Михайло Вишиванюк про мову, президента і англійських футбольних вболівальників

 

Михайле Васильовичу, ви вже висловили свою оцінку прийнятого Верховною Радою в другому читанні закону про мову і ваша позиція загалом відома. Є звернення Івано-Франківської ОДА до президента. Чи  вдалось вам поспілкуватись з президентом, щоб довести до нього думку мешканців Івано-Франківщини, як ви говорили?

Ще не вдалося…

Але давайте розмежуємо усі речі, щоб не робити з цього питання вінегрет.

По-перше, президент не приймав цей закон про мови. Президента поставили перед фактом. Закон приймала Верховна Рада України...

По-друге, президент чітко сказав, що він нічого підписувати не буде, поки закон не пройде через кваліфіковану експертну раду. Якщо ця експертна оцінка буде кваліфікована, то я думаю, що вона побачить, що там є порушення Конституції. А якщо є порушення Конституції, то президент ніколи не піде на її порушення, бо Конституція для нього - святе.


Івано-Франківська ОДА відреагувала на "мовні події", а решта адміністрацій - ні. Чому, вичікують?

Те, що нема ще реакцій решти адміністрацій, то це їхнє право. Я висловив свою точку зору виходячи з того, що не дивлячись на всякі брЕхні які йдуть про Україну, ми живемо в демократичній державі.

Скажімо, мені сподобалось те, як англійські футбольні вболівальники подали в суд на своє "рідне" джерело інформації ВВС за брехню щодо расизму і злочинності в Україні. Футбольні вболівальники звинуватили ВВС в тому, що через цю брехню на Україну футбольна збірна Англії отримала недостатню підтримку на своїх матчах в Україні...

І цієї брехні про Україну зараз дуже багато. Деякі діячі об'їзжають роками вже європейські столиці і обливають брудом свою державу...

Зараз пішла мода говорити, що обмежують свободу ЗМІ. Хто обмежує? Де обмежує? Та пишуть, хто хоче, і що хоче. Хіба кожен сам себе обмежує. Давайте будемо говорити правду, усі речі називати своїми іменами.

 

Але ваша позиція щодо мови розходиться з домінуючою позицією Партії регіонів... Ви не вважаєте що та заява ОДА несе для вас певні політичні ризики? Багато ж залежить від того, як цю заяву піднесуть президенту, що при цьому скажуть… Скажімо: «От Вишиванюк йде проти «лінії партії»…

Не бачу жодних політичних ризиків. А що Партія регіонів - це тоталітарна секта на зразок КПРС? Ні, це демократична політична організація, в якій є внутрішня дискусія, є різні точки зору. А будемо фальшивити, говорити, що демократичне – це те, що особисто мені вигідно чи мені подобається, то це вже не демократія. Ці речі називаються іншими словами. От і все.

Щодо президента і моїх ризиків. Всі доручення, які дає президент, я чітко виконую. І всі його доручення чітко направлені на розбудову держави, збільшення добробуту наших людей. Я в цьому глибоко переконаний, бо бачу дії президента.

Є цілий ряд політичних центрів, деякі ЗМІ, які хочуть очорнити нашого президента: відновлення керованості та стабільності – це погано, соціальні ініціативи президента і підняття пенсій – також щось «не правильно» і так далі… А кінцева мета стоїть усунути його від влади.

 

 

..Ну це політика. Завжди діючу владу хоче хтось усунути…

Але не такими методами. Брехня, наклепи і неправда – це не методи. Так оббріхувати Україну, щоб аж англійці обурились і подали на свої ЗМІ в суд – це вже перехід всякої межі.

 

У вас є передбачення, що президент таки не підпише цей законопроект? Багато аналітиків кажуть, що президент обтяжений різного роду зовнішніми факторами - передвиборчими очікуваннями мешканців Південно-Східної України з однієї сторони і неприйняттям мовних нововведень мешканцями Західної та Центральної України. Також скоро повинна відбутися зустріч з Путіним, який може негативно сприйняти можливе президентське вето на законопроект...

При чому тут Путін?

Нічим президент не обтяжений. Президент обтяжений внутрішнім обов’язком дотримуватись Конституції і розбудовувати Українську державу. А те, що, так би мовити, є різні точки зору – це окрема тема. Він дійсно, з одного боку, вислуховує з цього боку нас – мешканців Західної України. З другого боку приїжджають з Луганська чи з інших регіонів. І люди також абсолютно щиро вірять, що вони праві. А істина завжди десь по середині...

Президент, я знаю, – рішуча і вольова людина, яка ніколи нікому не давала можливості собою управляти. Бо в пресі є різного роду байки, що президентом може хтось маніпулювати.

Якщо його обдурили, то обдурити можна раз, другий раз вже не обдуриш. Він терплячий, у нього залізна витримка. Він не спішить робити висновки, все аналізує, збирає всі факти і аж потім приймає рішення…

 

То ви передбачаєте, що буде вето?

Я передбачаю, що експертна комісія, яка розглядатиме цей законопроект, прийме рішення, з яким погодиться президент. Моя думка, що закон, який прийняла Верховна Рада з порушенням регламенту, має ознаки порушення 10 статті Конституції України.

 

Чи повинна бути у цьому всьому якась роль Конституційного Суду України?

Безперечно.

 

Чому немає активності в цьому напрямку? Депутати голодують, а в КСУ звернення не подають...

Та хай подають, але якщо вони домовились? Якщо опозиція домовилась з тими хто народив цей закон, що вони не будуть перешкоджати голосуванню за цей закон, то це зовсім друга тема. Бо перший раз опозиція казала, що не зрозуміла, а другий раз – знов «не добігли». Якщо ви такі недолугі, то чого ви там сидите?

Очевидно, що є якась домовленість між всіма фракціями, бо всім це вигідно перед виборами: одним відстоювати права російськомовного населення, іншим голодувати і мітингувати «за мову»?

Мене дуже дивують ці причини, що перший раз «не зрозуміли», а другий раз «не добігли». Чи не забагато цих моментів? Тим більше, що депутат від фракції комуністів в інтерв’ю заявив, що опозиція прекрасно знала, що цей закон буде голосуватися. То хто тут «грає кІна»?

 

Ну всім насправді вигідно, всі хочуть мобілізувати свій електорат...

А заручник ситуації – президент... Заручники – голови адміністрацій…


09.07.2012 996 1
Коментарі (1)

55 2012.07.09, 21:08
Йо йо.. А міг би хлоп і поголодувати для справи єк такий правильний. Йему би не зашкодило :)
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

646
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1177
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2504
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1351
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2002 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2922

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

694

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

757

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1660

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1644
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

344
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

456
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18365
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7479
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3656
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1042
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10779
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

292
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

290
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

482
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

449
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

683