Михайло Вишиванюк про мову, президента і англійських футбольних вболівальників

 

Михайле Васильовичу, ви вже висловили свою оцінку прийнятого Верховною Радою в другому читанні закону про мову і ваша позиція загалом відома. Є звернення Івано-Франківської ОДА до президента. Чи  вдалось вам поспілкуватись з президентом, щоб довести до нього думку мешканців Івано-Франківщини, як ви говорили?

Ще не вдалося…

Але давайте розмежуємо усі речі, щоб не робити з цього питання вінегрет.

По-перше, президент не приймав цей закон про мови. Президента поставили перед фактом. Закон приймала Верховна Рада України...

По-друге, президент чітко сказав, що він нічого підписувати не буде, поки закон не пройде через кваліфіковану експертну раду. Якщо ця експертна оцінка буде кваліфікована, то я думаю, що вона побачить, що там є порушення Конституції. А якщо є порушення Конституції, то президент ніколи не піде на її порушення, бо Конституція для нього - святе.


Івано-Франківська ОДА відреагувала на "мовні події", а решта адміністрацій - ні. Чому, вичікують?

Те, що нема ще реакцій решти адміністрацій, то це їхнє право. Я висловив свою точку зору виходячи з того, що не дивлячись на всякі брЕхні які йдуть про Україну, ми живемо в демократичній державі.

Скажімо, мені сподобалось те, як англійські футбольні вболівальники подали в суд на своє "рідне" джерело інформації ВВС за брехню щодо расизму і злочинності в Україні. Футбольні вболівальники звинуватили ВВС в тому, що через цю брехню на Україну футбольна збірна Англії отримала недостатню підтримку на своїх матчах в Україні...

І цієї брехні про Україну зараз дуже багато. Деякі діячі об'їзжають роками вже європейські столиці і обливають брудом свою державу...

Зараз пішла мода говорити, що обмежують свободу ЗМІ. Хто обмежує? Де обмежує? Та пишуть, хто хоче, і що хоче. Хіба кожен сам себе обмежує. Давайте будемо говорити правду, усі речі називати своїми іменами.

 

Але ваша позиція щодо мови розходиться з домінуючою позицією Партії регіонів... Ви не вважаєте що та заява ОДА несе для вас певні політичні ризики? Багато ж залежить від того, як цю заяву піднесуть президенту, що при цьому скажуть… Скажімо: «От Вишиванюк йде проти «лінії партії»…

Не бачу жодних політичних ризиків. А що Партія регіонів - це тоталітарна секта на зразок КПРС? Ні, це демократична політична організація, в якій є внутрішня дискусія, є різні точки зору. А будемо фальшивити, говорити, що демократичне – це те, що особисто мені вигідно чи мені подобається, то це вже не демократія. Ці речі називаються іншими словами. От і все.

Щодо президента і моїх ризиків. Всі доручення, які дає президент, я чітко виконую. І всі його доручення чітко направлені на розбудову держави, збільшення добробуту наших людей. Я в цьому глибоко переконаний, бо бачу дії президента.

Є цілий ряд політичних центрів, деякі ЗМІ, які хочуть очорнити нашого президента: відновлення керованості та стабільності – це погано, соціальні ініціативи президента і підняття пенсій – також щось «не правильно» і так далі… А кінцева мета стоїть усунути його від влади.

 

 

..Ну це політика. Завжди діючу владу хоче хтось усунути…

Але не такими методами. Брехня, наклепи і неправда – це не методи. Так оббріхувати Україну, щоб аж англійці обурились і подали на свої ЗМІ в суд – це вже перехід всякої межі.

 

У вас є передбачення, що президент таки не підпише цей законопроект? Багато аналітиків кажуть, що президент обтяжений різного роду зовнішніми факторами - передвиборчими очікуваннями мешканців Південно-Східної України з однієї сторони і неприйняттям мовних нововведень мешканцями Західної та Центральної України. Також скоро повинна відбутися зустріч з Путіним, який може негативно сприйняти можливе президентське вето на законопроект...

При чому тут Путін?

Нічим президент не обтяжений. Президент обтяжений внутрішнім обов’язком дотримуватись Конституції і розбудовувати Українську державу. А те, що, так би мовити, є різні точки зору – це окрема тема. Він дійсно, з одного боку, вислуховує з цього боку нас – мешканців Західної України. З другого боку приїжджають з Луганська чи з інших регіонів. І люди також абсолютно щиро вірять, що вони праві. А істина завжди десь по середині...

Президент, я знаю, – рішуча і вольова людина, яка ніколи нікому не давала можливості собою управляти. Бо в пресі є різного роду байки, що президентом може хтось маніпулювати.

Якщо його обдурили, то обдурити можна раз, другий раз вже не обдуриш. Він терплячий, у нього залізна витримка. Він не спішить робити висновки, все аналізує, збирає всі факти і аж потім приймає рішення…

 

То ви передбачаєте, що буде вето?

Я передбачаю, що експертна комісія, яка розглядатиме цей законопроект, прийме рішення, з яким погодиться президент. Моя думка, що закон, який прийняла Верховна Рада з порушенням регламенту, має ознаки порушення 10 статті Конституції України.

 

Чи повинна бути у цьому всьому якась роль Конституційного Суду України?

Безперечно.

 

Чому немає активності в цьому напрямку? Депутати голодують, а в КСУ звернення не подають...

Та хай подають, але якщо вони домовились? Якщо опозиція домовилась з тими хто народив цей закон, що вони не будуть перешкоджати голосуванню за цей закон, то це зовсім друга тема. Бо перший раз опозиція казала, що не зрозуміла, а другий раз – знов «не добігли». Якщо ви такі недолугі, то чого ви там сидите?

Очевидно, що є якась домовленість між всіма фракціями, бо всім це вигідно перед виборами: одним відстоювати права російськомовного населення, іншим голодувати і мітингувати «за мову»?

Мене дуже дивують ці причини, що перший раз «не зрозуміли», а другий раз «не добігли». Чи не забагато цих моментів? Тим більше, що депутат від фракції комуністів в інтерв’ю заявив, що опозиція прекрасно знала, що цей закон буде голосуватися. То хто тут «грає кІна»?

 

Ну всім насправді вигідно, всі хочуть мобілізувати свій електорат...

А заручник ситуації – президент... Заручники – голови адміністрацій…


09.07.2012 1071 1
Коментарі (1)

55 2012.07.09, 21:08
Йо йо.. А міг би хлоп і поголодувати для справи єк такий правильний. Йему би не зашкодило :)
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10657 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1307
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

670
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5809
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1580
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1436

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

512

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1322

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1153

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1054
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

401
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

489
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1430
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

476
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

742
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5787
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

511
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

367
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

688 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1133
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

990