Кореспондент «Фіртки» поспілкувався з головою Івано-Франківської ОДА щодо виконання угоди між Кабміном та Івано-Франківщиною щодо минулорічної угоди про інвестування в область одного мільярду гривень.
- Минулого року івано-Франківщина підписала з Кабміном угоду про співпрацю, якою передбачено інвестування в область одного мільярда гривень. Скажіть на якій стадії зараз виконання цієї угоди?
- Все йде по плану. Відповідні пункти будуть включатися в бюджет 2012 року…
- А що саме буде в 2012-му році? Зразу мільярд прийде в область?
- Угода про співпрацю розрахована на кілька років. Наприклад, будівництво Перинатального центру. Три місяці Івано-Франківська міська рада вибирала територію. Тепер потрібен час на проектування. Це ж не може бути так – сьогодні підписали угоду, завтра дали мільярд, післязавтра – освоїли…
Є ще проблема тендерів. От приклад – тільки 26-го серпня, на превеликий жаль такий Закон «понаприймали»…, закінчена буде тендерна процедура щодо того, хто перекриє дах в школі №5 міста Коломиї. Першого вересня треба йти дітям до школи, а тільки за п’ять днів до того закінчиться тендерна процедура. А без цього ми не маємо права приступати до роботи, бо зразу прибігають хлопці у відповідних кашкетах і починають шукати там корупцію і зловживання. А хто хоче за державну роботу сідати в тюрму?
- Але були ніби то якісь послаблення щодо тендерних закупівель, бо інколи дійсно ситуація доходить до абсурду. І ведеться постійно мова про спрощення тендерів…
- Розглядається тільки питання щодо спрощення процедур, дурних і нікому не потрібних, які тільки путають і затримують роботу…
Ми колись, один приклад, прийняли рішення – і за 90 днів був збудований музей Писанки, а зараз спочатку треба взятии ліміт – вибити кошти, бо без коштів ти не маєш права оголошувати тендер. Поки виб'єш кошти, то пройде пів року. Як маєш кошти «на папері», тоді оголошуєш тендер. На тендер йде 72 дні – ще два з половиною місяці. І так далі…
То якби йти по цих сучасних правилах, то в Коломиї ніколи би не було музею Писанки… Чи в Гуті школи. Бо 25 травня ми прийняли рішення, і 25-го травня завалили стару школу, а 1 вересня відкрили нову школу. Того самого року! А при сучасних нормативних документах ми мали би рік чекати бюджетного рішення, потім проводити тендер, все узгоджувати, потім будувати. І зараз на це йде по доброму два роки…
- Добюрократизувалися?
Інколи складається враження, що в нас половина чиновників створює проблеми, а інша половина їх «мужньо долає». Не туди спрямовуємо зусилля…