Михайло Вишиванюк: Незалежність України потрібно відчувати серцем

 

Відбулася 20-а річниця Незалежності України. Чи не кожний українець замислюється над тим, якими були для нього цих два десятки літ. Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк розповів кореспондентові УКРІНФОРМу про те, що він пригадує у ці дні і якою бачить річницю Незалежності України.

- Михайле Васильовичу, яким є для Вас свято Незалежності України? Що пригадується в ці дні?

- У ці дні чи не кожний українець замислюється над тим, що принесла йому Незалежність держави. Переконаний, вона подарувала нам свободу, волю і право на те, щоб жити і чинити так, як ми вважаємо за потрібне. А це - щастя для вільних людей. Вважаю, що ці речі потрібно відчувати серцем, розуміти, належно і правильно сприймати.

- На Вашу думку, які за цей час були найбільші перемоги і втрати для України?

- Якщо стоїть питання про втрати, то нехай би кожен сказав, що він втратив за цей час. Окрім балачок про втрачене, ніхто його не перелічує. А здобутки України, справді, неоціненні. Бо Україна відбулась як держава. У нас є Конституція, кордони і всі владні інститути. Україну сьогодні визнають у світі. Першим, хто нині привітав Україну з Днем Незалежності - це Президент США Барак Обама. Про Україну знає увесь світ, тоді як раніше багато людей не відали, де знаходиться Україна, плутали її з Росією.

Україна відбулася. Стверджую, що цей процес - незворотній. Тепер головне завдання кожного українця полягає в тому, щоб кожного дня, по одній цеглинці вкладати в процес будівництва нашої могутньої і великої держави. Переконаний, найближчим часом Україна увійде в число процвітаючих країн Європи. В мене немає жодних сумнівів, що Україна буде серед 20-ти найрозвинутіших країн світу, бо я бачу шляхи , напрямки і рух її розвитку.

- Як керівник, Ви формувалися, працюючи в сільському господарстві. На Вашу думку, наскільки земельна реформа є нагальною для України?

- Земельна реформа була актуальною ще 20 років тому, коли в Україні проголосили Незалежність. Я часто вступав у дискусії на цю тему, відстоюючи її необхідність. Відсутність законів для проведення повноцінної земельної реформи привела до того, що ми вже 20 років реформуємо сільське господарство. І,слава Богу, нарешті крига в цьому питанні скресла.

Наголошую, земельна реформа, насамперед, направлена на соціальний захист селянина, власника землі. Люди повинні зрозуміти, що земля отримає реальну вартість. Відтак кожний селянин, який має земельний пай, зможе отримати серйозний капітал. Це і буде його соціальним захистом. Якщо селянин здає свою землю в оренду, він отримуватиме серйозну орендну плату. Закон захистить селянина від усіляких пройдисвітів, які захочуть власника землі надурити. Це важливо для людей. Всі, хто шукає нині всілякі заковики у купівлі-продажі землі, нехай не переймаються. Протягом десяти років ніхто ані продавати, ані купувати землю не буде. Нехай не лякають цим людей.

- Ви задоволені тим, як жнивують нині на Прикарпатті?

- Здається, сам Бог нам дарував такий багатий врожай до Дня Незалежності. Я дуже задоволений жнивами. Незважаючи на складні умови та труднощі, люди працювали для себе і отримали щедрий врожай. Це важливо. Нині ми сподіваємося зібрати на 100 тисяч тонн урожаю більше, ніж торік.

- Щоб Ви побажали своїм співвітчизникам з нагоди Дня Незалежності?

- Якби я складав календар свят в Україні, то на першому місці записав би Різдво, на другому - Великдень і на третьому - День Незалежності України. На цьому б у переліку українських свят я поставив би крапку. В інші дні бачу потребу працювати і розбудовувати нашу державу. Не на словах, а на ділі.

Нині хотів би побажати кожному українцеві, насамперед, усвідомлення того, що ми маємо. Думаю, якби сьогодні могли воскреснути мільйони людей, які в муках віддали своє життя за Незалежність України, вони б зраділи від побаченого. Подекуди ми не цінимо того, що маємо. Часто нам здається, що цього замало, і ми хочемо більшого. На жаль, ми не рідко починаємо цінити й шанувати те, що маємо, лише після того, як його втрачаємо. Тому бажаю всім українцям твердої віри у краще майбутнє нашої держави. Нехай буде Воля й Незалежність, нехай збуваються наші мрії, нехай кожний наступний день для нас буде кращим.

 

Ірина Дружук


26.08.2011 2438 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

375
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

993
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2147
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1201
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1694 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2817

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

550

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

632

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1544

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1530
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

366
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18269
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1231
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3564
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

935
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10688
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6474
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1099
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

359
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

599
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3212
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

913