Міфи про Кабалу

 

 

10 міфів про Кабалу

Спростування міфів

Що тільки не видавалося під назвою Кабала – це й  магічні ритуали, у які посвячують тільки високоосвічених і істинно  віруючих іудеїв чоловічої статі, що досягли 40-річного віку, це й гадання  на картах і каві, жонглювання цифрами (гематрії, нумерології), камеї й амулети, червоні нитки й дихальні вправи, і навіть ритуальні танці.

Розглянемо найпоширеніші стереотипи, які  не дозволяють людям наблизиться до науки Кабала.

 

Міф 1: Кабалою не можна займатися до 40-річного віку

Відповідь: Із часів великого кабаліста АРІ ніяких обмежень на вивчення Кабали не існує. Нею можуть займатися всі, навіть жінки й діти. Усі заборони існували тільки до XVI століття. І встановили їх самі ж кабалісти. Оберігаючи тих, хто ще не досяг відповідного рівня розвитку, кабалісти приймали в учні тільки після суворого відбору. Сьогодні мільйони людей починають відчувати потребу в Кабалі, і зупинити цей процес неможливо. Прагнення до Творця закладене в природі творіння, і зараз це починає проявлятися в явному вигляді. Усе визначає тільки бажання. Якщо людина бажає, значить, уже дозріла для цього, і на неї не діє ніяка заборона. Взагалі, у Кабалі поняття «не можна» і «заборонене» означають «неможливо». Тому заборона на вивчення Кабали насправді виглядає так: «Не може займатися Кабалою через відсутність бажання».

 

Міф 2: Кабала є містичним вченням іудаїзму, яке  звичайно зв'язують із окультним знанням

Відповідь: «Кабала»  у перекладі з івриту означає «отримання», тобто, знаходження особливого знання, доступного кожній людині. Колись ця наука, дійсно, була таємницею. Вона зародилася на території Межиріччя близько чотирьох тисяч років тому у Вавилонський період. Засновник Кабали, житель прадавнього міста Ур Халдейський, Авраам, відкрив можливість  осягти ту область світобудови, яка  недоступна людині в сприйнятті п'ятьма природними органами чуття. Він зумів  оволодіти цією наукою й, зібравши групу прихильників, передав учням свій метод осягнення прихованої від нас  частини світу. З тих пір це  таємне знання переходить із покоління  в покоління за допомогою дуже  незначного, обмеженого числа  послідовників. Передавалося воно, дійсно, завжди з вуст у вуста, від учителя до учня. За всіх часів, аж до нашого століття, існувало дуже вузьке коло кабалістів. У наш час Кабала, навпаки, одержує все більш широке розповсюдження, тому що у людства з'являється бажання довідатися про неї, вивчити її, застосувати ці знання в силу того, що вони можуть бути нам дуже корисні, особливо зараз, коли світ близький до загальної кризи.

 

Міф 3: Кабалу, також як і інші релігії, слід приймати на віру

Відповідь: Кабала абсолютно  протилежна вірі, вона не має  ніякого відношення ні до релігій, ні до будь-якого роду вірування — це  чистий експеримент. Людина освоює навколишню дійсність, обробляючи інформацію, яка надходить у мозок за допомогою п'яти органів відчуття, і використовуючи технічні пристрої, що розширюють діапазон можливостей цих органів. Для того щоб досліджувати наш світ, який традиційним способом перед нами не розкривається, необхідно розвити в собі шостий орган відчуття. За допомогою цього додаткового сенсора людина починає відчувати приховану частину світобудови й, відповідно, вивчає її  за тими ж законами й правилами, які прийняті в будь-якій академічній науці. Щоб результат був найбільш достовірним, кабалісти використовують кількаразову повторюваність дослідів, і спосіб передачі знання від одного дослідника до іншого. Єдине, що відрізняє вченого-кабаліста від представників інших галузей науки, це те, що він повинен, перш ніж зайнятися дослідженнями, розвити в собі шостий орган відчуття.

 

Міф 4: Використання  кабалістичних знань допомагає в  бізнесі

Відповідь: Займаючись  справжньою Кабалою по тим джерелам, які існують у людства вже тисячі років, ви не отримаєте рецепта, як досягти успіхів в повсякденному житті, використовуючи егоїстичні  властивості й бажання. Кабала не обіцяє людині ніяких привабливих перспектив у його повсякденному егоїстичному існуванні, де вона бажає вдало влаштуватися на роботу, одержавши «хлібну» посаду, найвигідніше одружитися або вийти заміж, скоріше збагатитися, почати панувати. Міцного здоров'я вона теж не гарантує. Коротше кажучи, у результаті ваших занять Кабалою, егоїстичного наповнення ви не знайдете. Слід ясно розуміти, що чудес на світі не буває. Кабала очікує, коли людство усвідомить, що в нього немає ніяких внутрішніх засобів, щоб чудесним чином взяти, та й зробити для себе що-небудь неймовірне, чарівне.

Якщо ви, дійсно, захочете зрозуміти сенс життя, побачити, як правильно діяти, то натомість ви знайдете вічність, досконалість. У вас буде все це, але тільки в тому випадку, якщо ви не запитуєте: «Як же я можу побільше урвати від цього світу?», а починаєте думати на більш високому рівні: «Що я можу йому дати?». Людство прийде до такого стану, хоча це видається зараз досить фантастичним і нездійсненним, і саме егоїзм приведе нас до нього.

 

Міф 5: Кабала пророкує  майбутнє людства

Відповідь: Кабала свідчить, що якщо ми не почнемо виконувати  програму виправлення, то нас очікує  можливість третьої й четвертої  світових ядерних воєн, у результаті яких залишиться буквально кілька мільйонів людей, але вони однаково виконають програму  творіння. Ці люди включать у себе всі душі. Справа не в кількості наших  тіл, а в якості душ, які повинні досягти найвищого рівня існування, запрограмованого природою. Кабала  говорить про те, що кінцева мета визначена, і вона — абсолютно  сприятлива. Однак шлях до неї  залежить, винятково, від волі самих  людей. У даний момент, саме на даному етапі, людство вийшло на той рівень розвитку, коли може й повинне зробити вибір – добрим або жорстоким шляхом йому слід просуватися. Жоден кабаліст не може прорахувати заздалегідь шляху, по якому зараз піде розвиток людства, тому що це визначається його свободою волі. Кабалісти говорять про варіанти розвитку, які можуть виникнути в результаті того або іншого впливу людину на природу. Однак вибір самого шляху невідомий, і спрогнозувати його неможливо, він залежить тільки від нашого вільного вибору.

 

Міф 6: У Кабалі  існують ритуальні дії й обряди

Відповідь: Ніяких ритуальних дій, обрядів і зовнішніх механічних практик Кабала в собі не містить. Тому, якщо ви спостерігаєте що-небудь подібне, то можна із упевненістю сказати, що дійсної Кабали в цьому немає. Те ж саме стосується й до довільного  жонглювання числовими значеннями слів, картинками сфірот, картами Таро. Будь-яке зображення — не більш ніж прикладний матеріал.

Кабала — це  осягнення Творця кожною людиною  особисто. Тому, якщо вам бажають продати камеї, особливі амулети — це може послужити тільки збагаченню продавця. Звичайно, якщо ви, немов індійський абориген, вірите в силу амулета, те це може допомогти й вам, але лише психологічно. У Кабалі, як і в будь-якій академічній системі знань, немає ніякої містики. Кабала — наука. Це природознавство, що вивчає всю світобудову, а не лише наш світ, як інші науки. Просування можливе тільки за допомогою бажання виправити свої наміри, а не вдосконалити механічні дії.

 

Міф 7: Кабалісти надають особливого значення амулетам, святій воді й червоним ниткам як засобам поліпшення життя

Відповідь: Кабала не навчає людину нічому, що відбувається в нашому матеріальному світі, і тому  її не можна застосувати як засіб збагачення, досягнення пошани й слави. Кабала дана нам для того, щоб  витягти людину з відчуття цього  світу у відчуття світу духовного (реальність, яка відчувається в додатковому органі почуттів — душі). Тому всі методики, які застосовує людина для  успішного існування в цьому світі — не є дійсною Кабалою. Визначення кабали ми знаходимо в статті «Суть науки Кабала» Бааль Сулама, який є незаперечним авторитетом у цій області. Він пише так: «Наука Кабала являє собою причинно-наслідковий порядок сходження Вищих сил, що підкоряються постійним і абсолютним законам, зв'язаним між собою й спрямованим на розкриття Вищої керуючої сили (Творця) людині в цьому світі». Про те, що амулети й заговори заборонені, сказано ще АРІ. Ними не можна користуватися, тому що цим ми вводимо людину в оману. Людині здається, що в цих предметах є якісь надприродні сили, а насправді весь ефект заснований лише на психологічному впливі на людину. Людина прагне до почуття безпеки, упевненості. Є багато марновірств навколо всього, що пов'язане з удачею, де неможливо передбачити результат заздалегідь. У таких випадках людина користується будь-якими методами, щоб подолати свою психологічну непевність. Це допомагає їй подолати тягар, і в цьому змісті її дії абсолютно  виправдані. Однак треба розуміти, що сили в людини з'являються не від надприродних сил амулета, а від її віри в те, що в амулеті є ця сила.

Подібні дії категорично заборонені кабалістами, оскільки вони створюють невірне уявлення про духовне: людина починає уявляти духовний світ у вигляді таємних сил, у матеріальних предметах цього світу, в особливих зв'язках букв, у кодах і заклинаннях. Ми повинні вирости із цього й зрозуміти, що лікує в цьому випадку почуття впевненості, а не Вища сила. Яке благословення виголошувати, коли пов'язуєш червону ниточку? Ви можете сказати, наприклад: «Я бажаю, щоб моя віра в червону ниточку допомогла мені психологічно подолати всі негоди». Але при цьому ніяк не зв'язувати цю ниточку із Творцем. Із Творцем вас може зв'язувати тільки ваше спрямування до уподібнення Йому, а не ваше прагнення краще влаштуватися в цьому світі, уникнути страждань, які Творець же вам і посилає, щоб ви не знищували їх, а з них спрямувалися до Нього. Вважаючи, що в нитках, повітрі, землі є святість, ми зводимо духовне до матеріального рівня, саме це й називається ідолопоклонством. Для психологічної підтримки людство створює собі всілякі ритуали. Це виправдано, але слід розуміти, що це не має відношення до духовного, що ні в яких амулетах і камеях немає святості.

Святість — це  властивість віддачі. Увесь наш світ егоїстичний, і згадані методи покликані психологічно задовольнити запити людини. Якщо ми егоїстично купуємо амулети й червоні нитки, щоб краще влаштуватися в цьому світі, ми не можемо знайти нічого Вищого, нічого, крім внутрішньої егоїстичної підтримки.

Вищий світ —  це світ, що існує за законами  властивості віддачі, у якому перебувають  і діють тільки сили й почуття без матеріальних одягань. Він розкривається людині тільки в результаті навчання з оригінальних джерел. Бааль Сулам у статті «Передмова до Вчення Десяти Сфірот» в п. 155 пише, що під час вивчення оригінального матеріалу («Книга Зоар» і твори АРІ з його коментарями), і в міру спрямування людини до пізнання більш досконалого свого стану, на нього впливає світло виправлення. Якщо ж людина вивчає неоригінальні кабалістичні тексти, то ніякі праведні наміри не змінять її природу.

 

Міф 8: Кабала використовує техніку медитації

Медитація й подібні  їй техніки нав'язують людині певний образ, стиль, тактику мислення й  концентрації. І тим самим вони  обмежують її в пошуку нового. Людина повинна зосередитися  на чомусь певному, суворо обмеженому й відключитися від світу. Це зовсім протилежно Кабалі. Згідно Кабалі людина повинна бути тісно пов'язана із цим світом – працювати, мати родину, жити життям суспільства. Обмежуючи думку учнів, змушуючи їх концентруватися на певних умоглядних образах, автори медитаційних технік позбавляють учнів можливості виходу за рамки звичайного мислення. Займаючись медитацією, людина ризикує втратити можливість повернутися до звичайного, природного мислення. Медитація вбиває в людині можливість вийти у відчуття Вищого світу, відчути Творця.

Кабала говорить, що  тільки повна свобода внутрішніх пошуків  людини є умовою встановлення зв'язку з тим, що перебуває за межами світу. Вищий світ перебуває поза нашою природою, поза мозком. Медитаційні вправи обмежують людину роботою одного лише мозку. А цим обмежується можливість виходу у Вищий світ. Для виходу у Вищий світ не потрібні особливі думки. Вони прийдуть самі й тільки в мірі удосконалення себе, виправлення свого его.

 

Міф 9: Заняття Кабалою вимагають аскетизму, обмеження  в одержанні насолод

Духовне піднесення відбувається завдяки не зменшенню, а збільшенню бажання. Починаючи вивчати Кабалу, людина продовжує жити звичайним життям, не обмежуючи себе ні в  чому. Адже бажання людини диктують вчинки. Якщо його бажання будуть  усе більше спрямовуватися до вищого, відповідно до цього й вчинки його стануть іншими.

Виправлення – це  процес впливу на людину Вищого світла, а не насильницькі обмеження. Цим методика Кабали  відрізняється від усіх інших. У ній  використовується сила Творця, що діє  зсередини, а не насильницький вплив  ззовні. Тому й надалі, одержуючи все більшу силу "згори", людина може одержувати й більше  бажання. Адже вона вже може виправити  його й використовувати правильно. Без насолод жити не можна, адже наша суть – бажання насолодитися. І ціль творіння полягає в досягненні досконалої насолоди. У насолоді немає нічого ганебного. Виправлення, корегування потребує не саме бажання, а лише його застосування (намір).

 

Міф 10: Кабала —  частина іудейської релігії

Найпоширенішою оманою є ототожнення Кабали з релігією. Розглянемо, у чому полягає основна відмінність  Кабали від релігії. Релігія вважає, що Творець змінює своє відношення до людині залежно від дій людини. Якщо я буду гарним, Творець буде ставитися до мене добре, тобто Він змінить своє відношення. Таким чином, релігія змушує людину шукати методи впливу на Творця: давати милостині, ставити свічки, неважливо що, у кожної релігії є свої ритуали. У людей виникає ціла система ієрархії — хто краще може вблагати Творця, хто ближче до Нього, хто знає, як Його просити, до кого варто звернутися як до посередника й попросити: «Помолись за мене». Людям потрібна ця психологічна допомога, вони готові за це платити. Людина у поганих станах вірить у все, що завгодно. «Створи для мене якесь чудо, підкрути мені щось, зроби так, щоб я раптом опинився в іншому стані». Такого бути не може й не буде ніколи, адже ми маємо справу із чіткими законами світобудови. Закони ці описуються в кабалістичних книгах. Наука Кабала стверджує, що Вища сила незмінна. Творець не змінює свого відношення до людини — Він добрий, і дає добро. Кабалісти нам радять: «Люди! Перестаньте займатися марнотратством — Творець незмінний. Світ ви малюєте самі, своїми органами відчуття. Змініть себе, і ви побачите, начебто світ сам по собі змінюється, нібито буде змінюватися відношення Творця до вас — ні, просто ви будете відчувати Його по-іншому». Як погана дитина, виправившись, відчуває те ж відношення батьків як гарне, добре. Наука Кабала говорить про те, що навколо нас існує єдине Вище незмінне світло, що перебуває в абсолютному спокої, що й впливає на нас. Вплив, якого ми зазнаємо, улаштований стосовно нас так, що впливає на нас абсолютним Добром.

Для розуміння дійсного  відношення кабаліста до Творця можна навести в приклад кабалістичний молитовник, у якому немає звичайних слів, що виражають почуття людини, а окремі букви: багато раз «алеф», багато раз «бет» і так далі — все, написане в ньому, позначає духовні дії, які, виправляючи себе, повинна зробити людина. І тоді вона отримує Вище світло в себе. У Кабалі поняття покарання й винагороди за якісь дії перед Вищою силою просто відсутні. Ніяких ритуалів, зовнішніх дій Кабала в собі не містить! Будь-яке зображення сфер, світів, гематрій — не більш ніж прикладний матеріал. Кабала — це індивідуальне відчуття Творця кожною людиною особисто. Ніякої містики в Кабалі немає — це наука про всю світобудову, вивчення якої дозволяє людині відповістити на запитання про причину й мету свого існування, визначити своє місце в житті, досліджувати й вибрати найкраще з можливих рішень і змінити свій стан до кращого.

 

Міхаель Лайтман,

http://www.kabbalah.info/ua/


18.03.2016 Міхаель Лайтман 9107 2
Коментарі (2)

Виктор Орлов 2016.03.18, 18:52
Le-haim
Реальний Соавтор Вікторович 2020.09.11, 09:47

Кабаліс просто не впливає згідно свого бажання хаба що йому так поставлено ще бути Футорологом . Колись були пророки бо всьо було на рівні чуда тому і як чудо так і Пророки залишились в менулому , та сьогодні вони говорять про то що ітак очевидне вони Футорологи . Закон має відпасти а прийти принцип природній з додатком правил де можна договоритись , закон більше не може стримувати і обмежувати , той період міг містити закон який без глобальності міг існувати , в рамках і обмежиннях. Сьогодні стіна перед горами зруйнована можна сміло піти в гору раньше гора була обнесена стіною , охороною і табу , все пройде і видозмінеться ????

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

437
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

601
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1330
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2284 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1133
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3064

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

890

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1041

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1470

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2070
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26375 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

761
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

960
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3015
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1251
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

942
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1199
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1210
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

419
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4263
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1076
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1640