Михайло Негрич: Освіта району готова до нового навчального року

 

Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України 17 cерпня 2011 року голову Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича нагородили Орденом Христа Спасителя за заслуги у відродженні духовності України.

Громада знає М. Негрича як доброго господарника, а ми вирішили поспілкуватися з паном Михайлом про духовні і культурні аспекти життя.

 

– Пане Михайле, скажіть, будь ласка, яке місце займає духовність у Вашому житті і на скільки важливий, на Вашу думку, духовно-культурний розвиток людини?

– Я з великою відповідальністю ставлюся до духовної і культурної частини життя і на якій би посаді я не перебував, завжди позитивно ставився до нових культурних проектів та сприяв розвиткові культури і духовності.

Поважаю представників усіх конфесій і завжди допомагаю в будівництві храмів як на території області, так і за її межами. Без духовної сутності не можливе існування розвиненого суспільства, тому духівництво завжди знайде підтримку в стінах райдержадміністрації і, зокрема, в моєму кабінеті. Культура відіграє чимраз більшу роль у формуванні і зміцненні громадського суспільства, вона впливає на всі сфери суспільної та індивідуальної життєдіяльності.

Значення культури у формуванні та розвитку способу життя людини величезне. Знання культури і традицій власного народу сприяє збагаченню її духовного світу. Не менш важливим і необхідним є й пізнання і розуміння культур інших народів. Ми намагаємося налагоджувати дружні стосунки з громадами різних країн. Так тепер обмінюємося досвідом і дружимо з мешканцями Аксайського краю в Росії та Ростова-на-Дону, Польщею (Варпалота), Румунією (Бая-Маре), Угорщиною, Німеччиною, Канадою.

– З закінченням літа завершився і фестивальний сезон. У Коломийському районі цьогоріч відбулося чимало фестивалів і урочистостей. Як оцінюєте рівень розвитку культури і фестивального життя в Коломийському районі?

– Справді, ми намагаємося прищепити любов до українських традицій і звичаїв через проведення масових заходів та унікальних фестивалів. Я дуже вдячний команді, яка працює над організацією заходів. Я люблю точність в усьому і особливо в організаційних питаннях, тому разом з начальником відділу культури і туризму Коломийської РДА Людмилою Федор та організаційним комітетом продумуємо все до найменших дрібниць, аби фестиваль справив добре враження на наших краян і гостей.

– У Коломийському районі здано чимало новобудов і ремонтують чимало установ, а як справи з закладами культури?

– Коломийщині в цьому плані пощастило. Жоден клуб не було віддано для нецільового використання і в подальшому ми не допустимо, щоб це сталося. Як не тяжко утримувати великі за розміром будівлі часів Радянського Союзу, та все ж ми їх будемо лагодити, і Народні доми та будинки культури діятимуть у кожному селі. Ось, наприклад, уже відреконструювали будинок культури села Спаса, який збудований ще 1920 року, провели ремонтні роботи у клубах сіл Голоскова, Загайполя, будуємо такий клуб у Малому Гвіздці, плануємо перекрити дах в Народному домі у Корничі, Великій Кам’янці, Мишині. Дякую громадам селищ, адже лише з їхньою допомогою ми змогли невеликим коштом здійснити ремонтні роботи, будували і лагодили народним методом і всі люди з села згуртовано працювали для того, щоб мати відповідні заклади культури. Це свідчить про необхідність будинків культури у кожному населеному пункті. Дуже приємно, що будинок культури у Лісному Хлібичині став кращим закладом в Україні серед сільських будинків культури, адже розпочинали його будівництво за моєї першої каденції на посаді голови РДА та за підтримки голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка.

– Культура нерозривно пов’я¬зана з освітою. За Вашої каденції вже традиційними стали об’їзди шкіл перед початком навчального року. Як цьогоріч підготувалися освітні заклади району до навчального року?

– Починаючи від 2001 року, напередодні першого вересня я особисто перевіряю готовність навчальних закладів до нового навчального року. Разом з начальниками управління освіти і культури, а також з головним лікарем ми інспектуємо не лише освітянські об’єкти, але й загалом оцінюємо стан підготовки села до опалювального сезону. Нині з упевненістю говоримо, що Коломийський район повністю готовий до нового навчального року і опалювального сезону.

Першого вересня відкриває свої двері спортивний зал в селі Спасі, аналогів якому в області нема, а 10-го – дитячий садок у селі Княждворі. Що ж до шкіл району, то з кожним роком виникає все менше проблемних питань з підготовкою до навчального року. Як будинок складається з цеглин, так і в школі кожен учитель несе відповідальність за свій клас, а директор – за загальний стан. Тобто, для вчителя після останнього дзвоника робота не закінчується.

Ми намагаємося поліпшити життя людей у кожному населеному пункті району. Звичайно, що проблеми є, але поступово ми їх вирішуємо. Наприклад, у П’ядиках і Угорниках ми плануємо завершити будівництво шкіл, адже фундаменти там стоять від 2004 року. Документація на будівництво вже в Києві і Прем’єр-міністр України підписав відповідні документи. Наразі чекаємо, щоб виділили фінансування на будівництво цих шкіл і приступаємо до роботи.

– Україна гучно відзначила 20-ту річницю своєї незалежості. Які були для Вас ці 20 років і що побажаєте нашим читачам та й усім українцям?

– Незалежність – символ нашої нації. Події, які відбулися 24 серпня 1991 року, безумовно стали апогеєм боротьби українського народу за право бути незалежним. Саме того дня було започатковано новий державотворчий період у житті нашого народу і це стало лише початком. Відтоді Україна у світі – одна і для нас вона – єдина. Ми зможемо подолати тимчасові труднощі, адже ми пам’ятаємо славних, волелюбних пращурів, славу і честь яких не маємо права зганьбити. Ми маємо доста таланту і сили, щоб здійснити задумане. Головне – бути єдиними. Разом ми зможемо утвердити і зміцнити державну незалежність і збудувати таку країну, в якій нам захочеться жити і працювати.



"Коломийські ВІСТИ"


05.09.2011 2765 1
Коментарі (1)

Олігофрен 2011.09.05, 23:56
Не смішіть народ, "започатковано новий державотворчий період у житті нашого народу". Негрич неможе виговорити таке речення, він ж букв усіх незнає. Де державотворення а де Негрич.
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

542
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1412
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3980 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3024
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3887 1

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

251

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

195

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

693

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

1133
16.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

434
13.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

498
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

798
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

496
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6099
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1575
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

821
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31591 1
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

583 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

543
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

680