Михайло Вишиванюк - губернатор-довгожитель

 

Прикарпаття потрапила до областей з найменшою текучістю кадрів у виконавчій владі: за 20 років незалежності губернатори змінювалися шість разів, причому двічі губернаторське крісло займав нинішній глава ОДА Михайло Вишиванюк.

 

«Коментарі» неодноразово проводили дослідження ефективності роботи керівництва в регіонах. В цілому, висновки не дуже втішні. Зараз же ми порахували загальну кількість глав областей за роки Незалежності, їх число по кожній області, час призначення і звільнення, і зрозуміли - серед обласного керівництва спостерігається воістину божевільна текучка кадрів. Судіть самі: за роки Незалежності на посаді губернатора (спочатку представника президента) побувало 209 осіб (210-м став нинішній глава столичної адміністрації Олександр Попов, призначений Президентом Віктором Януковичем без волевиявлення киян на виборах). Всього ж глав ОДА звільняли 246 разів. Тобто в середньому за два роки у всіх регіонах країни змінювався головний керівник. У середньому ж за 19 років існування інституту постпредів і губернаторів, кожні 28 днів летіла одна керівна голова. У природі настільки мало живуть, наприклад, бджоли і трутні (загалом їх життя укладається в півтора-два місяці).

 

Природно, губернаторська чехарда автоматично призводить до перманентних пертурбацій у всій вертикалі регіональної влади: активно замінюються заступники попереднього голови ОДА, керівники управлінь, а також начальство в правоохоронних органах. До цього також варто додати часткову заміну глав районних держадміністрацій «під» нового керівника області. У результаті в регіон приходить ціла юрба нових необстріляних людей, які бачать своє завдання зовсім не в розвитку довіреного регіону, а в тому, щоб побільше «нацарювати».

 

Найротаційні і найспокійніші регіони
Найчастіше змінювалися губернатори в Запорізькій області - 16 разів. За нестійкістю керівництва неабагато поступається Крим - пост глави кримського уряду переходив з рук в руки 15 разів. У сусідній Херсонській області теж спостерігається катавасія: тут губернатори змінювалися 13 разів, жодного разу не повторюючись.

Найстабільнішим кадровим регіоном стала Рівненська область, де за час Незалежності змінилося всього лише 5 губернаторів. В Івано-Франківській області губернатори змінювалися шість разів, причому двічі губернаторське крісло займав нинішній глава ОДА Михайло Вишиванюк. Також шість разів голови ОДА звільнялися в Миколаївській області. Але у цій області по два рази губернаторами ставали нинішній глава ОДА Микола Круглов, а також його попередник Олексій Гаркуша.

 

Губернатори-одноденки і довгожителі
Найменше встиг «покермувати» регіоном Віталій Олуйко. Він пробув губернатором Хмельницької області цілих десять днів з 4 по 14 лютого 2005 року. Толком не встиг скуштувати солодкий губернаторський плід і Сергій Касьянов, який керував Дніпропетровською областю місяць. Рекордсменом же міг би стати Сергій Сазонов. Він був виконуючим обов`язки губернатора Запорізької області тиждень. Але губернатором так і не став.
Довше за всіх у губернаторах пробув нинішній губернатор Івано-Франківщини Михайло Вишиванюк - майже 10 років. До того як він був призначений головою ОДА у квітні минулого року, він «кермував» областю з лютого 1997 по січень 2005 року. Враховуючи, що його область є однією з найстабільніших в Україну, то, очевидно, губернатор-довгожитель зможе встановити нові рекорди.
Нинішній глава Волинської області Борис Климчук також є ветераном. Він пробув головою ОДА 8,5 років - з липня 1995 року по червень 2002, і з березня 2010 по нинішній час. Трохи менше пробув губернатором губернатор Київської області Анатолій Засуха - 7,5 років. Він обіймав цю посаду з вересня 1996 по січень 2005 року.

 

Губернатори-«мігранти»
Практично у всіх областях є губернатори, які займали крісло кілька разів. Однак є губернатори, які мігрували по регіонах. Приміром, Геннадій Москаль був губернатором у Закарпатській та Луганській областях, Володимир Щербань побув головою ОДА в Донецькій і Сумській, Володимир Яцуба - у Дніпропетровській області та главою Севастополя. Анатолій Матвієнко побував губернатором у Вінницькій області, а також покерував Кримом. Віктор Коцемир побув губернатором в сусідніх областях - Вінницької і Хмельницької. Працювати на Західній Україна вміє Михайло Цимбалюк, який керує Львівською областю, а раніше був губернатором на Тернопільщині. По всьому Криму працював Сергій Куніцин: він був і главою АРК, і главою Севастополя.

 

«Слабка» губернаторське місце
Гендерна рівність в Україні не дотримується і в губернаторському кріслі. З 209 губернаторів було всього лише чотири представниці слабкої статі. Ніна Гаркава керувала Сумщиною, Ірина Синявська - Житомирщиною. На Дніпропетровщині губернатором побула Надія Дєєва. Київську область очолювала Віра Ульянченко. Варто зазначити, що всі губернатори-жінки призначалися за президентства Віктора Ющенка. Ні до, ні після нього дами в кріслі голови ОДА не бували.

 

Мамам на замітку
Якщо ви хочете, щоб ваш син дослужився до губернатора, його треба називати Миколою (людей з таким ім`ям у губернаторських кріслах було аж 21), Володимиром (18), Олександром або Анатолієм (таких було по 17). Хоча ніхто з носіїв цих імен до президентського крісла - не доріс. Для цього треба бути Леонідом або Віктором ...
В цілому, аналізуючи ситуацію з місцевою владою в Україні, можна зробити невтішний висновок: героями нашого часу стали люди тимчасові. Які, мабуть, розуміючи це, зацікавлені лише в одному: «зачистити» доручену їм об`єкт до того часу, поки їх не поженуть. А звільнять їх незважаючи ні на що: хоч ти щось роби, хоч не роби.


27.09.2011 2584 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

862
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2750
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1714 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3852
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5614
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1792

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

313

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

298

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

999
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

593
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

589
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

869
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

62
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2115
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

636
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

960
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1211
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

516 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

709
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

486
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

812