Михайло Вишиванюк: "Реформи - це реактивна тяга, яка виведе Україну в число перших країн світу"

 

20 вересня у Києві в інформаційному агентстві RegioNews відбулася веб-конференція з головою Івано-Франківської обл­держадміністрації Михайлом Вишиванюком. На прес-конференції були представники багатьох мас-медіа, в т. ч. й нашої газети. Людей турбували найрізноманітніші питання як щодо професійної діяльності очільника Прикарпаття, так і щодо особистого життя. Найцікавіші питання і відповіді на них ми пропонуємо читачам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Вишиванюк, чому Ви пішли в політику? Як почали нею займатися?

– Від діда-прадіда я – хлібороб, але доля розпорядилась так, що опинився на посаді голови обласної держадміністрації. Мені найбільш імпонує господарська робота, конкретна робота, а в політиці змушений брати участь тільки з однієї метою: страшно не люблю несправедливість і брехню, голий популізм. Так що мимохіть береш участь у дискусії, у політичних процесах. Президент України Віктор Федорович Янукович мені особисто імпонує тим, що він вирішив взяти на себе основну вагу удару, провести економічні реформи, адміністративні, судові, податкову реформу, бюджетну і т. д. За рахунок проведення цих реформ хоче вивести Україну у число 20 передових країн світу. Я цього хочу теж.

 

– Івано-Франківська обласна рада приймає чимало політичних заяв, адресованих Президентові та іншим високопосадовцям. Як, на Вашу думку, чи є реальний результат таких заяв і як Вам працюється з теперішнім складом обласної ради?

– По-перше, я неодноразово звертався до депутатського корпусу з пропозицією розмежувати політичну і депутатську роботу. Політичні заяви можуть прийматися на мітингах, у партіях, а не в сесійному залі. І політичні заяви, які приймались у сесійному залі, нічого області не дали. А з радою потрібно працювати, з такою, якою вона є.

 

– Як гадаєте, чи готові прикарпатці вийти на другий Майдан?

– Для чого? У нас, на превеликий жаль, за останніх 20 років нашої Незалежності в Україні сформувалася велика кількість професійних борців, які звикли тільки боротися, не важливо з ким, і не важливо за що. І я вважаю, що нам потрібні не борці, а будівничі своєї держави, і всю енергію людей потрібно акумулювати на будівничий процес, а не на війну між собою, прикриваючись інтересами народу, прикриваючись боротьбою за незалежність України, а насправді – воюючи за свої корисливі, егоїстичні особисті інтереси.

 

– Чи правда, що Ви збираєтеся звільнити двох голів районних адміністрацій? За що?

– Так, правда. За невідповідність займаним посадам. По-перше, рішення прийнято щодо одного голови – Рогатинської райдержадміністрації, яка особисто на колегії обласної державної адміністрації учора в своєму виступі сама розписалася в своїй безпорадності. Голові Галицької райдержадміністрації встановлено термін для виправлення недоліків. Врахує, поправить роботу – буде працювати.

 

– Пане Михайле, як відбувається інвестиційна політика в області, управління міжнародною-технічною допомогою? Чи обговорюються ці питання на рівні керівників регіонів?

– По-перше, Івано-Франків­ська область відкрита для всіх інвесторів, незалежно від віросповідання і національності. В обласній адміністрації створено спеціальний підрозділ для підтримки і захисту інвестицій. Крім того, обласна рада прийняла рішення, що всі інвестори, які починають нове виробництво, звільняються від усіх місцевих податків.

 

– Яким чином розвиваєте туристичну привабливість регіону?

– З метою розвитку цієї галузі народного господарства у нас відкрито при університеті імені В. Стефаника Інститут туризму, де готуємо фахівців.

 

– Яка ситуація в регіоні щодо розробки родовища солі у селі Верхній Струтин?

– У цей четвер я планую поїхати, подивитися особисто на це родовище разом з директором компанії «Карпатнафтохім». І, звичайно, там потрібно знайти компромісне рішення, підписавши відповідну угоду з мешканцями Верхнього Струтина, при тому, що розробку можна вести, не зачіпаючи інтереси селян. Якщо не вирішити цього питання, то є загроза зупинки цілого ряду виробництв, в результаті чого може 3200 людей залишитись без роботи на хімкомбінаті у Калуші. Крім того, це величезні збитки, недоотримання коштів до бюджетів усіх рівнів. До вирішення цього питання дуже активно залучена наука. І саме на основі їх висновків прийматимуться ті чи інші рішення.

 

– Які плани на наступні вибори і як довго плануєте залишатися на посаді голови ОДА?

– Я планую на цій посаді залишатися до 2020 року, оскільки сподіваюся, що до того часу Президентом України буде залишатись Віктор Федорович Янукович. Якщо, безперечно, дозволить здоров’я.

 

– Чи не розглядаєте можливість Вашого призначення на посаду міністра?

– Ніколи.

 

– Ви й досі переконані, що за Януковича у 2015 році проголосує 70% населення?

– Переконаний, що в західному регіоні все це відбудеться знову ж таки за рахунок проведених реформ, кінцевий результат яких – значне поліпшення рівня життя нашого народу через ріст заробітних плат і ріст пенсійного забезпечення нашого населення.

 

– Вашому регіону допомагають реформи влади Януковича? Як оцінюєте їх ефективність?

– Не тільки нашому регіону допоможуть реформи. Реформи – це та реактивна тяга, яка виведе Україну в число передових країн світу. Я маю право так казати, оскільки за плечима досвід роботи на посаді першого керівника майже 30 років.

 

– Чи співпрацюєте з областями України і чи розвиватимете ці зв’язки?

– Ми співпрацюємо з Новгородською, Оренбурзькою, Курською, Ростовською областями Російської Федерації. Маємо підписану угоду про співпрацю з Донецькою областю, існує домовленість з головою адміністрації Донецької області паном Шишацьким, що в кінці вересня – на початку жовтня буде обмін дружніми візитами. Також у листопаді делегація з Івано-Франківщини планує побувати в Тюменській області. Товаришуємо з областями Румунії, Польщі, Угорщини, Словаччини.

 

– Як боретеся з корупцією? Чи багатьох чиновників в Івано-Франківській області впіймали «на гарячому»?

– По-перше, у нас раз на квартал в обласному драмтеатрі відбуваються зустрічі на тему «Влада і бізнес», куди приходить вся влада області та представники бізнесу, в залі стоять мікрофони, і відбувається відповідний діалог, який оформляється відповідним протоколом. Відповідно контролюється хід виконання. Чергова така зустріч відбудеться у нас в кінці вересня – на початку жовтня. До відповідальності притягаються і посадовці, за незначні порушення звільняються з займаних посад, за кримінальні – притягаються до кримінальної відповідальності. Для прикладу: за розкрадання коштів, які були виділені для ліквідації наслідків повені 2010 року порушено і направлено до суду 68 кримінальних справ.

 

Які перспективи з роботою для молоді у регіоні?

– Натепер це справді проблемне питання для нашого регіону. І вихід з цієї ситуації один – через максимальне залучення інвестицій створювати нові робочі місця для молоді. Від початку року в область залучено 167 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій. І робота ця триває.

Але скільки ми б не зробили у цьому напрямку, все одно будемо вважати роботу цю недостатньою, адже з молоддю потрібно займатись від 6-ої години ранку до 12-ої години ночі. В Україні кожна молода людина, як на мене, є перспективною, і кожна має свій шанс. Головне – визначити мету і йти до неї. Велику роботу виконує молодіжна адміністрація області, її роботу оцінюю високо. Це дійсно надзвичайно активний орган, якому вдається об’єднувати навколо себе молодь різного віку і різного світогляду, який дає можливість зреалізуватися молодим прикарпатцям.

 

– Чи вистачає у Вас часу, щоб прочитати книжку? Яку літературу любите?

– Серйозну, науково-попу­ляр­ну. З наших сучасних письменників мені найбільше подобається Марія Матіос – з великим задоволенням прочитав її «Солодку Дарусю», «Націю» та інші твори. З великим захопленням прочитав передостанню книжку «Червона Атлантида» Ганни Герман. Не сподівався, що вона напише її так по-стефанівськи, по-нашому.

 

– Як на Вашу думку, що чекає регіон наступного року?

– Звичайно, що робота, напружена праця.

 

Наостанок Михайло Вишиванюк подякував усім, хто поставив запитання і провів веб-конференцію, та зазначив: «Сьогоднішня зустріч є ще одним проявом демократії і розбудови демократичного суспільства».

 

Оксана Островська Коломийські Вісти


26.09.2011 2311 3
Коментарі (3)

Xvam 2011.09.27, 00:12
Так, так , з цим ми не вийдем навіть в число перших країн третього світу. Боже бережи Україну! Куди ми йдем?!?!
до Хvam 2011.09.27, 23:36
Хто йде? Ніхто не йде! Лижемо попу вісачяйше прізначєнаму губєрнатару. А шо ? Стидно? Кому? Такі стидно... А за бабки?
Xvam 2011.09.28, 00:11
До модератора: Слово "селюх" не є ,образливим, не географічно скерованим, СЕЛЮХ - це стан ментальності та рівень освіченності; і не опускайте ,будь ласка, всіх мешканців Франківщини до цього рівня. дякую.
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

238
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1365
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2471 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3601
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2925
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2127

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

593

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

443

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1616

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1777
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

262
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

482
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

779
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4951
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

339
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

855
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10104
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

482
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

234
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

352
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

380
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

702