Михайло Вишиванюк про мову, президента і англійських футбольних вболівальників

 

Михайле Васильовичу, ви вже висловили свою оцінку прийнятого Верховною Радою в другому читанні закону про мову і ваша позиція загалом відома. Є звернення Івано-Франківської ОДА до президента. Чи  вдалось вам поспілкуватись з президентом, щоб довести до нього думку мешканців Івано-Франківщини, як ви говорили?

Ще не вдалося…

Але давайте розмежуємо усі речі, щоб не робити з цього питання вінегрет.

По-перше, президент не приймав цей закон про мови. Президента поставили перед фактом. Закон приймала Верховна Рада України...

По-друге, президент чітко сказав, що він нічого підписувати не буде, поки закон не пройде через кваліфіковану експертну раду. Якщо ця експертна оцінка буде кваліфікована, то я думаю, що вона побачить, що там є порушення Конституції. А якщо є порушення Конституції, то президент ніколи не піде на її порушення, бо Конституція для нього - святе.


Івано-Франківська ОДА відреагувала на "мовні події", а решта адміністрацій - ні. Чому, вичікують?

Те, що нема ще реакцій решти адміністрацій, то це їхнє право. Я висловив свою точку зору виходячи з того, що не дивлячись на всякі брЕхні які йдуть про Україну, ми живемо в демократичній державі.

Скажімо, мені сподобалось те, як англійські футбольні вболівальники подали в суд на своє "рідне" джерело інформації ВВС за брехню щодо расизму і злочинності в Україні. Футбольні вболівальники звинуватили ВВС в тому, що через цю брехню на Україну футбольна збірна Англії отримала недостатню підтримку на своїх матчах в Україні...

І цієї брехні про Україну зараз дуже багато. Деякі діячі об'їзжають роками вже європейські столиці і обливають брудом свою державу...

Зараз пішла мода говорити, що обмежують свободу ЗМІ. Хто обмежує? Де обмежує? Та пишуть, хто хоче, і що хоче. Хіба кожен сам себе обмежує. Давайте будемо говорити правду, усі речі називати своїми іменами.

 

Але ваша позиція щодо мови розходиться з домінуючою позицією Партії регіонів... Ви не вважаєте що та заява ОДА несе для вас певні політичні ризики? Багато ж залежить від того, як цю заяву піднесуть президенту, що при цьому скажуть… Скажімо: «От Вишиванюк йде проти «лінії партії»…

Не бачу жодних політичних ризиків. А що Партія регіонів - це тоталітарна секта на зразок КПРС? Ні, це демократична політична організація, в якій є внутрішня дискусія, є різні точки зору. А будемо фальшивити, говорити, що демократичне – це те, що особисто мені вигідно чи мені подобається, то це вже не демократія. Ці речі називаються іншими словами. От і все.

Щодо президента і моїх ризиків. Всі доручення, які дає президент, я чітко виконую. І всі його доручення чітко направлені на розбудову держави, збільшення добробуту наших людей. Я в цьому глибоко переконаний, бо бачу дії президента.

Є цілий ряд політичних центрів, деякі ЗМІ, які хочуть очорнити нашого президента: відновлення керованості та стабільності – це погано, соціальні ініціативи президента і підняття пенсій – також щось «не правильно» і так далі… А кінцева мета стоїть усунути його від влади.

 

 

..Ну це політика. Завжди діючу владу хоче хтось усунути…

Але не такими методами. Брехня, наклепи і неправда – це не методи. Так оббріхувати Україну, щоб аж англійці обурились і подали на свої ЗМІ в суд – це вже перехід всякої межі.

 

У вас є передбачення, що президент таки не підпише цей законопроект? Багато аналітиків кажуть, що президент обтяжений різного роду зовнішніми факторами - передвиборчими очікуваннями мешканців Південно-Східної України з однієї сторони і неприйняттям мовних нововведень мешканцями Західної та Центральної України. Також скоро повинна відбутися зустріч з Путіним, який може негативно сприйняти можливе президентське вето на законопроект...

При чому тут Путін?

Нічим президент не обтяжений. Президент обтяжений внутрішнім обов’язком дотримуватись Конституції і розбудовувати Українську державу. А те, що, так би мовити, є різні точки зору – це окрема тема. Він дійсно, з одного боку, вислуховує з цього боку нас – мешканців Західної України. З другого боку приїжджають з Луганська чи з інших регіонів. І люди також абсолютно щиро вірять, що вони праві. А істина завжди десь по середині...

Президент, я знаю, – рішуча і вольова людина, яка ніколи нікому не давала можливості собою управляти. Бо в пресі є різного роду байки, що президентом може хтось маніпулювати.

Якщо його обдурили, то обдурити можна раз, другий раз вже не обдуриш. Він терплячий, у нього залізна витримка. Він не спішить робити висновки, все аналізує, збирає всі факти і аж потім приймає рішення…

 

То ви передбачаєте, що буде вето?

Я передбачаю, що експертна комісія, яка розглядатиме цей законопроект, прийме рішення, з яким погодиться президент. Моя думка, що закон, який прийняла Верховна Рада з порушенням регламенту, має ознаки порушення 10 статті Конституції України.

 

Чи повинна бути у цьому всьому якась роль Конституційного Суду України?

Безперечно.

 

Чому немає активності в цьому напрямку? Депутати голодують, а в КСУ звернення не подають...

Та хай подають, але якщо вони домовились? Якщо опозиція домовилась з тими хто народив цей закон, що вони не будуть перешкоджати голосуванню за цей закон, то це зовсім друга тема. Бо перший раз опозиція казала, що не зрозуміла, а другий раз – знов «не добігли». Якщо ви такі недолугі, то чого ви там сидите?

Очевидно, що є якась домовленість між всіма фракціями, бо всім це вигідно перед виборами: одним відстоювати права російськомовного населення, іншим голодувати і мітингувати «за мову»?

Мене дуже дивують ці причини, що перший раз «не зрозуміли», а другий раз «не добігли». Чи не забагато цих моментів? Тим більше, що депутат від фракції комуністів в інтерв’ю заявив, що опозиція прекрасно знала, що цей закон буде голосуватися. То хто тут «грає кІна»?

 

Ну всім насправді вигідно, всі хочуть мобілізувати свій електорат...

А заручник ситуації – президент... Заручники – голови адміністрацій…


09.07.2012 1122 1
Коментарі (1)

55 2012.07.09, 21:08
Йо йо.. А міг би хлоп і поголодувати для справи єк такий правильний. Йему би не зашкодило :)
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

439
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2984
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21138
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2007
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1522 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2395

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

72

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

753

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2175

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

854
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

184
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

483
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1021
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

182
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

801
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

767
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

700
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8244
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

908 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

900
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2201 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

843