Ми таки в МАТРИЦІ!

Якщо ви боїтеся складних текстів, то відмовтеся від читання цієї статті і перегорніть сторінку, а ще краще – включіть черговий сопливий телесеріял, віртуал Шустера, або щось нудно-дебілкувате в стилі “Дому-2”. Але не читайте це!

 

...Якщо ви залишилися, то будемо вважати вас рафінованим інтелектуалом, здатним осягнути курс фізики за сьомий клас української школи. Тому, без образ, - шкодувати ваших мозкових звивин не будемо...

 

Спостерігач не буває пасивним

 

Батько квантової механіки Макс Планк в 1944 році в певній розгубленості від неймовірної поведінки мікрочастинок матерї, до яких доділилася-доаналізувалася тогочасна фізика, сказав: “Матерія виникає і існує тільки під дією сили, за якою вбачається певний Свідомий Розум, який насправді і є Матрицею всього сущого...”

Вже тоді фізики спостерігали нібито неймовірні для “правовірного матеріаліста” речі. Виявилося, що елементарні частинки (електрони і йому подібні) здатні змінювати свою сутність при наявності спостерігача.

Найпростіший приклад (напрягаємо звивини!): Якщо електрон випустити в напрямку перешкоди, яка має один отвір, то він пролетить цей отвір і зафіксується на екрані саме як ЧАСТИНКА. Якщо ж електрон випустити в напрямку перешкоди з двома близькими один до одного отворами, то він (той самий електрон) опиниться ОДНОЧАСНО в обох отворах, але вже не як частинка, а як фотон, що має хвилеву природу і зафіксується на виході саме у вигляді хвилевої енергії. Запитання яке не на жарт схвилювало фізиків: як може електрон наперед ЗНАТИ про те, скільки отворів є в подальшій перешкоді в другому випадку, щоб змінити свою природу і опинитися в різних місцях одночасно? Електрон, звичайно, знати цього не може. Але це знає СПОСЕРІГАЧ – фізик, що проводить дослід. Отже, зробили висновок незашорені в класику фізики, наші розум, інтелект, візуалізація і очікування, здатні змінювати реальність!

 

Голограма як алегорія

 

Голограма була винайдена в 60-ті роки ХХ століття. Голограма – це тримірне зображення, яке виникає за рахунок інтерференції монохромних лазерних світлових хвиль, відображених від “носія” голограми – пластинки, яка освітлена звичайним світлом, виглядає як набір кіл, плям, цяток різного кольору та інтенсивності. Цікава властивість голограми є в тому, що якщо пластинку поділити, скажімо на четверо, то кожна її частина, підсвічена лазером, видасть те саме повне (а не четверть первинного) тримірне зображення (в наших реальних умовах трохи гіршої якості – розмите і з меншою “різкістю”, в ідеалі ж абсолюьно аналогічне). Подальший поділ – той самий ефект. І, в ідеалі, так до безкінечності – кожна найдрібніша частинка голограми несе інформацію про зображення в цілому. 

Фактично голограма це модель і підтвердження вчення давньоєгипетського Гермеса Тричі Великого щодо того, що кожна найдрібніша частинка Всесвіту несе повну інформацію про Світ в цілому. І кожна частинка Всесвіту, наділена розумом, (включно із Людиною) перманентно "Творить Світ".

 

Виходячи з цього, деякі дослідники зробили висновок, що ми здатні самі творити свою долю, як на індивідуальному, так і на колективному рівнях. З безкінечної кількості можливих варіантів майбутнього ми здатні візуалізувати з міріад потенційних можливостей бажаний сценарій. Усвідомивши це, в світі з’являються організації подібні до так званої Планетарної Комісії – об’єднання мільйонів людей, які вірять, що ми безперевно самі формуємо нашу майбутню фізичну реальність колективними діями та думками. Вони, зокрема, щороку проводять одну годину с 24:00 до 01:00 по Гринвічу 31 грудня в молитві і медитації, що спрямовані на встановлення миру. А Новий Рік насувається...


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699