"Ми готові до діалогу": в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ прокоментували ситуацію з будівництвом храму біля міського озера

У вівторок, другого квітня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ розповіли, що готові комунікувати з активістами, які виступають проти будівництва храму біля міського озера.

Про це пише журналістка Фіртки з місця події.

"Ми прекрасно розуміли, що часи змінилися, все треба робити правильно та законно. Процес відбувався з 2018 по 2024 рік, кількість років свідчить про це, ніхто не робив нам "велику ласку". Якби це починалося в теперішній час, то, мабуть, не почалося б.

Телефонують нам отці й питають, що там таке відбувається, бо тричі завалили паркан, який встановлений законно, посадили квіти, дерева — це ж провокативний момент. Вони (активісти — ред.) не прийшли сюди спершу поспілкуватися із нами.

Я пропонував Владиці відслужити молебень і показати, що є люди, які "за". Церква не вмикала цей інструмент, аби закликати людей на молитовний пікнік. Владика сказав золоті слова «Не діли людей».

Ми хочемо почути активістів, бо ні з ким ще не спілкувалися. В дискусії завжди має бути компроміс", — зазначає отець Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії. 

В Церкві стверджують, що план забудови не має жодних порушень:

"Питання щодо зміни місця будівництва до нас не звучало від активістів. Ми хочемо почути їхні аргументи. Ми готові комунікувати.

Шість років ми йшли до погодження ДПТ (детального плану території),  отримання містобудівних умов та обмежень. Там немає жодних порушень, жодним судом вони не спроможні це скасувати – норми не порушені.

На діалог ми готові йти: з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження культурного благоустрою.

Коли тебе женуть звідти й звинувачують у тому, що не відмовився – це не компроміс".

В архієпархії зазначили, що подали три заяви до правоохоронних органів щодо пошкодження майна.

"Закон один на всіх – кожен має право на протест, але законним чином. Те, що відбулося, називається вандалізмом. Ми не дозволимо так топтати церкву та одну із її інституцій...

Три заяви до поліції з пошкодження майна вже написано. Ми діємо виключно в правовому полі. Юрист архієпархіїї тричі звертався до правоохоронних органів щодо пошкодження майна, демонстрував дописи, відео, як це все відбувалося", — говорить отець Віталій Максимів.

В УГКЦ заявили, що свідомо не висловлювалися протягом тижня:

"Якби ми одразу почали відповідати, це б породило конфлікт. Потрібен був цей тиждень для того, аби всі висловилися, тому зараз можна сідати до розмови", — зазначає керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, отець Іван Стефурак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував", — Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Міське озеро просто забудовують і це нас турбує, — директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації»

«Від нас залежить, яке це місто буде — Христа чи Диявола»: Марцінків про будівництво церкви біля міського озера


02.04.2024 4344 2
Коментарі (2)

Вася 2024.04.02, 23:24

Ти шо, серйозно, пане ?))  "Норми не порушені"?   А, моральні норми в тебе є? Забудовувати зелену зону в центрі міста.   Формально ти нічого не порушив. Так само , як фарисеї  формально молилися до Бога на показ,  але Ісус Христос сказав, що Він їх не знає і вони - беззаконники.   Такого нахабства, зухвальства і цинізму вам, пани з трикілограмовими хрестами на шиї,  варто ще пошукати...)) 

Андрій 2024.04.03, 03:55

Влаштували хайп щодо відпочинкової зони та шашликів.

Думаю щодо шашликів, то має бути якесь інше місце, а не біля міського озера. Зовсім інша справа якщо гарний благоустрій, церква, центр духовного відродження, де працюватимуть професіонали з дітьми, військовими, родинами, з усіма хто потребує підтримки. При тому буде ( надіюсь) і відпочинкова зона, упоряджена територія. Так має бути, а не місце для шашликів, випивання спиртного та різних музичних вподобань різних компаній.

Я за цивілізовану відпочинкову зону і буть яка культова та духовна споруда в даному випадку не є лишньою. Звичайно там вже не пожариш шашлик і не будеш бухати на очах цивилізованих людей.

На мою думку, там церкві бути. І духовному відродженню бути.

А щодо місця для пікніка, то владі слід створити такі місця на берегах річки, куди б було зручно добратись, відпочити на природі, покупась і звичайно пожарити шашлики, але в міру.

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494