Михайло Вишиванюк - губернатор-довгожитель

 

Прикарпаття потрапила до областей з найменшою текучістю кадрів у виконавчій владі: за 20 років незалежності губернатори змінювалися шість разів, причому двічі губернаторське крісло займав нинішній глава ОДА Михайло Вишиванюк.

 

«Коментарі» неодноразово проводили дослідження ефективності роботи керівництва в регіонах. В цілому, висновки не дуже втішні. Зараз же ми порахували загальну кількість глав областей за роки Незалежності, їх число по кожній області, час призначення і звільнення, і зрозуміли - серед обласного керівництва спостерігається воістину божевільна текучка кадрів. Судіть самі: за роки Незалежності на посаді губернатора (спочатку представника президента) побувало 209 осіб (210-м став нинішній глава столичної адміністрації Олександр Попов, призначений Президентом Віктором Януковичем без волевиявлення киян на виборах). Всього ж глав ОДА звільняли 246 разів. Тобто в середньому за два роки у всіх регіонах країни змінювався головний керівник. У середньому ж за 19 років існування інституту постпредів і губернаторів, кожні 28 днів летіла одна керівна голова. У природі настільки мало живуть, наприклад, бджоли і трутні (загалом їх життя укладається в півтора-два місяці).

 

Природно, губернаторська чехарда автоматично призводить до перманентних пертурбацій у всій вертикалі регіональної влади: активно замінюються заступники попереднього голови ОДА, керівники управлінь, а також начальство в правоохоронних органах. До цього також варто додати часткову заміну глав районних держадміністрацій «під» нового керівника області. У результаті в регіон приходить ціла юрба нових необстріляних людей, які бачать своє завдання зовсім не в розвитку довіреного регіону, а в тому, щоб побільше «нацарювати».

 

Найротаційні і найспокійніші регіони
Найчастіше змінювалися губернатори в Запорізькій області - 16 разів. За нестійкістю керівництва неабагато поступається Крим - пост глави кримського уряду переходив з рук в руки 15 разів. У сусідній Херсонській області теж спостерігається катавасія: тут губернатори змінювалися 13 разів, жодного разу не повторюючись.

Найстабільнішим кадровим регіоном стала Рівненська область, де за час Незалежності змінилося всього лише 5 губернаторів. В Івано-Франківській області губернатори змінювалися шість разів, причому двічі губернаторське крісло займав нинішній глава ОДА Михайло Вишиванюк. Також шість разів голови ОДА звільнялися в Миколаївській області. Але у цій області по два рази губернаторами ставали нинішній глава ОДА Микола Круглов, а також його попередник Олексій Гаркуша.

 

Губернатори-одноденки і довгожителі
Найменше встиг «покермувати» регіоном Віталій Олуйко. Він пробув губернатором Хмельницької області цілих десять днів з 4 по 14 лютого 2005 року. Толком не встиг скуштувати солодкий губернаторський плід і Сергій Касьянов, який керував Дніпропетровською областю місяць. Рекордсменом же міг би стати Сергій Сазонов. Він був виконуючим обов`язки губернатора Запорізької області тиждень. Але губернатором так і не став.
Довше за всіх у губернаторах пробув нинішній губернатор Івано-Франківщини Михайло Вишиванюк - майже 10 років. До того як він був призначений головою ОДА у квітні минулого року, він «кермував» областю з лютого 1997 по січень 2005 року. Враховуючи, що його область є однією з найстабільніших в Україну, то, очевидно, губернатор-довгожитель зможе встановити нові рекорди.
Нинішній глава Волинської області Борис Климчук також є ветераном. Він пробув головою ОДА 8,5 років - з липня 1995 року по червень 2002, і з березня 2010 по нинішній час. Трохи менше пробув губернатором губернатор Київської області Анатолій Засуха - 7,5 років. Він обіймав цю посаду з вересня 1996 по січень 2005 року.

 

Губернатори-«мігранти»
Практично у всіх областях є губернатори, які займали крісло кілька разів. Однак є губернатори, які мігрували по регіонах. Приміром, Геннадій Москаль був губернатором у Закарпатській та Луганській областях, Володимир Щербань побув головою ОДА в Донецькій і Сумській, Володимир Яцуба - у Дніпропетровській області та главою Севастополя. Анатолій Матвієнко побував губернатором у Вінницькій області, а також покерував Кримом. Віктор Коцемир побув губернатором в сусідніх областях - Вінницької і Хмельницької. Працювати на Західній Україна вміє Михайло Цимбалюк, який керує Львівською областю, а раніше був губернатором на Тернопільщині. По всьому Криму працював Сергій Куніцин: він був і главою АРК, і главою Севастополя.

 

«Слабка» губернаторське місце
Гендерна рівність в Україні не дотримується і в губернаторському кріслі. З 209 губернаторів було всього лише чотири представниці слабкої статі. Ніна Гаркава керувала Сумщиною, Ірина Синявська - Житомирщиною. На Дніпропетровщині губернатором побула Надія Дєєва. Київську область очолювала Віра Ульянченко. Варто зазначити, що всі губернатори-жінки призначалися за президентства Віктора Ющенка. Ні до, ні після нього дами в кріслі голови ОДА не бували.

 

Мамам на замітку
Якщо ви хочете, щоб ваш син дослужився до губернатора, його треба називати Миколою (людей з таким ім`ям у губернаторських кріслах було аж 21), Володимиром (18), Олександром або Анатолієм (таких було по 17). Хоча ніхто з носіїв цих імен до президентського крісла - не доріс. Для цього треба бути Леонідом або Віктором ...
В цілому, аналізуючи ситуацію з місцевою владою в Україні, можна зробити невтішний висновок: героями нашого часу стали люди тимчасові. Які, мабуть, розуміючи це, зацікавлені лише в одному: «зачистити» доручену їм об`єкт до того часу, поки їх не поженуть. А звільнять їх незважаючи ні на що: хоч ти щось роби, хоч не роби.


27.09.2011 2490 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

287
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1450
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1536
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1532
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5461
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8005 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

794

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1504

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2255

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2279
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

403
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2404
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3818
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2294
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3307
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1092
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

893
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

440
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

682
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

916 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

626
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2117 6