Михайло Вишиванюк хоче, аби садів на Прикарпатті було більше

Після п'ятирічної перерви практичний семінар з догляду за садами відбувся на базі ТОВ «Степан Мельничук» у с. Турці на Коломийщині, де ростуть і плодоносять знамениті сади Михайла Вишиванюка: 180 га яблунь, вишень, слив, горіхів, ягідних кущів тощо.

 

Учасниками обласного садівничого семінару були начальники управлінь агропромислового розвитку РДА, керівники інспекцій захисту рослин у районах та садівничих господарств, а також представники ТОВ «Габен», «Самміт-Агро-Юкрейн», «Сингента», інших відомих фірм, які ознайомили зібрання з новітніми й безпечними для бджіл та джмелів засобами захисту плодових дерев від хвороб і шкідників, з ефективними технологіями вирощування плодів і ягід.

 

Зазначалося: з 2005 року й донедавна садівнича галузь на Прикарпатті переживала далеко не найкращу пору. Брак уваги поступово призводив до її занепаду.

 

Тим часом наш ринок заполонили привізні фрукти і ягоди. І лише торік крига дещо скресла. Водночас, переконаний директор ТОВ «Степан Мельничук» Мирослав Червінський, найбільші прибутки в аграрному виробництві можна мати якраз із садівництва. Хоча цей промисел доволі затратний, але якщо обходиться без заморозків, градобою чи іншого стихійного лиха, то за умови належного догляду за плодовими насадженнями урожаї з них можна отримувати доволі високі.

 

До слова, турківське ТОВ «Степан Мельничук» постачає фрукти в закриті установи області, в тому числі у школи та дитячі садки. Тому тут доволі обережно використовують під час догляду за садом хімічні препарати.

 

«Наші яблука не мають такого товарного вигляду, як ті, що їх завозять з-за кордону, – зізнався журналістам з обласного центру Мирослав Червінський. – Та ми й не прагнемо до того. Якщо в Польщі обприскують фруктові масиви, щоби захистити їх від хвороб та шкідників, які насідають, по 16–18 разів за сезон, то ми стараємося це робити лише три-чотири рази. Щоб не нашкодило нашим споживачам, надто ж дітям. Це ж рекомендуємо і своїм колегам-краянам, для чого, власне, й проводимо такий захід».

 

Керівник ТОВ «Степан Мельничук» також висловив сподівання, що, крім чинної і, за його словами, «досить суттєвої урядової програми на підтримку сільгосппідприємств, зокрема щодо закладання молодих садів, запрацюють незабаром й інші державні стимули розвитку галузі». Мирослав Червінський навів приклад сусідів-буковинців, які нині масово закладають молоді сади.

 

А почали такий рух на Чернівеччині не лише в сільгосппідприємствах, а й в особистих селянських господарствах ще раніше. Недарма нинішньої зими на ринках Івано-Франківська домінували йони та інші сорти яблук саме з Буковини.

 

«2010-го в області заклали 57 га молодих садів на Тлумаччині, Долинщині та в деяких інших районах, – розповів начальник недавно створеного управління садівництва, виноробної та консервної промисловості головного управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Микитюк. – Цього року, прогнозуємо, їх буде як мінімум удвоє більше. Адже лише 120 га яблунь збираються посадити у ТОВ «Степан Мельничук»… Радий, що на базі цього сільгосппідприємства нам вдалося ознайомити наших краян – слухачів семінару зі взірцевим садівничим господарством. Може, й заохотили когось на рух у цьому напрямі. А ще цей захід відбувся в рамках створення в області Асоціації садівників. Така громадська організація допоможе нашим виробникам вклинитися в ринок. Адже там, як знаєте, існує неабияка конкуренція. Кожному самотужки туди ввійти вельми проблематично. Завдяки ж спільним діям, сказати б, асоційованих садівничих господарств можна буде формувати великі партії фруктів та ягід, аби виходити на серйозні ринки, як мовиться, вагомо і зримо. Ця ж структура посприяє нам і в розвитку переробки, яка поки що в зародковому стані».

 

З відгуків учасників семінару: «Це дуже добре, що на Прикарпатті знову закладають молоді сади. Михайло Вишиванюк хоче, аби садів було більше, родили вони рясно і в плодах не було хімії».

 

За словами представника фірми «Сингента» на Тернопіллі й Івано-Франківщині Василя Романюка, «тому, хто має на своїх плечах хоч 150 га саду, потрібно давати «Героя».


27.05.2011 2524 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

364
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1732
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3226
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1167
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1193
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1245 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

280

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1134

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

973

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

347
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2509
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1254
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1339
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

569
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15200
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7498
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

358
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

743 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

485
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

402
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

492