Міфи про недосяжність приватної вищої освіти спростовують студенти УКД

У світі, де приватна вища освіта часто асоціюється з недосяжністю та малодоступністю, Університет Короля Данила визначає основою своєї місії можливість здобуття якісної освіти кожною обдарованою дитиною. Завдяки унікальним умовам навчання, реалізованим за підтримки Фонду імені отця Івана Луцького, талановиті молоді люди можуть навчатися на популярних та престижних спеціальностях абсолютно безкоштовно.

УКД пропонує для здібних та амбітних абітурієнтів різноманітні грантові програми, конкурси та турніри. Зокрема,  програма Фонду імені отця Івана Луцького окреслює функціонування таких: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила», «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка». Актуальними також є щорічні конкурси з української мови, географії, математики, права, історії. 

Ще одним напрямком роботи Фонду є можливість навчатися в УКД безкоштовно абітурієнтам, які підтвердили високий рівень знань результатами ЗНО / НМТ. Таким шансом від Університету Короля Данила скористалася студентка другого курсу спеціальності 061 «Журналістика» Яна Яригіна. Дівчина склала НМТ на доволі високий бал: математику - на 180, українську мову - на 192 та історію України - на 194, проте їх не вистачило, щоб у загальному (всеукраїнському) рейтингу отримати бюджетне місце.

«Вступаючи до університету у 2022 році, я добре склала НМТ. Система рейтингування здалась мені дивною, адже в кількох навчальних закладах я була на перших позиціях і точно потрапляла у виділену кількість бюджетних місць. Проте механізм спрацював по-іншому: якщо тобі не вистачає балів у рейтингу абітурієнтів, які подали заявки на конкретну спеціальність, то ніде бюджетного місця ти не отримаєш. Принаймні так мені пояснили на гарячій лінії МОН».

Таким чином, Яна розпочала пошуки альтернативи та дізналася про грантову систему в Університеті Короля Данила.

«Я не мала змоги платити за навчання. Тому найкращим варіантом виявився, звісно, Університет Короля Данила. Усю інформацію про особливості навчання я дізналася на сайті університету та відправила опісля документи в приймальну комісію, - розповідає студентка про те, як обрала  УКД. - Здається, я повірила в те, що справді буду навчатись у приватному закладі вищої освіти тільки тоді, коли побачила папку зі своїм прізвищем із приміткою «100%». Але УКД приваблював не тільки можливістю безкоштовного навчання, мене зацікавила освітня програма, сучасний вигляд університету та й сама можливість переїзду в Івано-Франківськ. Жодного дня не шкодувала, що обрала саме це місто та цей університет».

Для себе дівчина обрала фах  журналіста та вже другий рік поспіль опановує цю спеціальність й сумлінно вчиться заради того, аби не втратити грант.

«Найбільше в УКД ціную викладачів. Я переконана, що це саме ті люди, які формують мене як особистість, помічають мої  сильні і слабкі сторони, допомагають чи просто надихають до повсякчасного розвитку. До слова, знижки я не втрачала, оскільки мені подобається навчання в УКД і я дотримуюсь усіх умов. Упродовж складених заліково-екзаменаційних сесій я не отримувала більше двох "4" в одному семестрі та брала активну участь у житті університету. Для мене це звичний принцип навчання і підхід до будь-якої роботи загалом: якісно і з натхненням. Грантову ж систему можу порадити всім, хто прагне здобувати хорошу освіту, але з якихось причин не може / не хоче платити за це. Хоча варто зауважити, що ставитись до такого навчання потрібно вкрай відповідально».

Окрім навчання, Яна цікавиться літературою, художніми репортажами й відеозйомкою.

«У мене багато захоплень. Під час навчання зрозуміла, що в майбутньому моїм фахом не обов'язково буде журналістика, реклама чи зв'язки з громадськістю. Університет для мене зараз — саме про ось це дослідження, що твоє, а що ні. Мені подобається література, зокрема художні репортажі. Подобається відстежувати, як працюють звуки, слова, потім — речення і, зрештою, текст у цілому.

Також для мене завжди паралельно були важливими і візуальні образи, тож цікавлюсь фотографією та відеозйомкою. Що з цього вийде? Не знаю. Тільки Богу, мабуть, відомо. А я поки намагаюсь розвиватись у цих напрямках маленькими кроками і дякую УКД за таку змогу».

Навчаючись тільки на другому курсі, дівчина вже практикується за фахом та працює креативним менеджером в одному із проєктів ГО «Тепле місто».

«Моя співпраця із «Теплим містом» почалася в березні 2023 року, після того як я вперше відвідала подію програми «Читай», яка є одним із напрямків роботи організації. Завжди цікаво слухати, як інші намагаються описати те, чим я тут займаюсь. Я — креаторка контенту, опікуюсь візуальним наповненням соціальних мереж. Але в цій роботі найважливіше для мене — спільнота. «Тепле місто» — це команда найкращих людей, я щаслива, що долучена до цієї справи».


08.02.2024 374
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

200
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1519
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

963
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1335 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2680
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2034

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

357

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

470

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1401

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1382
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

237
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18148
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1109
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3459
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

817
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10579
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6314
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

970
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

251
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

475
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3073
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

796