Михайло Вишиванюк: Незалежність України потрібно відчувати серцем

 

Відбулася 20-а річниця Незалежності України. Чи не кожний українець замислюється над тим, якими були для нього цих два десятки літ. Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк розповів кореспондентові УКРІНФОРМу про те, що він пригадує у ці дні і якою бачить річницю Незалежності України.

- Михайле Васильовичу, яким є для Вас свято Незалежності України? Що пригадується в ці дні?

- У ці дні чи не кожний українець замислюється над тим, що принесла йому Незалежність держави. Переконаний, вона подарувала нам свободу, волю і право на те, щоб жити і чинити так, як ми вважаємо за потрібне. А це - щастя для вільних людей. Вважаю, що ці речі потрібно відчувати серцем, розуміти, належно і правильно сприймати.

- На Вашу думку, які за цей час були найбільші перемоги і втрати для України?

- Якщо стоїть питання про втрати, то нехай би кожен сказав, що він втратив за цей час. Окрім балачок про втрачене, ніхто його не перелічує. А здобутки України, справді, неоціненні. Бо Україна відбулась як держава. У нас є Конституція, кордони і всі владні інститути. Україну сьогодні визнають у світі. Першим, хто нині привітав Україну з Днем Незалежності - це Президент США Барак Обама. Про Україну знає увесь світ, тоді як раніше багато людей не відали, де знаходиться Україна, плутали її з Росією.

Україна відбулася. Стверджую, що цей процес - незворотній. Тепер головне завдання кожного українця полягає в тому, щоб кожного дня, по одній цеглинці вкладати в процес будівництва нашої могутньої і великої держави. Переконаний, найближчим часом Україна увійде в число процвітаючих країн Європи. В мене немає жодних сумнівів, що Україна буде серед 20-ти найрозвинутіших країн світу, бо я бачу шляхи , напрямки і рух її розвитку.

- Як керівник, Ви формувалися, працюючи в сільському господарстві. На Вашу думку, наскільки земельна реформа є нагальною для України?

- Земельна реформа була актуальною ще 20 років тому, коли в Україні проголосили Незалежність. Я часто вступав у дискусії на цю тему, відстоюючи її необхідність. Відсутність законів для проведення повноцінної земельної реформи привела до того, що ми вже 20 років реформуємо сільське господарство. І,слава Богу, нарешті крига в цьому питанні скресла.

Наголошую, земельна реформа, насамперед, направлена на соціальний захист селянина, власника землі. Люди повинні зрозуміти, що земля отримає реальну вартість. Відтак кожний селянин, який має земельний пай, зможе отримати серйозний капітал. Це і буде його соціальним захистом. Якщо селянин здає свою землю в оренду, він отримуватиме серйозну орендну плату. Закон захистить селянина від усіляких пройдисвітів, які захочуть власника землі надурити. Це важливо для людей. Всі, хто шукає нині всілякі заковики у купівлі-продажі землі, нехай не переймаються. Протягом десяти років ніхто ані продавати, ані купувати землю не буде. Нехай не лякають цим людей.

- Ви задоволені тим, як жнивують нині на Прикарпатті?

- Здається, сам Бог нам дарував такий багатий врожай до Дня Незалежності. Я дуже задоволений жнивами. Незважаючи на складні умови та труднощі, люди працювали для себе і отримали щедрий врожай. Це важливо. Нині ми сподіваємося зібрати на 100 тисяч тонн урожаю більше, ніж торік.

- Щоб Ви побажали своїм співвітчизникам з нагоди Дня Незалежності?

- Якби я складав календар свят в Україні, то на першому місці записав би Різдво, на другому - Великдень і на третьому - День Незалежності України. На цьому б у переліку українських свят я поставив би крапку. В інші дні бачу потребу працювати і розбудовувати нашу державу. Не на словах, а на ділі.

Нині хотів би побажати кожному українцеві, насамперед, усвідомлення того, що ми маємо. Думаю, якби сьогодні могли воскреснути мільйони людей, які в муках віддали своє життя за Незалежність України, вони б зраділи від побаченого. Подекуди ми не цінимо того, що маємо. Часто нам здається, що цього замало, і ми хочемо більшого. На жаль, ми не рідко починаємо цінити й шанувати те, що маємо, лише після того, як його втрачаємо. Тому бажаю всім українцям твердої віри у краще майбутнє нашої держави. Нехай буде Воля й Незалежність, нехай збуваються наші мрії, нехай кожний наступний день для нас буде кращим.

 

Ірина Дружук


26.08.2011 2458 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1035
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1606
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3482 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2707
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3580 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3110

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

445

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

896

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

907

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1546
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

492
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3348
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20843
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1311
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

600
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

670
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1222
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

384
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

261
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

421
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3764 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

797 1