У вівторок, другого квітня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ розповіли, що готові комунікувати з активістами, які виступають проти будівництва храму біля міського озера.
Про це пише журналістка Фіртки з місця події.
"Ми прекрасно розуміли, що часи змінилися, все треба робити правильно та законно. Процес відбувався з 2018 по 2024 рік, кількість років свідчить про це, ніхто не робив нам "велику ласку". Якби це починалося в теперішній час, то, мабуть, не почалося б.
Телефонують нам отці й питають, що там таке відбувається, бо тричі завалили паркан, який встановлений законно, посадили квіти, дерева — це ж провокативний момент. Вони (активісти — ред.) не прийшли сюди спершу поспілкуватися із нами.
Я пропонував Владиці відслужити молебень і показати, що є люди, які "за". Церква не вмикала цей інструмент, аби закликати людей на молитовний пікнік. Владика сказав золоті слова «Не діли людей».
Ми хочемо почути активістів, бо ні з ким ще не спілкувалися. В дискусії завжди має бути компроміс", — зазначає отець Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії.
В Церкві стверджують, що план забудови не має жодних порушень:
"Питання щодо зміни місця будівництва до нас не звучало від активістів. Ми хочемо почути їхні аргументи. Ми готові комунікувати.
Шість років ми йшли до погодження ДПТ (детального плану території), отримання містобудівних умов та обмежень. Там немає жодних порушень, жодним судом вони не спроможні це скасувати – норми не порушені.
На діалог ми готові йти: з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження культурного благоустрою.
Коли тебе женуть звідти й звинувачують у тому, що не відмовився – це не компроміс".
В архієпархії зазначили, що подали три заяви до правоохоронних органів щодо пошкодження майна.
"Закон один на всіх – кожен має право на протест, але законним чином. Те, що відбулося, називається вандалізмом. Ми не дозволимо так топтати церкву та одну із її інституцій...
Три заяви до поліції з пошкодження майна вже написано. Ми діємо виключно в правовому полі. Юрист архієпархіїї тричі звертався до правоохоронних органів щодо пошкодження майна, демонстрував дописи, відео, як це все відбувалося", — говорить отець Віталій Максимів.
В УГКЦ заявили, що свідомо не висловлювалися протягом тижня:
"Якби ми одразу почали відповідати, це б породило конфлікт. Потрібен був цей тиждень для того, аби всі висловилися, тому зараз можна сідати до розмови", — зазначає керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, отець Іван Стефурак.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ти шо, серйозно, пане ?)) "Норми не порушені"? А, моральні норми в тебе є? Забудовувати зелену зону в центрі міста. Формально ти нічого не порушив. Так само , як фарисеї формально молилися до Бога на показ, але Ісус Христос сказав, що Він їх не знає і вони - беззаконники. Такого нахабства, зухвальства і цинізму вам, пани з трикілограмовими хрестами на шиї, варто ще пошукати...))
Влаштували хайп щодо відпочинкової зони та шашликів.
Думаю щодо шашликів, то має бути якесь інше місце, а не біля міського озера. Зовсім інша справа якщо гарний благоустрій, церква, центр духовного відродження, де працюватимуть професіонали з дітьми, військовими, родинами, з усіма хто потребує підтримки. При тому буде ( надіюсь) і відпочинкова зона, упоряджена територія. Так має бути, а не місце для шашликів, випивання спиртного та різних музичних вподобань різних компаній.
Я за цивілізовану відпочинкову зону і буть яка культова та духовна споруда в даному випадку не є лишньою. Звичайно там вже не пожариш шашлик і не будеш бухати на очах цивилізованих людей.
На мою думку, там церкві бути. І духовному відродженню бути.
А щодо місця для пікніка, то владі слід створити такі місця на берегах річки, куди б було зручно добратись, відпочити на природі, покупась і звичайно пожарити шашлики, але в міру.