України Віктор Федорович Янукович мені особисто імпонує тим, що він вирішив взяти на себе основну вагу удару, провести економічні реформи, адміністративні, судові, податкову реформу, бюджетну і т. д. За рахунок проведення цих реформ хоче вивести Україну у число 20 передових країн світу. Я цього хочу теж.

 

– Івано-Франківська обласна рада приймає чимало політичних заяв, адресованих Президентові та іншим високопосадовцям. Як, на Вашу думку, чи є реальний результат таких заяв і як Вам працюється з теперішнім складом обласної ради?

– По-перше, я неодноразово звертався до депутатського корпусу з пропозицією розмежувати політичну і депутатську роботу. Політичні заяви можуть прийматися на мітингах, у партіях, а не в сесійному залі. І політичні заяви, які приймались у сесійному залі, нічого області не дали. А з радою потрібно працювати, з такою, якою вона є.

 

– Як гадаєте, чи готові прикарпатці вийти на другий Майдан?

– Для чого? У нас, на превеликий жаль, за останніх 20 років нашої Незалежності в Україні сформувалася велика кількість професійних борців, які звикли тільки боротися, не важливо з ким, і не важливо за що. І я вважаю, що нам потрібні не борці, а будівничі своєї держави, і всю енергію людей потрібно акумулювати на будівничий процес, а не на війну між собою, прикриваючись інтересами народу, прикриваючись боротьбою за незалежність України, а насправді – воюючи за свої корисливі, егоїстичні особисті інтереси.

 

– Чи правда, що Ви збираєтеся звільнити двох голів районних адміністрацій? За що?

– Так, правда. За невідповідність займаним посадам. По-перше, рішення прийнято щодо одного голови – Рогатинської райдержадміністрації, яка особисто на колегії обласної державної адміністрації учора в своєму виступі сама розписалася в своїй безпорадності. Голові Галицької райдержадміністрації встановлено термін для виправлення недоліків. Врахує, поправить роботу – буде працювати.

 

– Пане Михайле, як відбувається інвестиційна політика в області, управління міжнародною-технічною допомогою? Чи обговорюються ці питання на рівні керівників регіонів?

– По-перше, Івано-Франків­ська область відкрита для всіх інвесторів, незалежно від віросповідання і національності. В обласній адміністрації створено спеціальний підрозділ для підтримки і захисту інвестицій. Крім того, обласна рада прийняла рішення, що всі інвестори, які починають нове виробництво, звільняються від усіх місцевих податків.

 

– Яким чином розвиваєте туристичну привабливість регіону?

– З метою розвитку цієї галузі народного господарства у нас відкрито при університеті імені В. Стефаника Інститут туризму, де готуємо фахівців.

 

– Яка ситуація в регіоні щодо розробки родовища солі у селі Верхній Струтин?

– У цей четвер я планую поїхати, подивитися особисто на це родовище разом з директором компанії «Карпатнафтохім». І, звичайно, там потрібно знайти компромісне рішення, підписавши відповідну угоду з мешканцями Верхнього Струтина, при тому, що розробку можна вести, не зачіпаючи інтереси селян. Якщо не вирішити цього питання, то є загроза зупинки цілого ряду виробництв, в результаті чого може 3200 людей залишитись без роботи на хімкомбінаті у Калуші. Крім того, це величезні збитки, недоотримання коштів до бюджетів усіх рівнів. До вирішення цього питання дуже активно залучена наука. І саме на основі їх висновків прийматимуться ті чи інші рішення.

 

– Які плани на наступні вибори і як довго плануєте залишатися на посаді голови ОДА?

– Я планую на цій посаді залишатися до 2020 року, оскільки сподіваюся, що до того часу Президентом України буде залишатись Віктор Федорович Янукович. Якщо, безперечно, дозволить здоров’я.

 

– Чи не розглядаєте можливість Вашого призначення на посаду міністра?

– Ніколи.

 

– Ви й досі переконані, що за Януковича у 2015 році проголосує 70% населення?

– Переконаний, що в західному регіоні все це відбудеться знову ж таки за рахунок проведених реформ, кінцевий результат яких – значне поліпшення рівня життя нашого народу через ріст заробітних плат і ріст пенсійного забезпечення нашого населення.

 

– Вашому регіону допомагають реформи влади Януковича? Як оцінюєте їх ефективність?

– Не тільки нашому регіону допоможуть реформи. Реформи – це та реактивна тяга, яка виведе Україну в число передових країн світу. Я маю право так казати, оскільки за плечима досвід роботи на посаді першого керівника майже 30 років.

 

– Чи співпрацюєте з областями України і чи розвиватимете ці зв’язки?

– Ми співпрацюємо з Новгородською, Оренбурзькою, Курською, Ростовською областями Російської Федерації. Маємо підписану угоду про співпрацю з Донецькою областю, існує домовленість з головою адміністрації Донецької області паном Шишацьким, що в кінці вересня – на початку жовтня буде обмін дружніми візитами. Також у листопаді делегація з Івано-Франківщини планує побувати в Тюменській області. Товаришуємо з областями Румунії, Польщі, Угорщини, Словаччини.

 

– Як боретеся з корупцією? Чи багатьох чиновників в Івано-Франківській області впіймали «на гарячому»?

– По-перше, у нас раз на квартал в обласному драмтеатрі відбуваються зустрічі на тему «Влада і бізнес», куди приходить вся влада області та представники бізнесу, в залі стоять мікрофони, і відбувається відповідний діалог, який оформляється відповідним протоколом. Відповідно контролюється хід виконання. Чергова така зустріч відбудеться у нас в кінці вересня – на початку жовтня. До відповідальності притягаються і посадовці, за незначні порушення звільняються з займаних посад, за кримінальні – притягаються до кримінальної відповідальності. Для прикладу: за розкрадання коштів, які були виділені для ліквідації наслідків повені 2010 року порушено і направлено до суду 68 кримінальних справ.

 

Які перспективи з роботою для молоді у регіоні?

– Натепер це справді проблемне питання для нашого регіону. І вихід з цієї ситуації один – через максимальне залучення інвестицій створювати нові робочі місця для молоді. Від початку року в область залучено 167 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій. І робота ця триває.

Але скільки ми б не зробили у цьому напрямку, все одно будемо вважати роботу цю недостатньою, адже з молоддю потрібно займатись від 6-ої години ранку до 12-ої години ночі. В Україні кожна молода людина, як на мене, є перспективною, і кожна має свій шанс. Головне – визначити мету і йти до неї. Велику роботу виконує молодіжна адміністрація області, її роботу оцінюю високо. Це дійсно надзвичайно активний орган, якому вдається об’єднувати навколо себе молодь різного віку і різного світогляду, який дає можливість зреалізуватися молодим прикарпатцям.

 

– Чи вистачає у Вас часу, щоб прочитати книжку? Яку літературу любите?

– Серйозну, науково-попу­ляр­ну. З наших сучасних письменників мені найбільше подобається Марія Матіос – з великим задоволенням прочитав її «Солодку Дарусю», «Націю» та інші твори. З великим захопленням прочитав передостанню книжку «Червона Атлантида» Ганни Герман. Не сподівався, що вона напише її так по-стефанівськи, по-нашому.

 

– Як на Вашу думку, що чекає регіон наступного року?

– Звичайно, що робота, напружена праця.

 

Наостанок Михайло Вишиванюк подякував усім, хто поставив запитання і провів веб-конференцію, та зазначив: «Сьогоднішня зустріч є ще одним проявом демократії і розбудови демократичного суспільства».

 

Оксана Островська Коломийські Вісти


26.09.2011 2384 3
Коментарі (3)

Xvam 2011.09.27, 00:12
Так, так , з цим ми не вийдем навіть в число перших країн третього світу. Боже бережи Україну! Куди ми йдем?!?!
до Хvam 2011.09.27, 23:36
Хто йде? Ніхто не йде! Лижемо попу вісачяйше прізначєнаму губєрнатару. А шо ? Стидно? Кому? Такі стидно... А за бабки?
Xvam 2011.09.28, 00:11
До модератора: Слово "селюх" не є ,образливим, не географічно скерованим, СЕЛЮХ - це стан ментальності та рівень освіченності; і не опускайте ,будь ласка, всіх мешканців Франківщини до цього рівня. дякую.
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18643
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1674
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1168
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2211
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1449

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1889

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

631

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1260

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1410
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

320
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

835
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24351
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

557
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

575
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

713
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1603
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7902
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

300
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

735
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1979 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

701